Zmiany na lewobrzeżu i powrót 22 | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany na lewobrzeżu i powrót 22

Miasto, MZK
Data publikacji: 31 maja 2024
Autor: Paula Gałązka
Linia autobusowa nr 22

1 czerwca br. wejdą w życie zmiany w komunikacji miejskiej na lewobrzeżu. A już 2 września, na próbę, wróci linia autobusowa nr 22.

Zgodnie z zapowiedziami Prezydenta Pawła Gulewskiego, przystąpiliśmy do weryfikacji sieci i rozkładów jazdy komunikacji miejskiej. Na Podgórzu, po konsultacjach społecznych, od 1 czerwca, będą wprowadzone zmiany w trasie przejazdu linii 21, zwiększono ilości kursów na liniach 32 i 21 oraz wyznaczono nowy przystanek na ul. Drzymały przy skrzyżowaniu z ul. Poznańską. Więcej na ten temat piszemy >>tutaj<<.

- Przygotowywane są kolejne zmiany, które zaczną obowiązywać od września. Będą one polegać na wzmocnieniu ilości kursów na popularnych, zatłoczonych liniach. Rozważane są również zmiany tras obecnych linii, wprowadzenie nowych  lub reaktywowanie wcześniej zamkniętych linii – mówi Marcin Kowallek, dyrektor Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Torunia.

Już dzisiaj możemy ogłosić, że od 2 września br. będzie reaktywowana, na okres próbny (na razie do 31.12.2024 r.), linia nr 22. Kursować będzie w dni nauki szkolnej w godzinach szczytu komunikacyjnego tj. w godz. 6-8 i 13-17 – tj. wg. rozkładu z okresu jej likwidacji. Autobusy tej linii pojadą na trasie: Dworzec Główny – Pl. Armii Krajowej – most Piłsudskiego – Pl. Rapackiego – Aleja Solidarności – Odrodzenia – Przy Kaszowniku – Sobieskiego powrót Chrobrego – Żółkiewskiego – Szosa Lubicka – Ślaskiego – Konstytucji 3-go Maja – Ligii Polskiej – Kolankowskiego. Wykorzystanie linii będzie monitorowane, a warunkiem jej dalszego funkcjonowania będą napełnienia pasażerów w ilości co najmniej 15 osób średnio w kursie.

fot. UMT

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.