Planeta KK23 - gra miejska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Planeta KK23 - gra miejska

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Weź udział w mobilnej grze miejskiej, którą Książnica Kopernikańska przygotowała z okazji 100-lecia placówki, i zgarnij kosmiczne nagrody - nagrodzimy aż 23 najlepszych uczestników. Gramy w sobotę, 9 września 2023 r.

Stawką w grze jest przyszłość planety KK23. W jej centrum znajduje się Książnica Kopernikańska. Dla mieszkańców KK23 to kulturalne serce ich świata. Dzięki Książnicy mogą pielęgnować tradycję i historię planety. Książnica to również miejsce, w którym mają nowoczesność na wyciągnięcie ręki.

To bardzo nie podoba się stronnictwu Niusów, które bez oglądania się za siebie, dąży do cyfryzacji wszystkich aspektów życia. Czytanie książek to według nich przeżytek, uważają, że nie warto patrzeć wstecz - wśród mieszkańców krzewią niechęć do historii. Jedynym akceptowanym przez stronnictwo sposobem komunikowania są emotki, obrazki, skróty i skrótowce oraz zdjęcia, czyli powierzchowna kultura obrazkowa.

W opozycji do Niusów pozostają Książkofile, którzy doceniają postęp technologiczny, ale nie przedkładają go nad kulturę słowa, literaturę i historię. Namawiają do czytania książek, również w formie cyfrowej. Niespodziewanie Książnica Kopernikańska traci zasilanie. Wywiad Książkofili szybko orientuje się, że to sprawka wrogiego stronnictwa Niusów. Ty, jako agent Książkofili, zostajesz wysłany na misję. Musisz dotrzeć do 12 źródeł energii, które zasilają Książnicę i uruchomić je po kolei. Uważaj: agenci Niusów zrobią wszystko, żeby pokrzyżować Twoje plany. Nie pozwól im na to! W Tobie cała nadzieja.

Informacje organizacyjne:
• Aby zagrać, należy posiadać smartfon z dostępem do Internetu oraz aplikacją ActionTrack (do pobrania w Google Play i AppStore)
• Gramy 9 września 2023
• Grę można rozpocząć w godz. 12.00-13.00. Trasa gry liczy ok. 2,5 km. Start w Książnicy Kopernikańskiej przy ul. Słowackiego 8, meta na Placu Rapackiego
• Podsumowanie gry i rozdanie nagród o godz. 15.00 w Książnicy Kopernikańskiej
• Gra przeznaczona jest dla osób dorosłych. Niepełnoletni mogą w niej uczestniczyć pod opieką osoby dorosłej. Osoby powyżej 16. roku życia mogą uczestniczyć w grze samodzielnie za pisemną zgodą opiekunów prawnych. Formularz zgody można pobrać ze strony www.ksiaznica.torun.pl (wkrótce) oraz na starcie w Książnicy Kopernikańskiej
• Gracze biorą udział w grze indywidualnie. Mogą być wspierani przez osoby towarzyszące, jednak w przypadku wygranej odbiorą tylko jedną nagrodę
• 23 najlepszych graczy otrzyma kosmiczne nagrody, w tym lunetę, smartwatche, zestawy klocków Lego i wejściówki do toruńskiego planetarium

Mobilna gra terenowa dofinansowana ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego w ramach obchodów jubileuszu 100-lecia działalności Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej – Książnicy Kopernikańskiej w Toruniu.

Data: 
09.09.2023 12:00
Miejsce: 
Książnica Kopernikańska
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: łodzie flisacze na Bulwarze Filadelfijskim
  Miasto
  Na Bulwarze Filadelfijskim zakończył się montaż dwóch pomostów, służących do obsługiwania łodzi flisaczych, które już przeszły rejsy testowe na Wiśle.
 • MZK
  Od poniedziałku 15 kwietnia 2024 r. zwiększy się częstotliwość kursowania na kilku liniach autobusowych.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Wręczenie medalu "Thorunium" Annie Broniewicz przez prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Koncert gitarowy Janusza Strobla i wręczenie "Thorunium" Annie Broniewicz uczciły 12 kwietnia 2024 r. jubileusz 30-lecia Centrum Popularyzacji Kosmosu "Planetarium – Toruń".
 • Kultura, Miasto
  Zespół Rękodzieła Artystycznego "Klub Supełek" funkcjonujący przy Wojewódzkim Ośrodku Animacji Kultury 12 kwietnia 2024 r. w Młynie Kultury obchodził jubileusz 45-lecia.
 • 11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce. Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach,...
 • Towarzystwo Profilaktyki i Przeciwdziałania Uzależnieniom w Toruniu realizuje bezpłatne programy profilaktyczne i terapeutyczne dla dzieci, młodzieży i dorosłych, dofinansowane ze środków Gminy Miasta Toruń.
 • Pogoda sprzyja intensywnym pracom drogowym. Obecnie trwa między innymi budowa ulicy Beliny - Prażmowskiego.
 • Wydział Sportu i Rekreacji UMT i Stowarzyszenie Go Sport! zapraszają na amatorski turniej koszykówki Toruń 3x3 Streetball Challenge. Wydarzenie odbędzie się 5 maja 2024 r. na boisku X Liceum Ogólnokształcącego.
 • 13 kwietnia o godz. 16.30 na Lodowisku Tor Tor odbędą się pokazy łyżwiarskie na zakończenie sezonu 2023/2024 zawodników MKS AXEL: sekcja par tanecznych i solo dance, sekcja solistów, dzieci z Akademii Łyżwiarskiej oraz sekcji amatorskiej.
 • Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.