Modernizacja oświetlenia ulicznego przy drogach wojewódzkich w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Modernizacja oświetlenia ulicznego przy drogach wojewódzkich w Toruniu

Tytuł projektu:
Modernizacja oświetlenia ulicznego przy drogach wojewódzkich w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 -2020
Oś priorytetowa 13 „Wspieranie kryzysowych działań naprawczych w kontekście pandemii COVID-19 i jej skutków społecznych oraz przygotowanie do ekologicznej i cyfrowej odbudowy gospodarki zwiększającej jej odporność”
Działanie 13.3 „Efektywność energetyczna w sektorze publicznym”

Sfinansowano w ramach reakcji Unii na pandemię COVID-19

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
29.06.2023 r.

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 501 077,95 zł
Koszty kwalifikowane: 501 077,95 zł
Kwota dofinansowania: 501 077,95 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Termin realizacji:
1.09.2023 r. – 31.12.2023 r.

Opis projektu:
Przedmiotem projektu była modernizacja oświetlenia ulicznego przy drogach wojewódzkich w Toruniu. W ramach przedsięwzięcia zdemontowano 529 przestarzałych i energochłonnych opraw sodowych i metalohalogenkowych i zastąpiono je nowoczesnymi oprawami oświetleniowymi, wykonanymi w technologii LED.

Zakres modernizacji obejmował punkty oświetleniowe istniejące przy drogach wojewódzkich, zlokalizowanych w granicach administracyjnych miasta na następujących odcinkach: ul. Szosa Chełmińska na odcinku od ul. Polnej do granicy miasta, ul. Skłodowskiej-Curie na odcinku od ul. Równinnej do ul. Olsztyńskiej, ul. Olimpijska na odcinku od ul. Szosa Lubicka do ul. Olsztyńskiej oraz ul. Ligi Polskiej od ul. Turystycznej do ul. Konstytucji 3 Maja.

Zastąpienie tradycyjnych nieefektywnych opraw o dużej mocy energooszczędnymi diodami LED umożliwi wielokrotne zmniejszenie poboru energii elektrycznej i uzyskanie większej trwałości źródła światła. Wdrożenie rozwiązań opartych na nowej technologii znacznie wydłuży czas pracy lamp, co przełoży się na dużą oszczędność i wysoką niezawodność.

Celem głównym było ograniczenie emisji CO2 oraz negatywnego wpływu na środowisko na obszarze Gminy Miasta Toruń poprzez poprawę efektywności energetycznej oświetlenia ulicznego. Poprawa efektywności energetycznej systemów oświetlenia ulicznego będzie mieć pozytywny wpływ na klimat i zmniejszenie efektu cieplarnianego poprzez redukcję dwutlenku węgla do atmosfery. Realizacja projektu, polegająca na wdrożeniu ekologicznych i przyjaznych środowisku rozwiązań wykorzystujących technologię LED, znacząco wpłynie na poprawę jakości środowiska naturalnego i ochronę klimatu.

Dane kontaktowe realizatora:
Miejski Zarząd Dróg w Toruniu
ul. Grudziądzka 159, 87-100 Toruń
www.mzd.torun.pl

Projekt zakończono pod względem rzeczowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Efektywność energetyczna
Infrastruktura drogowa
Realizator: 
Miejski Zarząd Dróg

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Pani Ambasador Węgier z prezydentem Gulewskim podczas wręczania pamiątkowych upominków
  Miasto
  Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Kultura, Miasto
  Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Na zdjęciu: przedstawiciele Wojskowego Korpusu Dyplomatycznego siedzą przy stołach w sali Ratusza
  Miasto
  W ramach podróży studyjnej attache wojskowi w Polsce odwiedzili Toruń. W kolacji wydanej przez Departament Wojskowych Spraw Zagranicznych MON udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Od 17 do 19 maja 2024 roku odbędzie się międzynarodowe wydarzenie sportowe nornic walking pod nazwą Festiwal UltraWR 2024.
 • 19 maja 2024 r. na toruńskiej Motoarenie odbędą się wyścigi rowerowe dla dzieci.
 • Ekonomista, samorządowiec doświadczony w dziedzinie opieki społecznej, procesów inwestycyjnych oraz informatyzacji administracji, będzie trzecim, obok Dagmary Zielińskiej i Rafała Pietrucienia, zastępcą Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego. Przedstawienie ostatniej osoby, która uzupełniła skład kierownictwa Urzędu Miasta Torunia w kadencji...