www.torun.pl

Dobry zawód - dobry staż

Tytuł projektu:
Dobry zawód - dobry staż

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 10 „Innowacyjna edukacja”
Działanie 10.2 „Kształcenie ogólne i zawodowe”
Poddziałanie 10.2.3 „Kształcenie zawodowe”

Realizator:
Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych
Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 977 487,50 zł
Kwota dofinansowania: 879 738,75 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Społeczny, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
15 marca 2019 r.

Termin realizacji:
1.05.2019 r. – 30.09.2023 r.

Opis projektu:
Celem projektu jest zwiększenie szans na rynku pracy 255 uczniów trzech toruńskich szkół zawodowych kształcących w zawodach: technik informatyk, technik programista, technik mechatronik, technik elektronik, technik elektryk, technik automatyk, technik weterynarii, technik informatyk, technik grafiki i poligrafii cyfrowej, poprzez współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym w zakresie realizacji staży.

Grupę docelową stanowią uczniowie szkół: Technikum nr 5 w Zespole Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu 100 osób (5K, 95M), Technikum nr 9 w Zespole Szkół Inżynierii Środowiska w Toruniu - 55 osób (38K/17M), Technikum nr 13 w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Technicznych - 100 osób (20K, 80M).

Projekt zakłada zdobycie przez uczniów dodatkowych kompetencji zawodowych i doświadczenia zawodowego poprzez udział w stażach realizowanych na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Uczniowie odbywać będą wysokiej jakości staże zawodowe w wymiarze 150 godzin, za które otrzymają stypendium 1500 zł wypłacane za 150 zrealizowanych godzin. Program stażu będzie wskazywał planowane do osiągnięcia cele edukacyjne (kompetencje i umiejętności, które osiągnie uczestnik), treści edukacyjne, zakres obowiązków stażysty, a także harmonogram realizacji. Pracodawca udostępni warsztaty, pomieszczenia, zaplecze techniczne, przeszkoli stażystów pod względem bhp, ppoż, regulaminu pracy, zapewni odzież roboczą oraz wyznaczy opiekuna.

W wyniki realizacji projektu 255 uczniów nabędzie umiejętności praktyczne po odbyciu stażu u pracodawcy.

Dane kontaktowe realizatora:
Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych w Toruniu
ul. Św. Józefa 26, 87-100 Toruń, e-mail: zsmeie@zsmeie.torun.pl

Wydział Edukacji Urzędu Miasta Torunia
ul. Fałata 39, 87-100 Toruń  e-mail: we@um.torun.pl

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Uczniowie
Tematyka projektu: 
Edukacja
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Wydział Edukacji

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu autobus z reklamą „Podróżuj razem z nami” z wizerunkiem Katarzynky Żak i Adriana Miedzińskiego
  Miasto, MZK
  „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • Na zdjęciu toruńska starówka w deszczu
  Miasto
  9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • Na zdjęciu tablica informacyjna Parku Pamięci Narodowej, w tle zachodące słońce i uczestnicy wydarzenia
  Miasto
  8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Na zdjęciu zdobywca tytułu DJ Roku, WRB. trzyma statuetkę oraz dyplom
  Kultura, Miasto
  Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na zdjęciu kran nad suchym zlewem
  Miasto
  Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • 1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.