Budowa magistrali wodociągowej: Mała Nieszawka - Szosa Okrężna | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Budowa magistrali wodociągowej: Mała Nieszawka - Szosa Okrężna

Tytuł projektu:
Budowa magistrali wodociągowej ze Stacji Wodociągowej Mała Nieszawka do Szosy Okrężnej w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś priorytetowa 2 „Zachowanie i racjonalne użytkowanie środowiska”
Działanie 2.1 „Rozwój infrastruktury wodno – ściekowej”

Dane finansowe:
Całkowita wartość projektu: 11 375 867,50 zł
Koszty kwalifikowane: 8 227 003,47 zł
Dofinansowanie: 2 000 000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Data podpisania umowy:
Umowa nr WP-II-W.433.2.53.2013 została podpisana w dniu 12 lutego 2014 r.

Termin realizacji:
od 01.10.2013 r. do 30.04.2015 r.

Opis projektu:
Projekt obejmował wykonanie robót budowlano-montażowych związanych z budową magistrali wodociągowej DN600 z rur PEHD na odcinku od stacji wodociągowej Mała Nieszawka do ul. Szosa Okrężna w Toruniu o długości ca 4,8 km, w tym ułożenie pod dnem rzeki Wisły dwóch równoległych przewodów 2xDN500 o łącznej długości ca 1.4 km.

Realizacja projektu umożliwiła osiągnięcie zakładanych celów tj.:

 • wykorzystanie zwiększonych możliwości produkcyjnych stacji uzdatniania wody Mała Nieszawka;
 • zmianę funkcji przewodu z magistralnego na przewód wodociągowy rozdzielczy istniejącego odcinka magistrali DN500 zlokalizowanego w pasie drogi wojewódzkiej 273, przesyłającej wodę ze stacji wodociągowej Mała Nieszawka;
 • zasilenie sieci wodociągowej miasta Torunia prawobrzeżnego od strony zachodniej, i zmniejszenie ciśnień roboczych na ujęciu oraz strat wody w sieci wodociągowej, a tym samym zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia awarii na całej sieci.

Lokalizację magistrali obrazuje poniższa mapka:

 

Realizator:
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura wodno-ściekowa
Realizator: 
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Grafika informująca o akcji Skrzynka Dobrych Słów
  Miasto, MZK
  Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Kultura, Miasto
  Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.