Budowa magistrali wodociągowej: Mała Nieszawka - Szosa Okrężna | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Budowa magistrali wodociągowej: Mała Nieszawka - Szosa Okrężna

Tytuł projektu:
Budowa magistrali wodociągowej ze Stacji Wodociągowej Mała Nieszawka do Szosy Okrężnej w Toruniu

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko – Pomorskiego na lata 2007-2013
Oś priorytetowa 2 „Zachowanie i racjonalne użytkowanie środowiska”
Działanie 2.1 „Rozwój infrastruktury wodno – ściekowej”

Dane finansowe:
Całkowita wartość projektu: 11 375 867,50 zł
Koszty kwalifikowane: 8 227 003,47 zł
Dofinansowanie: 2 000 000 zł z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego

Data podpisania umowy:
Umowa nr WP-II-W.433.2.53.2013 została podpisana w dniu 12 lutego 2014 r.

Termin realizacji:
od 01.10.2013 r. do 30.04.2015 r.

Opis projektu:
Projekt obejmował wykonanie robót budowlano-montażowych związanych z budową magistrali wodociągowej DN600 z rur PEHD na odcinku od stacji wodociągowej Mała Nieszawka do ul. Szosa Okrężna w Toruniu o długości ca 4,8 km, w tym ułożenie pod dnem rzeki Wisły dwóch równoległych przewodów 2xDN500 o łącznej długości ca 1.4 km.

Realizacja projektu umożliwiła osiągnięcie zakładanych celów tj.:

 • wykorzystanie zwiększonych możliwości produkcyjnych stacji uzdatniania wody Mała Nieszawka;
 • zmianę funkcji przewodu z magistralnego na przewód wodociągowy rozdzielczy istniejącego odcinka magistrali DN500 zlokalizowanego w pasie drogi wojewódzkiej 273, przesyłającej wodę ze stacji wodociągowej Mała Nieszawka;
 • zasilenie sieci wodociągowej miasta Torunia prawobrzeżnego od strony zachodniej, i zmniejszenie ciśnień roboczych na ujęciu oraz strat wody w sieci wodociągowej, a tym samym zmniejszenie kosztów eksploatacji oraz zmniejszenie ryzyka wystąpienia awarii na całej sieci.

Lokalizację magistrali obrazuje poniższa mapka:

 

Realizator:
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2007-2013
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Infrastruktura wodno-ściekowa
Realizator: 
Toruńskie Wodociągi Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: Zbigniew Fiderewicz i Adrian Mól, zastępcy prezedenta Torunia, stoją wśród przedstawicieli rządu i posłów i pokazują promesy na dofinansowanie
  Miasto
  2 października 2023 r. w Ratuszu Staromiejski miało miejsce wręczenie promes samorządowcom z dawnych województw toruńskiego i włocławskiego z VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych dla gmin popegeerowskich oraz II edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków.
 • Nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
  Miasto
  Ruszył nabór projektów społecznych, które znajdą się w Gminnym Programie Rewitalizacji pn. „Program Rewitalizacji Torunia do roku 2027”.
 • Miasto
  Uroczysta inauguracja Roku Akademickiego 2023/2024 Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbyła się w poniedziałek 2 października w Auli UMK. Po okresie wakacyjnym 17 878 studentów toruńskiej uczelni przystąpi do zajęć.
 • Na zdjeciu: fragment białego autobusu miejskiego
  Miasto, MZK
  W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
 • Na zdjeciu: biału biurowiec firmy Pulscenter
  Biznes, Miasto
  Pulscenter to kolejna firma która prowadzi działalność w Strefie Inwestycyjno-Logistycznej „Toruń-Wschód”. Na ponad półhektarowej działce kupionej od miasta za 606 tys. zł powstał budynek magazynowo-biurowy. Spółka Pulscenter działa w branży drogeryjnej.
 • Miasto
  W Toruniu trwają obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Niemieckiej Zbrodni Pomorskiej 1939. - Nie zapomnimy. Pamięć o tych którzy stracili życie niech pozostanie na zawsze, niech będzie częścią naszej wspólnej aktywności i wspólnej obecności w życiu społecznym - apelował w trakcie głównych uroczystości prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W ciągu 11 lat osobiście prowadzili zajęcia profilaktyczne w ponad 1500 szkołach, w których uczestniczyło około 500 tysięcy młodych ludzi oraz co najmniej 9000 nauczycieli i dyrektorów szkół. W tym roku, dzięki wsparciu Gminy Miasta Torunia, pojawią się w siedmiu toruńskich szkołach ponadpodstawowych.  Łukasz Bęś i Jonatan Blank to członkowie...
 • Koncertem "Brzmienia Uniwersum #2" Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 45. sezon artystyczny.
 • Bartosz Zmarzlik wytrzymał presję i obronił tytuł mistrza świata. Zdecydował ostatni wyścig GP Polski na toruńskiej Motoarenie.
 • Z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki życzenia dla toruńskich muzyków przekazuje prezydent Torunia.
 • Widowisko balonowe EXIT w wykonaniu francuskiej grupy Cirque Inextremiste oczarowało Toruń!
 • W pierwszym meczu przed własną publicznością Arriva Twarde Pierniki Toruń pokonały w Arenie Toruń Enea Zastal BC Zielona Góra 85:74.
 • 29 września 2023 r. miało miejsce uroczyste ślubowanie uczniów trzech klas pierwszych rozpoczynających naukę w Szkole Podstawowej nr 32.
 • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.