Aktywna rodzina – rodzic najlepszym wychowawcą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Aktywna rodzina – rodzic najlepszym wychowawcą

Tytuł projektu:
Aktywna rodzina – rodzic najlepszym wychowawcą

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 11 „Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność”
Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach LSR”

Projekt dofinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania "Dla Miasta Torunia".

Realizator:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 51 350 zł
Kwota dofinansowania: 47 750 zł
Wkład własny: 3 600 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
28.12.2018 r.

Termin realizacji:
1.02.2019 r. - 31.08.2019 r.

Opis projektu:
Projekt był adresowany do rodzin, w tym 20 rodziców zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, dotkniętych problemami opiekuńczo-wychowawczymi, mieszkających na terenie Starego Miasta i Mokrego Przedmieścia. Projekt był skierowany również do 30 dzieci oraz otoczenia - 12 dzieci w wieku poniżej 6 lat. Celem projektu było nabycie nowych kompetencji społecznych i wychowawczych przez rodziców zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, które wpłynęły na poprawę społecznego i edukacyjnego funkcjonowania rodzin.

Zrealizowano następujące cykle spotkań: „Rola rodzica”, „Uzależnienia w rodzinie”, „Rozwijanie wspólnych zainteresowań w rodzinie”, które były prowadzone przez pracowników socjalnych oraz „Świadome wychowanie” poprowadzone przez psychologa i pedagoga. Odbyły się również spotkania z dziećmi, spotkania doradcze ze specjalistami oraz wyjścia integracyjne. Dzięki regularnym spotkaniom rodziców i dzieci ze specjalistami zostały nabyte przez uczestników nowe umiejętności społeczne. Organizowane comiesięcznie wyjścia integracyjne rozwinęły pasję, zainteresowania oraz zachęciły rodziny do korzystania z szeroko pojętej oferty edukacyjnej i kulturalnej miasta Torunia.

W wyniku zrealizowanych działań nastąpiło poszerzenie świadomości wychowawczej rodziców, wzmocnienie prawidłowego wypełniania ról rodzicielskich, poprawa komunikacji i umiejętności rozwiązywania konfliktów w rodzinie oraz zwrócenie uwagi na problematykę dotyczącą zagrożeń związanych z uzależnieniami. Nastąpił także wzrost aktywności i efektywności społecznej.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby zagrożone wykluczeniem społecznym
Tematyka projektu: 
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
Realizator: 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: dzieci w strojach ludowych tańczą poloneza na boisku szkolnym
  Miasto
  Szkoła Podstawowa nr 1 obchodzi 140-lecie działalności. Uroczystości z tej okazji odbyły się 6 czerwca 2023 r.
 • Miasto, Sport
  Piłkarze toruńskiej Elany już w czwartek 8 czerwca 2023 r. meczem z Pogonią Mogilno mogą przypieczętować awans do trzeciej ligi piłkarskich rozgrywek.
 • Tak się robi biznes „Made in Toruń” - Calla Flowers
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu przygotowało cykl wideo prezentujący wybrane firmy wyróżnione toruńskim znakiem jakości.  „Tak się robi biznes Made in Toruń” ma charakter wizerunkowy. W kolejnym odcinku prezentujemy studio kwiatowe Calla Flowers. - To miejsce o niezwykłym klimacie i oferujące niebanalne kompozycje florystyczne. Wyjątkowe...
 • Na zdjęciu: kasztanowiec o imieniu Jeżyk, obok stoi kilkadziesiąt dzieci
  Eko, Miasto
  Kasztanowiec Jeżyk, rosnący przy ul. Łąkowej, znalazł się w finale konkursu Drzewo Roku 2023. Głosowanie trwa do końca czerwca 2023 r.
 • Na zdjeciu: seniorzy siedzą przy stołach
  Miasto
  Już po raz siódmy Toruńska Senioriada połączy pokolenia – do udziału w wydarzeniu zapraszamy w niedzielę 11 czerwca 2023 r.
 • Na zdjęciu ulica Kopernika w Toruniu
  Drogi, Miasto
  Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Na Stadionie Miejskim im. Grzegorza Duneckiego mogą odbywać się wydarzenia sportowe – każdej kategorii – tak zdecydował zarząd Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.
 • Przed nami wydłużony weekend. Od czwartku 8 czerwca do niedzieli 11 czerwca 2023 r. ograniczony będzie wjazd w zachodnią część Zespołu Staromiejskiego. Na kierowców czekają parkingi zlokalizowane w bliskim sąsiedztwie starego miasta.
 • Oficyna kamienicy przy ul. Łaziennej 24A idzie pod młotek. Nieruchomość na toruńskiej starówce będzie można kupić w przetargu organizowanym przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami w dn. 20 czerwca 2023 r.
 • W piątek 9 czerwca 2023 r. - po Bożym Ciele - kasa biletowa Miejskiego Zakładu Komunikacji przy ul. Sienkiewicza 24/26 będzie czynna w godz. 7:00-14:30. Pozostałe kasy będą nieczynne.
 • W poniedziałek 5 czerwca 2023 r., w 63. rocznicę śmierci gen. Józefa Hallera, przedstawiciele władz miasta złożyli kwiaty pod pomnikiem Honorowego Obywatela Torunia, dowódcy Frontu Pomorskiego, który w 1920 r. przyniósł miastu niepodległość. Toruński pomnik gen. Hallera znajduje się u wylotu ulicy Piastowskiej, którą 18 stycznia 1920 r....
 • 20 czerwca o godz. 11:00 zostanie przeprowadzony pierwszy przetarg na lokal mieszkalny przy ul. Słowackiego 51. Zgodnie z regulaminem I przetargu ustnego nieograniczonego na sprzedaż lokalu niemieszkalnego nr 10 powołana została komisja przetargowa. Przetarg odbędzie się 20 czerwca o godz. 11:00 w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami Urzędu...
 • Wiele atrakcji czekało na najmłodszych podczas Art Pikniku, jaki odbył się z okazji Dnia Dziecka 4 czerwca 2023 r. na Błoniach Nadwiślańskich.
 • Wspólna wycieczka i piknik w leśnictwie Olek pod hasłem „Toruń na rowery 2023” przyciągnęły setki torunian na jednośladach. Szósta edycja największego rekreacyjnego wydarzenia sezonu rowerowego odbyła się w niedzielę 4 czerwca 2023 r.