Aktywna rodzina – rodzic najlepszym wychowawcą | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Aktywna rodzina – rodzic najlepszym wychowawcą

Tytuł projektu:
Aktywna rodzina – rodzic najlepszym wychowawcą

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 11 „Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność”
Działanie 11.1 „Włączenie społeczne na obszarach LSR”

Projekt dofinansowany ze środków Lokalnej Grupy Działania "Dla Miasta Torunia".

Realizator:
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Toruniu

Dane finansowe:
Koszt całkowity: 51 350 zł
Kwota dofinansowania: 47 750 zł
Wkład własny: 3 600 zł
Źródło finansowania: Europejski Fundusz Społeczny

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
28.12.2018 r.

Termin realizacji:
1.02.2019 r. - 31.08.2019 r.

Opis projektu:
Projekt był adresowany do rodzin, w tym 20 rodziców zagrożonych ubóstwem lub wykluczeniem społecznym, dotkniętych problemami opiekuńczo-wychowawczymi, mieszkających na terenie Starego Miasta i Mokrego Przedmieścia. Projekt był skierowany również do 30 dzieci oraz otoczenia - 12 dzieci w wieku poniżej 6 lat. Celem projektu było nabycie nowych kompetencji społecznych i wychowawczych przez rodziców zagrożonych ubóstwem i wykluczeniem społecznym, które wpłynęły na poprawę społecznego i edukacyjnego funkcjonowania rodzin.

Zrealizowano następujące cykle spotkań: „Rola rodzica”, „Uzależnienia w rodzinie”, „Rozwijanie wspólnych zainteresowań w rodzinie”, które były prowadzone przez pracowników socjalnych oraz „Świadome wychowanie” poprowadzone przez psychologa i pedagoga. Odbyły się również spotkania z dziećmi, spotkania doradcze ze specjalistami oraz wyjścia integracyjne. Dzięki regularnym spotkaniom rodziców i dzieci ze specjalistami zostały nabyte przez uczestników nowe umiejętności społeczne. Organizowane comiesięcznie wyjścia integracyjne rozwinęły pasję, zainteresowania oraz zachęciły rodziny do korzystania z szeroko pojętej oferty edukacyjnej i kulturalnej miasta Torunia.

W wyniku zrealizowanych działań nastąpiło poszerzenie świadomości wychowawczej rodziców, wzmocnienie prawidłowego wypełniania ról rodzicielskich, poprawa komunikacji i umiejętności rozwiązywania konfliktów w rodzinie oraz zwrócenie uwagi na problematykę dotyczącą zagrożeń związanych z uzależnieniami. Nastąpił także wzrost aktywności i efektywności społecznej.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Społeczny
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Grupa docelowa: 
Osoby zagrożone wykluczeniem społecznym
Tematyka projektu: 
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu
Realizator: 
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Do tej pory w 27 edycjach konkursu w Toruniu wyłoniono 145 laureatek i laureatów, a 8 spośród nich zostało laureatkami i laureatami na szczeblu ogólnopolskim. - To nasza toruńska duma i promocja. Wszystkim, którzy byli w grupie Ośmiu Wspaniałych serdecznie gratuluję i dziękuję za reprezentowanie naszego miasta – powiedział prezydent Torunia Michał...
 • Grafika przedstawia obrys sprzedanej działki przy ul. Grudziądzkiej
  Biznes, Miasto
  Powiększy się wolumen powierzchni usługowo-biurowej w Toruniu. Taką inwestycję zapowiada zwycięzca przetargu na sprzedaż miejskiej działki przy ul. Grudziądzkiej 194 firma Lem-Bud. Deweloper wpłaci do kasy Torunia 8,7 mln zł.
 • Korekta rozkładu jazdy linii 111
  MZK
  Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Na zdjęciu: zawodnicy - urzędnicy w niebieskich koszulkach stoją na boisku siatkarskim
  Miasto, Sport
  Od 11 do 14 kwietnia 2024 r. w Redzie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej, w których udział wzięła reprezentacja Urzędu Miasta Torunia.
 • Plakat informujący o konkursie Legendarny Toruń
  Kultura, Miasto
  Rusza konkurs fotograficzny pn. „Legendarny Toruń”. Organizatorzy zapraszają do udziału wszystkich amatorów fotografii, chcących pokazać w swoich pracach legendarne oblicze miasta. Prace oceni jury pod przewodnictwem uznanego fotografa Jacka Kutyby. Konkurs jest częścią projektu „Park Kultury”, realizowanego przez Stowarzyszenie GoSport.
 • Na zdjęciu: duży pies - owczarek niemiecki leży na trawie
  Eko, Miasto
  Mieszkańcy Torunia będą mieli możliwość bezpłatnie założyć chip swoim pupilom – rusza akcja finansowana przez Gminę Miasta Toruń.
 • Od środy, 17 kwietnia 2024 r., zostanie wprowadzona korekta rozkładu jazdy linii nr 111.
 • Stowarzyszenie LGD „Dla Miasta Torunia” rozpoczyna realizację projektu pn. „Klub zdrowego seniora!” w ramach zadania publicznego związanego z działalnością na rzecz osób w wieku emerytalnym.
 • - We wtorek 16 kwietnia 2024 r. od godz. 14:21 do godz. 18:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego nadal punktowo prognozowane są burze, którym mogą towarzyszyć opady deszczu do około 10 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h. Możliwy drobny grad. - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • 20 kwietnia torunianie będą mogli wziąć udział w akcji „Wiosenne porządki z MPO".
 • Odpowiedź Zastępcy Prezydenta Miasta Torunia Zbigniewa Fiderewicza na pismo Wojewody Kujawsko-Pomorskiego dot. podjęcia aktualizacji opłat rocznych z tytułu użytkowania wieczystego nieruchomości gruntowych Skarbu Państwa położonych w Toruniu przy ul. Droga Starotoruńska 1.
 • Od 11 do 14 kwietnia 2024 r. w Redzie odbywały się XXVI Mistrzostwa Polski Pracowników Samorządowych w Piłce Siatkowej, w których udział wzięła reprezentacja Urzędu Miasta Torunia.
 • Podczas przebudowy Bulwaru Filadelfijskiego, w jego zachodniej części, odkryty został mur oporowy wiślanej skarpy. Obiekt został zbadany, a następnie zasypany. Teraz jego położenie zostało uwzględnione w nawierzchni jezdni, która nad nim przebiega.
 • Sandra Van Der Zanden, zawodniczka klubu MKSW Pomorzanin Toruń, została brązową medalistką Mistrzostw Europy Juniorek w boksie w kategorii +81 kg. Zawody odbyły się w dniach 02-15 kwietnia chorwackim Porecu.