Adaptacja budynku przy ul. Kopernika 22 wraz z podwórzem na cele społeczne | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Adaptacja budynku przy ul. Kopernika 22 wraz z podwórzem na cele społeczne

Tytuł projektu:
Adaptacja budynku przy ul. Kopernika 22 wraz z podwórzem na cele społeczne

Program Operacyjny:
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Oś Priorytetowa 6 „Solidarne społeczeństwo i konkurencyjne kadry”
Działanie 6.4 „Rewitalizacja oraz inwestycje w infrastrukturę edukacyjną w ramach ZIT”
Poddziałanie 6.4.1 „Rewitalizacja obszarów miejskich i ich obszarów funkcjonalnych w ramach ZIT”
Schemat: Inwestycje z zakresu rewitalizacji obszarów miejskich w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT)

Realizator:
Biuro Rewitalizacji Urzędu Miasta Torunia
Wydział Inwestycji i Remontów Urzędu Miasta Torunia

Dane finansowe:
Koszt całkowity projektu: 1 466 846,45 zł
Wydatki kwalifikowane: 1 196 514,16 zł
Kwota dofinansowania: 1 136 688,45 zł
Źródła finansowania: Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego, Budżet Państwa

Data podpisania umowy o dofinansowanie:
2.12.2020 r.

Termin realizacji:
1.01.2020 r. – 30.06.2021 r.

Opis projektu:
Zakres projektu objął remont i termoizolację elewacji kamienicy przy ul. Kopernika 22 w Toruniu od strony podwórza, wykonanie izolacji przeciwwilgociowych ścian fundamentowych, wymianę konstrukcji dachu oficyny wraz z wymianą pokrycia i obróbek blacharskich, wykonanie izolacji termicznej dachu kamienicy, wymianę i konserwacja stolarki okiennej i drzwiowej, wymianę części stropów, przebudowę układu funkcjonalnego wnętrza, wymianę i wykonanie nowych instalacji wewnętrznych: elektrycznej, teletechnicznej, odgromowej, wody użytkowej, kanalizacji sanitarnej, CO, budowę zewnętrznej platformy dla osób niepełnosprawnych.

W ramach projektu zagospodarowano także teren podwórza poprzez wymianę nawierzchni podwórza, rozbiórkę i budowę zewnętrznych schodów do węzła CO.

Głównym celem projektu była likwidacja barier architektonicznych i poprawa dostępności pomieszczeń pierwszego piętra dla osób niepełnosprawnych, podniesienie atrakcyjności budynku poprzez poprawę jego estetyki oraz poprawę bezpieczeństwa przebywania i użytkowania. W budynku po przebudowie dalej będzie się mieścić placówka „Kamienica Inicjatyw” prowadzona przez organizację pozarządową Archipelag Inicjatyw.

Zaplanowane w ramach projektu działania umożliwiły stworzenie miejsca do prowadzenia aktywizacji społecznej dzieci i młodzieży, osób starszych, osób niepełnosprawnych oraz osób wykluczonych i zagrożonych wykluczeniem. Infrastruktura będąca przedmiotem projektu jest niezbędna do realizacji projektu społecznego pt.: Rozwój Kamienicy Inicjatyw w obszarze aktywnej integracji o charakterze środowiskowym, w ramach którego planuje się utworzyć Staromiejskie Centrum Aktywizacji i Integracji Mieszkańców „Kamienica Inicjatyw”.

Projekt zakończony pod względem rzeczowym i finansowym.

Metryczka projektu
Okres programowania: 
Okres programowania 2014-2020
Fundusz: 
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego
Program: 
Regionalny Program Operacyjny Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020
Typ projektu: 
Projekt konkursowy
Tematyka projektu: 
Rewitalizacja
Realizator: 
Urząd Miasta Torunia
Biuro Toruńskiego Centrum Miasta
Wydział Inwestycji i Remontów

  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: kolorowe podświetlenia fontanny Cosmopolis nocą, fioletowo-błekitne, na ich tle ciemna sylwetka zapatrzonego dziecka
  Miasto
  W dniu 21 września 2022 roku zostały wyłączone fontanny miejskie. Taka decyzja została podjęta w związku z działaniami oszczędnościowymi miasta.
 • Biznes, Miasto
  Toruń jest gospodarzem konferencji PIKE 2022. To najważniejsze w naszym regionie Europy wydarzenie dot. mediów elektronicznych.
 • Na zdjęciu: poczet sztandarowy UMK stoi przy pomniku Mikołaja Kopernika
  Miasto
  Złożenie kwiatów pod pomnikiem Mikołaja Kopernika oraz uroczysta inauguracja w auli UMK rozpoczęły w dniu 3 października 2022 r. nowy rok akademicki 2022/2023 w Toruniu.
 • Grafika informująca o głosowaniu w Budżecie Obywatelskim na rok 2023
  Miasto
  3 października 2022 r., minutę przed północą, kończy się głosowanie w Budżecie Obywatelskim na rok 2023. To ostatni moment, żeby oddać swój głos.
 • Logo Ogólnopolskiego Zjazdu Firm Rodzinnych
  Biznes, Miasto
  W dniach 7-8 października 2022 r. w Toruniu odbędzie się 15. Ogólnopolski Zjazd Firm Rodzinnych U-Rodziny.
 • Na zdjeciu: warsztaty - zebrani patrzą na tablicę multimedialną, prowadzący referują
  Biznes, Miasto
  35 osób wzięło udział w warsztatach dotyczących zakładania firm i form opodatkowania. Wydarzenie zorganizowano w Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej „2. Piętro”. Na szkolenie zaprosiło Centrum Wsparcia Biznesu wraz z Fundacją „Pogadać po ludzku”.
 • Przy ul. Grudziądzkiej 56 powstał parking, który pomieści 20 aut.
 • Ruszył nabór wniosków o przyznanie stypendiów Miasta Torunia w dziedzinie kultury na rok 2023: całorocznych i na I półrocze. Chętni mogą składać dokumenty do 31 października 2022 r.
 • W toruńskim Parku Pamięci Ofiar Zbrodni Pomorskiej uczczono 2 października 2022 r. ofiary hitlerowskich czystek wśród ludności dawnego województwa pomorskiego.
 • Bartosz Zmarzlik mistrzem świata, Leon Madsen wicemistrzem, a Maciej Janowski brązowym medalistą Speedway Grand Prix 2022!
 • W Międzynarodowym Dniu Muzyki 1 października 2022 r. Toruńska Orkiestra Symfoniczna zainaugurowała 44. sezon artystyczny.
 • Mateusz Cierniak ze złotem, Jan Kvech ze srebrem, a Jakub Miśkowiak z brązem – tak zakończył się turniej Speedway Grand Prix 2, rozegrany 30 września 2022 r. na Motoarenie.
 • Od 20 lat w Toruniu istnieje Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia. Uroczystości jubileuszowe odbyły się 30 września 2022 r.
 • Zmarł Edward Pałka, inicjator i wieloletni animator kontaktów Torunia ze słoweńskim Novym mestem.