Wykorzystaj bon w Toruniu | www.torun.pl

Wykorzystaj bon w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 01 grudnia 2020
Autor: Magdalena Winiarska
Ratusz staromiejski o zmroku

Polski Bon Turystyczny to jedna z form wsparcia branży turystycznej w kraju. Po zniesieniu restrykcji, ci, którzy nie wykorzystali go latem, mogą dzięki niemu spędzić atrakcyjnie czas w Toruniu.

W związku z tegoroczną sytuacją epidemiczną, branża turystyczna znalazła się w krytycznej sytuacji. W trakcie pierwszej fali epidemii Polska Organizacja Turystyczna zaproponowała kilka działań, których celem jest podtrzymanie zainteresowania wyjazdami krajowymi oraz wsparcie branży turystycznej. Jednym z projektów jest wprowadzony w trakcie wakacji jest Polski Bon Turystyczny. Przysługuje on rodzinom z dziećmi i można go realizować aż do końca marca 2022. Do tej pory aktywowano już ponad milion bonów turystycznych, a wykorzystano około 250 tysięcy, co pozwala twierdzić, że wielu Polaków skorzysta z niego po usunięciu restrykcji związanych z pandemią Covid 19.

Do akcji Polski Bon Turystyczny mogą przystąpić wszystkie obiekty noclegowe, biura podróży posiadające w ofercie wyjazdy krajowe, a także lokalne biura sprzedające pakiety turystyczne uwzględniające co najmniej jeden nocleg. Lokalna Organizacja Turystyczna w Toruniu wspiera akcję POT i promuje obiekty z Torunia i okolic, które przystąpiły do akcji. W tej chwili jest to aż 79 podmiotów, w tym Hotel 1231, Hotel Przystanek Toruń, Apartamenty Chleb i Wino, Apartamenty Molus, Hotel Petite Fleur, Hotel Pałac Romantyczny w Turznie, Hotel Dwa Księżyce, Copernicus Torun Hotel, Osada Karbówko, Dworek Tucholski w Zblewie, Hotel Spichrz, Hotel Vabank w Golubiu Dobrzyniu, JJ Apartments, Hotel Gotyk, Twierdza Toruń Fort IV, Hotel Retman, Hotel Filmar, Stowarzyszenie Tilia, Hotel Bulwar, oddział PTTK w Toruniu, Agencja Turystyczna Kompas, Biuro Podróży Star Tours, Biuro Podróży OK Tours, Firma Turystyczna Toruń Tourist, Biuro Turystyki i Eventów Copernicana, Biuro Przewodnickie „Piernikowa Chatka", Biuro Podróży Nova Travel i wielu innych.

Zachęcamy do przystąpienia do akcji i zgłaszania się poprzez platformę ZUS. Lokalna Organizacja Turystyczna do końca marca 2022 będzie promowała wszystkie obiekty z Torunia i okolic, u których będzie można zrealizować bon.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę Lokalnej Organizacji Turystycznej

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Tabliczki informacyjne na budynku Powiatowego Urzędu Pracy
  Miasto
  Od 1 stycznia 2021 roku odbywa się rekrutacja uczestników projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu”, którego realizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: alejka w zrewitalizowanym Parku Glazja
  Eko
  W poniedziałek 25 stycznia 2021 roku o godz. 19:45 na antenie TVP Bydgoszcz zaplanowano emisję filmu edukacyjnego pt. „Czyste Energia – czyste środowisko”.
 • Grafika informująca o programie Rodzina 500 Plus
  Miasto
  Od 1 lutego 2021 r. można składać wnioski o wypłatę świadczenia 500+ przez kolejny rok, w okresie od czerwca 2021 do maja 2022 r.
 • Na zdjęciu: Kafka Jaworska
  Koronawirus
  Dyrektorka Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest jest kolejną osobą, która wyjaśnia, dlaczego zaszczepi się przeciwko COVID-19, kiedy tylko będzie taka możliwość.
 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu przybyło 25 osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. 48 osób wróciło do zdrowia.
 • Na zdjęciu samochody stoją przed skrzyżowaniem, pada deszcz
  Drogi, Miasto
  Wieczorem w niedzielę 24 stycznia i rano w poniedziałek 25 stycznia w Toruniu może wystąpić oblodzenie – przestrzega kierowców i pieszych Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego. Prognozuje się zamarzanie nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem oraz miejscami mokrego śniegu. Oblodzenie wystąpić ma dzisiaj (24.01.2021...
 • W niedzielę 24 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 39 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2.
 • Więcej grup zawodowych, które mogą skorzystać z pobytu w hotelu, dookreślenie, kto może zaszczepić się w I etapie, zmiany w zakazie zgromadzeń – 23 stycznia 2021 r. weszło w życie nowe rozporządzenie dot. ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z epidemią.
 • Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega o możliwym oblodzeniu nawierzchni dróg i chodników w najbliższych godzinach.
 • Podczas 26. sesji Rady Miasta Torunia prezydent Michał Zaleski przekazał radnym szereg informacji dotyczących aktualnej sytuacji epidemicznej i funkcjonowania miasta.
 • W sobotę 23 stycznia 2021 roku w Toruniu potwierdzono 95 nowych przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Jeden mieszkaniec miasta zmarł przez COVID-19.
 • W 2021 roku Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia planuje realizację wielu usług i instrumentów rynku pracy. Zainteresowanych zachęcamy do sprawdzania oferty urzędu.
 • Osiem zestawów przedmiotów na aukcje przekazał toruńskiemu sztabowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy prezydent Torunia Michał Zaleski. Dodatkowo dwa zestawy trafiły również od miasta na orkiestrowe aukcje UMK.
 • Miasto od wielu lat wspiera prowadzony przez Stowarzyszenie „Mateusz” Ośrodek Readaptacyjny w Toruniu. Informacji o udzielonej pomocy zabrakło jednak w medialnych wypowiedziach prezesa Waldemara Dąbrowskiego.