Prezydent i radni odebrali zaświadczenia | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Prezydent i radni odebrali zaświadczenia

Miasto
Data publikacji: 25 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka
Na zdjęciu: radni miasta Torunia na lata 2024-2029

W czwartek 25 kwietnia 2024 r. w Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego odbyło się uroczyste wręczenie zaświadczeń o wyborze na Prezydenta Miasta Torunia i radnych Rady Miasta Torunia kadencji 2024-2029.

Zaświadczenia wręczył przewodniczący Miejskiej Komisji Wyborczej Paweł Rawczyński. Odebrali je nowo wybrani radni Rady Miasta Torunia IX kadencji 2024-2029: Anna Szytniewska, Piotr Drążek, Bartłomiej Jóźwiak, Piotr Lenkiewicz, Michał Jakubaszek, Wojciech Klabun, Michał Zaleski, Paweł Gulewski, Magdalena Cynk-Mikołajewska, Michał Wojtczak, Adrian Mól, Zbigniew Fiderewicz, Michał Rzymyszkiewicz, Edyta Macieja-Morzuch, Aneta Wierzbowska, Karolina Krajewska, Michał Gazda, Marcin Czyżniewski, Łukasz Walkusz, Agnieszka Wasita, Jakub Hartwich, Dominika Walichniewicz, Maciej Koziołocki, Katarzyna Chłopecka i Jan Ząbik oraz prezydent elekt Paweł Gulewski.

- Bardzo dziękuję wszystkim, którzy zdecydowali poddać się ocenie mieszkanek i mieszkańców Torunia. Szczególne podziękowania kieruję do przewodniczącego Miejskiej Komisji Wyborczej za efektywne, umiejętne i zgodne z obowiązującymi przepisami zorganizowanie całej procedury wyborczej 7 i 21 kwietnia. Dziękuję również członkom miejskiej i 124 obwodowych komisji wyborczych, urzędnikom wyborczym i urzędnikom Urzędu Miasta za udział w przygotowaniu lokali wyborczych, policjantkom i policjantom oraz strażniczkom i strażnikom miejskim, którzy byli wszędzie, pilnowali porządku. Najserdeczniejsze podziękowania kieruję oczywiście do mieszkanek i mieszkańców Torunia. Jestem przekonany, że mogą być dumni z wyboru takiego składu Rady Miasta i prezydenta, bo decyzje mieszkanek i mieszkańców są dla wszystkich wiążące - powiedział prezydent Michał Zaleski.

Ustępujący prezydent wręczył prezydentowi elektowi i nowo wybranym radnym listy gratulacyjne. - Panie i Panowie, rozpoczyna się czas pracy. To jest naprawdę czas nie łatwy, ale wyjątkowy, bo służyć Toruniowi, miastu szczególnemu to zaszczyt. Jestem przekonany, że lider naszej służby, Pan Prezydent Paweł Gulewski z całą odpowiedzialnością i determinacją będzie realizował zarówno program, który przedstawił, jak również zagadnienia, wszystko co jest efektem wcześniej przyjętych programów. Pan Prezydent Paweł Gulewski ma do dyspozycji znakomitą kadrę Urzędu Miasta Torunia, jak i jednostek organizacyjnych, instytucji, zakładów i spółek miejskich i to będzie mocny fundament do realizacji zamierzeń, które są przed nami. Życzę Paniom i Panom Radnym, Panu Prezydentowi radości z wypełniania powinności, które dzisiaj rozpoczynacie - dodał prezydent Zaleski.

Prezydent elekt Paweł Gulewski wyraził przekonanie, że nowo wybrani samorządowcy toruńscy stanowią zgrany zespół ludzi, niezależnie z jakich komitetów startowali i do jakich klubów w rozpoczynającej się kadencji będą należeli. - Ze swojej strony gwarantuję tylko i wyłącznie dialog, współpracę i pełne zrozumienie dla spraw miasta Torunia. Ufam, że rzeczywiście te najbliższe lata, te pięć lat to będzie okres bardzo owocnych decyzji Samorządu Miasta Torunia - powiedział Paweł Gulewski.

7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.