www.torun.pl

W 2013 Toruń porusza

Miasto
Data publikacji: 08 lutego 2013
Autor: Sylwia Derengowska

Już nie kręci, ale wciąż porusza.  W 2013 roku linię promocyjną miasta określać będzie hasło Toruń porusza.

W ogłoszonym w ubiegłym roku otwartym konkursie na hasło i grafikę promocyjną miasta w 2013 roku zwyciężyła grafika toruńskiej artystki Iwony Liegmann, nawiązująca do szeroko rozumianego dziedzictwa kopernikańskiego. Grafice towarzyszyło hasło „Toruń kręci”. O ile sama wieloznaczność hasła promocyjnego (kręci – „porusza”, „kręci filmy”, ale też i nie oszukujmy się, „oszukuje”) jest wartością pozytywną, o tyle jego możliwe negatywne odczytanie wzbudziło sporo emocji.

Głównie z tego powodu, za wiedzą i zgodą komisji konkursowej i samej plastyczki, zdecydowaliśmy się powrócić do dawnego, pozytywnie odbieranego i sprawdzonego hasła Toruń porusza. O jego wyborze zadecydowała też łatwość przekładu na język angielski: Torun moves, nie tak oczywista w przypadku tłumaczenia Toruń kręci. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w dyskusji, dziękujemy za telefony i maile. Cieszymy się, że torunianie tak żywo zainteresowani są naszym miastem i jego wizerunkiem. Toruń faktycznie porusza!

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.