www.torun.pl

Sprzątanie świata 2019

Miasto
Data publikacji: 20 września 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach  akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.

W coroczną akcję „Sprzątania świata” włączyło się wiele toruńskich szkół i przedszkoli. Jest to dzień, który przypomina, jak ważna jest troska o środowisko, także to najbliższe.

- Żyjemy w pięknym mieście, gdzie jest bardzo dużo zieleni, warto zatem, by w każdym miejscu było czysto. W dzisiejszej akcji najważniejsze jest to, że swój najbliższy „świat” sprzątają dzieci i młodzież, co oznacza, że wyrabiają w sobie nawyk, że nie można śmieci wyrzucać gdziekolwiekpowiedział prezydent Michał Zaleski. W piątkowy poranek 20 września 2019 r. prezydent włączył się w akcję "Sprzątania świata" na osiedlu Wrzosy wraz z uczniami Szkół Salezjańskich.

Prezydent i uczniowie, zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki segregacyjne na odpady, udali się na teren przyległy do siedziby Szkół Salezjańskich, mieszczący się przy ul. Jan Bosko. W uznaniu za zaangażowanie w akcję prezydent wręczył przewodniczącym klas upominki.

- Co roku Szkoły Salezjańskie włączają się w tę akcję, która uczy jak dbać o środowisko i najbliższe otoczenie. Ta troska o przyrodę jest także istotnym elementem procesu wychowawczego - podkreślił ks. Mariusz Witkowski, dyrektor szkoły.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  14 października 2019 roku w Dworze Artusa zorganizowano miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej. Święto całej społeczności szkolnej było idealną okazją do wręczenia nagród Prezydenta Miasta Torunia dla nauczycieli.
 • Miasto
  16 i 17 października 2019 r. w Toruniu zostaną przeprowadzone miejskie ćwiczenia obronne pod kryptonimem „Kobra-19”. Wezmą w nich udział między innymi pracownicy Urzędu Miasta, miejskie służby, policja, straż pożarna i wojsko.
 • Miasto
  W wyborach parlamentarnych 13 października 2019 roku wzięło udział 66,62 procent torunian uprawnionych do głosowania.
 • Miasto
  15 października 2019 roku podpisano umowę na budowę Klubu Ucznia, który ma funkcjonować przy I Liceum Ogólnokształcącym.
 • Inwestycje, Miasto
  Zakończyły się prace w Centrum Innowacyjnej Edukacji, które powstało w dawnych Młynach Toruńskich. Nowy budynek został już przekazany w użyczenie Centrum Nowoczesności „Młyn Wiedzy”.
 • Miasto
  Przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe znów będą rywalizować w zbiórce makulatury. Placówki, które zbiorą najwięcej surowców wtórnych otrzymają nagrody finansowe o łącznej wartości 275 tys. zł. Nagrodzeni zostaną także uczniowie, którzy najaktywniej włączą się w zbiórkę.
 • Rozpoczęły się nowe nasadzenia w ramach projektu "Zielona Brama Gotyckiej Starówki". Nowym zagospodarowaniem objęte są skwery w rejonie Muzeum Etnograficznego i CKK Jordanki.
 • 14 października 2019 r. o godz. 13.00 w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej, podczas których zostaną wręczone Nagrody Prezydenta Miasta Torunia najlepszym pedagogom.
 • Okręgowa Izba Radców Prawnych w Toruniu organizuje w dniach 18-19 października 2019 r. akcję „Na torach prawa”, podczas której radcowie prawni i aplikanci radcowscy z Izby będą udzielać bezpłatnych porad prawnych.
 • Rada Miasta Torunia na sesji 10 października 2019 r. wypełniając wymogi ustawy o ustroju sądów powszechnych dokonała wyboru ławników sądowych na kadencję 2020 – 2023.
 • Do 2025 roku w Toruniu ma powstać siedziba Europejskiego Centrum Filmowego Camerimage. Będzie to wspólna inwestycja Skarbu Państwa i Gminy Miasta Toruń.
 • 13 października 2019 roku zastępca prezydenta Torunia Zbigniew Fiderewicz podpisał umowę na remont i przebudowę budynku przy ul. Mickiewicza 57. Dawny budynek mieszkalny po zakończeniu prac będzie służyć społeczności lokalnej.
 • 1 października 2019 roku oficjalnie zainaugurowany zostanie Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Skrzypcowy im. Karola Lipińskiego. Przez dwa tygodnie torunianie mogą wziąć udział w kilkudziesięciu festiwalowych wydarzeniach i przyglądać się rywalizacji 22 młodych skrzypków z 13 krajów.
 • W środę 2 października 2019 r. na skrzyżowaniach ulic Kraszewskiego - Matejki, Kraszewskiego - Moniuszki nie będzie działała sygnalizacja świetlna.