www.torun.pl

Sprzątanie świata 2019

Miasto
Data publikacji: 20 września 2019
Autor: Magdalena Winiarska

W ramach  akcji „Sprzątanie świata” prezydent Michał Zaleski wraz z uczniami Szkół Salezjańskich porządkował otoczenie szkoły.

W coroczną akcję „Sprzątania świata” włączyło się wiele toruńskich szkół i przedszkoli. Jest to dzień, który przypomina, jak ważna jest troska o środowisko, także to najbliższe.

- Żyjemy w pięknym mieście, gdzie jest bardzo dużo zieleni, warto zatem, by w każdym miejscu było czysto. W dzisiejszej akcji najważniejsze jest to, że swój najbliższy „świat” sprzątają dzieci i młodzież, co oznacza, że wyrabiają w sobie nawyk, że nie można śmieci wyrzucać gdziekolwiekpowiedział prezydent Michał Zaleski. W piątkowy poranek 20 września 2019 r. prezydent włączył się w akcję "Sprzątania świata" na osiedlu Wrzosy wraz z uczniami Szkół Salezjańskich.

Prezydent i uczniowie, zaopatrzeni w rękawice ochronne i worki segregacyjne na odpady, udali się na teren przyległy do siedziby Szkół Salezjańskich, mieszczący się przy ul. Jan Bosko. W uznaniu za zaangażowanie w akcję prezydent wręczył przewodniczącym klas upominki.

- Co roku Szkoły Salezjańskie włączają się w tę akcję, która uczy jak dbać o środowisko i najbliższe otoczenie. Ta troska o przyrodę jest także istotnym elementem procesu wychowawczego - podkreślił ks. Mariusz Witkowski, dyrektor szkoły.

Fot. Wojtek Szabelski

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu eWinner 1. ligi żużlowej toruński Apator pewnie pokonał drużynę z Gniezna 55:35.
 • Kultura, Miasto
  Recital organowy zabrzmiał w katedrze śś. Janów. Koncert odbył się w ramach 24. Międzynarodowego Festiwalu "Nova Muzyka i Architektura".
 • Miasto, Sport
  PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi odbędą się 15 sierpnia 2020 r. o godz. 19:15 na toruńskiej Motoarenie.
 • Miasto
  W niedzielę 12 lipca 2020 roku Toruń pojawi się w popularnym programie porannym „Pytanie na śniadanie” w TVP2.
 • Miasto
  W odpowiedzi na prośby mieszkańców ławka multimedialna grająca utwory Fryderyka Chopina na ul. Mostowej została przeprogramowana. Dotychczas funkcja audio była dostępna w godzinach 7:00-22:00 na żądanie poprzez wciśnięcie przycisku. Każdy kolejny z czterech utworów był emitowany poprzez kolejne wciśnięcie przycisku audio.
 • Miasto
  Razem zaplanujmy, jak zagospodarować pierzeję południową Rynku Nowomiejskiego na cele wypoczynkowo-rekreacyjne.
 • Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie informuje, że w piątek od godz. 15:00 mogą wystąpić burze z gradem.
 • Koncerty, Kino Letnie, spektakle teatralne i zbliżający się festiwal światła w niecodziennej odsłonie – tak właśnie zapowiadają się wakacje w Toruniu. Festiwal Teatrów Ulicznych czy plenerowa Scena Letnia to tylko część oferty przygotowanej przez Toruńską Agendę Kulturalną na ten okres. Najbliższe wydarzenia już w ten weekend! Przypominamy o...
 • Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu rozstrzygnął przetarg na dostawy pięciu nowych, pięcioczłonowych tramwajów. Nowe pojazdy dostarczy PESA, która jako jedyna złożyła ofertę w przetargu. Na realizację zamówienia wykonawca ma 24 miesiące.
 • W poniedziałek 13 lipca 2020 r. rusza nabór wniosków na zadania służące ochronie zasobów wodnych, polegające na gromadzeniu i wykorzystaniu wód opadowych i roztopowych w miejscu ich powstania.
 • W sobotę 11 lipca 2020 r. na Motoarenie odbędą się zawody żużlowe. Aby ułatwić wiernym kibicom toruńskiej drużyny dotarcie na stadion, uruchomione zostaną kursy tramwajów linii nr 5.
 • 147 wniosków poprawnych formalnie złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.
 • O tym, jak bezpiecznie przetrwać pandemię, rozmawiamy z mgr Ewą Nowak - Wąsicką, Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym.
 • Most drogowy im. Józefa Piłsudskiego to obecnie jeden z większych placów budowy w Toruniu. Inwestycja zakończy się w listopadzie 2021 roku.