Spawają szyny, układają podbudowę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Spawają szyny, układają podbudowę

Miasto, MZK
Data publikacji: 23 marca 2022
Autor: Sylwia Derengowska
Na zdjęciu: koparka pracująca przy budowie linii tramwajowej na tzw. osiedle Jar

Słoneczna aura sprzyja budowie nowej linii tramwajowej. Równolegle w kilku punktach Torunia powstają nowe sieci podziemne, nowe torowisko i nowy układ drogowy.

Na ul. Watzenrodego, w rejonie skrzyżowania z ul. Hubego, budowana jest nowa kanalizacja deszczowa. W rejonie skrzyżowania z ul. Strobanda prowadzone są prace związane z przygotowaniem podbudowy pod torowisko, a między ul. Hubego i Grasera powstaje betonowa podbudowa pod przyszłe zielone torowisko i spawane są już szyny. Z kolei w rejonie ul. Legionów ustawiane są studnie kablowe.

W rejonie al. 700-lecia Toruniu i Szosy Chełmińskiej trwają przygotowania do układania dolnych warstw masy bitumicznej oraz podbudowy pod płytę torową. Prowadzone są także roboty brukarskie.

Na ul. Długiej, od Szosy Chełmińskiej do Mohna, powstaje podbudowa nawierzchni torowej i drogowej. Rozpoczynają się także prace związane z ustawianiem obramowania przyszłego torowiska. Zarówno tu, jak i wzdłuż Szosy Chełmińskiej, przebudowywane są sieci podziemne i wylewane są fundamenty pod słupy trakcyjne.

Fot. MZK Sp. z o.o.

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Swoje święto obchodziło 12 sierpnia 2022 r. toruńskie Kolegium Jagiellońskie. Podczas uroczystości uczelni nadano status akademii.
 • Na zdjęciu Oficer Wojska Polskiego salutuje sztandarowi Garnizonu Toruń.
  Kultura, Miasto
  15 sierpnia, jak co roku, obchodzimy Święto Wojska Polskiego. Toruńskie uroczystości tradycyjnie rozpoczną się od mszy świętej w kościele garnizonowym św. Katarzyny.
 • Grafika wydarzenia
  Miasto, Sport
  Miasto Toruń i Stowarzyszenie GoSport! zapraszają na drugą edycję wydarzenia „Dzień Sportu 2022”. Podczas imprezy na toruńskich Stawkach możecie liczyć na treningi, sportowe animacje i konkursy z najlepszymi toruńskimi sportowcami.
 • Na zdjęciu: widok z drona na budowę linii tramwajowej
  Miasto, MZK
  Dłużej niż pierwotnie planowano zamknięty będzie odcinek Szosy Chełmińskiej od ul. Grudziądzkiej do pl. NOT. Przejazd nie będzie możliwy do 21 sierpnia 2022 r.
 • Na zdjęciu: trzy jachty z białymi żaglami na Wiśle
  Miasto, Sport
  14 sierpnia 2022 r. odbędzie się 57. edycja Długodystansowych Regat na Wiśle. Wydarzenie jest częścią Festiwalu Wisły.
 • Grafika z Areną Toruń
  Miasto, Sport
  Szlakiem toruńskiego sportu ruszą uczestnicy rekreacyjnego rajdu organizowanego przez Urząd Miasta oraz Stowarzyszenie GoSport! Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 21 sierpnia 2022 r.
 • W poniedziałek 15 sierpnia 2022 r. w związku z przypadającym świętem, ruch tramwajowy i autobusowy będzie ograniczony.
 • Anooki to zabawni bohaterowie instalacji, które będzie można zobaczyć na placu Rapackiego podczas 13. Bella Skyway Festival, który odbędzie się w Toruniu w dniach 16-20 sierpnia 2022 r.
 • Przy budynku Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Torunia powstały trzy rabaty z nowymi nasadzeniami.
 • W związku z szybszym niż planowano zakończeniem prac montażowych przy 13. Bella Skyway Festival w rejonie Placu Rapackiego, Fontanna Cosmopolis została ponownie uruchomiona. Wszyscy spragnieni ochłody będą mogli korzystać z fontanny przez najbliższe upalne dni do godziny 18:00. Później, w godzinach wieczornych, w związku z organizacją festiwalu...
 • W okresie pomiędzy 15 a 17 sierpnia 2022 r. zmieniają się terminy odbioru odpadów.
 • Niemieccy dziennikarze portalu o kulinariach „Kulinariker” ponownie piszą o Toruniu! Tym razem zachęcają do odwiedzenia naszej starówki i jej smakowitych zaułków.
 • Zakład Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu ogłasza przetarg ustny na wynajem lokali użytkowych i miejsc parkingowych.
 • Kładka znajdująca się nad Trasą Prezydenta Raczkiewicza zazieleniła się – wykonane zostały nasadzenia zarówno na samym obiekcie, jak i na terenie przyległym.