Nowa ścieżka testowania | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Nowa ścieżka testowania

Koronawirus, Miasto
Data publikacji: 15 marca 2021
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informująca o możliwości uzyskania skierowania na test poprzez internet

Masz objawy koronawirusa lub miałeś kontakt z osobą zakażoną? Nie musisz zgłaszać się do lekarza POZ, możesz dostać skierowanie, wypełniając formularz w internecie.

Formularz dostępny jest na stronie internetowej www.gov.pl/dom kliknij, aby przejść do strony z formularzem.

Formularz wypełniają osoby, które ukończyły 18 lat i zidentyfikowały u siebie ryzyko zakażenia się koronawirusem. Następnie otrzymują informację zwrotną, czy kwalifikują się na test w kierunku SARS-CoV-2. - Jeżeli objawy zostaną potwierdzone, to będzie oddzwaniał konsultant z infolinii i będzie wystawiał zlecenie na wykonanie badaniawyjaśnił Adam Niedzielski, minister zdrowia podczas konferencji prasowej w dniu 15 marca 2021 r. Jednocześnie wciąż można skorzystać z porady lekarza podstawowej opieki zdrowotnej, który w przypadku wystąpienia objawów, wystawi skierowanie na test.

Po wystawieniu zlecenia na test, otrzymają Państwo sms o proponowanym miejscu oraz godzinie testu – zastosowanie się do informacji z sms pozwoli uniknąć kolejki w punkcie wymazowym. Kliknij, aby uzyskać więcej informacji o systemie eKolejka.

Przejdź do wykazu mobilnych punktów wymazowych.

Konsultanci Domowej Opieki Medycznej pracują codziennie w godzinach od 8:00 do 18:00 (również w weekendy). Prosimy o przekazywanie formularza w godz. 8:00 - 18:00. Formularze złożone po godz. 18:00 będą obsługiwane w miarę możliwości kolejnego dnia.

W przypadku pozytywnego wyniku testu, warto skorzystać z monitoringu realizowanego w ramach projektu PulsoCare. Program będzie wykorzystywał pulsoksymetr jako narzędzie diagnostyczne i aplikację PulsoCare do przekazywania i monitoringu danych. Kliknij, aby otrzymać więcej informacji na temat projektu Domowa Opieka Medyczna.

Najczęściej czytane aktualności

 • Grafika informująca o publikacji rankingu
  Biznes, Miasto
  Magazyn „Forbes” opublikował wyniki tegorocznego rankingu 100 Największych Polskich Firm Rodzinnych. Wśród nich znalazła się toruńska Grupa Neuca SA.
 • Na zdjęciu: korona drzewa - pomnika przy przyrody po cięciu sanitarnym
  Eko, Miasto
  Drzewo będące pomnikiem przyrody – dąb szypułkowy rosnący przy ul. Dekerta objęte zostało specjalistycznymi zabiegami pielęgnacyjnymi.
 • Na zdjęciu: przedstawiciele 36 samorządów po powołaniu Stowarzyszenia MOF Toruń
  Miasto
  9 sierpnia 2022 r. w Dworze Artusa spotkali się przedstawiciele 36 samorządów, by powołać do życia Stowarzyszenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Torunia.
 • Prezydent Miasta Torunia w sprawie oświadczenia Narodowego Instytutu Dziedzictwa o opiniowaniu inwestycji na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Miasto, Sport
  W pierwszym meczu IV Ligi Elana Toruń pokonała przed własną publicznością Sportis Łochowo 2:1. W innym spotkaniu IV ligi Pomorzanin Toruń pokonał u siebie Włocłavię Włocławek 2:1.
 • Miasto, Sport
  For Nature Solutions Apator Toruń zremisował 45:45 z Betardem Sparta Wrocław i utrzymał 4. miejsce na koniec rundy zasadniczej. Torunianie w biegach nominowanych odrobili aż 6 punktów!
 • W nocy z 5 na 6 sierpnia wykonane zostało dodatkowe oznakowanie na skrzyżowaniu ulic Szosa Chełmińskiej i Żwirki i Wigury.
 • Już we wrześniu działalność rozpocznie Miejska Pasieka Pokazowa. W ramach projektu będzie można wziąć udział w pokazach edukacyjnych, zajrzeć do ula i zobaczyć z bliska pracę pszczelarza.
 • Po raz 14. w Toruniu odbyło się spotkanie słuchaczy i osób związanych z Radiem Maryja.
 • Pierwszy weekend sierpnia 2022 rozpoczęło All Day Beach Party. To tradycyjny cykl imprez organizowanych co roku na terenie basenów napowierzchniowych w Toruniu.
 • Przyjmujesz u siebie uchodźców i składasz wnioski o świadczenie 40 zł? Pamiętaj o obowiązujących terminach!
 • 5 sierpnia 2021 r. został uruchomiony system MOJE AUTO SMS służący do załatwiania spraw związanych z rejestracją pojazdów czy wymianą dowodów rejestracyjnych.
 • W piątek 5 sierpnia 2022 r. od godz. 22:00 do godz. 6:00 dnia następnego na terenie Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze z gradem - przestrzega Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Gmina Miasta Toruń zakończyła 24 czerwca 2022 r. realizację projektu pn. „Poznaj Polskę” skierowanego do młodzieży szkolnej.