Naukowe urodziny Mikołaja Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Naukowe urodziny Mikołaja Kopernika

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

18 lutego 2023 r. o godz. 17.00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się feta na cześć wielkiego astronoma - Naukowe urodziny Mikołaja Kopernika. Wydarzenie skierowane jest do rodzin z dziećmi. Zaplanowano organizację naukowego show prowadzonego przez profesjonalnych animatorów, podczas którego uczestnicy w przystępny i efektowny sposób zostaną wprowadzeni w tematykę dotyczącą niezgłębionego wszechświata.

Dzieci będą miały możliwość skorzystania z wielu popularnonaukowych atrakcji. Pokaz uzupełniony będzie m.in. o otwarte stanowisko prezentujące okazy meteorytów.

Uczestnicy i uczestniczki zamienią się w architektów i przy pomocy klocków LEGO będą mogli budować konstrukcje związane z kosmosem i Mikołajem Kopernikiem. Wszystkie budowle zostaną połączone, tworząc makietę. Ponadto będzie okazja, aby odpowiednio zaprogramować powstałe budowle. 

Nie zabraknie stanowisk związanych ze średniowieczną modą, ówczesnymi trendami w uczesaniu i ozdabianiu głowy, jak również “makijażem”. Pokażemy jeden ze średniowiecznych tańców popularnych w czasach kopernikańskich, a dzieci będą mogły wziąć udział w mikołajowej odlotowej dyskotece. Przygotowaliśmy również zabawę polegającą na poszukiwaniu modeli planet ukrytych w basenie z kulkami.

Na stanowisku “Kosmiczny kadet” uczestnicy/uczestniczki wcielą się w kosmicznych pilotów. Zbudują własny statek i za jego pomocą na specjalnie przygotowanym torze odbędą podróż do Księżycowego Krateru Kopernika. Ponadto dowiedzą się dlaczego kratery uderzeniowe są niezwykle ważne w misjach na inne ciała niebieskie oraz co można w nich znaleźć.

Odkryjemy również reguły średniowiecznych turniejów rycerskich, popularnych także w czasach Mikołaja Kopernika, i będzie okazja, aby wziąć udział w jednym z nich. Podsumowaniem dobrej urodzinowej zabawy u Kopernika będzie pamiątkowe kosmiczne zdjęcie, które będzie można zabrać ze sobą do domu.

Wydarzenie odbędzie się w godz. 17:00-20:00 w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy (MW1, ul. Władysława Łokietka 5).

Bilety w cenie 20 zł (przedsprzedaż) oraz 30 zł (w dniu wydarzenia) można nabyć w kasach CNMW oraz w systemie sprzedaży online.

Stanowiska: 

 • Naukowe Show dla dzieci: zaprosimy uczestników na niepowtarzalne i zabawne naukowe show.
 • Stanowisko otwarte z prezentacją okazów meteorytów: na stanowisku uczestnicy zapoznają się z okazami meteorytów i dowiedzą się różnych ciekawostek z nimi związanych.
 • Stanowisko Klockowi architekci: na stanowisku uczestnicy pod okiem instruktorów będą mogli budować z klocków LEGO konstrukcje związane z kosmosem i Mikołajem Kopernikiem. Wszystkie powstałe budowle zostaną połączone tworząc makietę. Ponadto uczestnicy będą mogli zaprogramować swoje dzieła.
 • Stanowisko Modna głowa w czasach Kopernika: na stanowisku dzieci zapoznają się z modą średniowieczną, a zwłaszcza z ówczesnymi trendami w uczesaniu włosów i ozdabianiu głowy. 
 • Stanowisko Średniowieczna dyskoteka: na stanowisku uczestnicy nauczą się jednego z tańców średniowiecznych popularnych w czasach kopernikańskich, a następnie wezmą udział w odlotowej Mikołajowej dyskotece. 
 • Niebo Kopernika: uczestnicy wezmą udział w popularnonaukowym seansie, podczas którego dowiedzą się ciekawostek o gwiazdozbiorach i innych obiektach widocznych na nocnym niebie.
 • Stanowisko Oblicze kosmosu: na stanowisku uczestnicy będą mieli okazję przyozdobić twarz motywami kosmicznymi z pomocą profesjonalnej wizażystki.
 • Stanowisko Zagubieni w kosmosie: na stanowisku uczestnicy wezmą udział w porywającej zabawie polegającej na poszukiwaniu modeli planet ukrytych w basenie z kulkami.
 • Stanowisko Kosmiczne zdjęcie: na stanowisko uczestnicy będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie na kosmicznym tle wygenerowanym na green boksie, a dodatkowo otrzymają jego wydruk.
 • Stanowisko Średniowieczni Jedi: na stanowisku uczestnicy poznają reguły średniowiecznych turniejów rycerskich popularnych także w czasach Mikołaja Kopernika oraz sami spróbują swoich sił w potyczce.
 • Stanowisko Kosmiczna stocznia: na stanowisku uczestnicy zbudują swój kosmiczny pojazd, który wykorzystają podczas zabawy Pierścienie Saturna.
 • Stanowisko Pierścienie Saturna: stanowisko zręcznościowe, na którym uczestnicy wykorzystają zbudowany przez siebie pojazd do pokonania planetarnego toru przeszkód.

 

Data: 
18.02.2023 17:00 — 20:00
Miejsce: 
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.