Magia i Czary Opanują Zamek Krzyżacki | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Magia i Czary Opanują Zamek Krzyżacki

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W dniach 23-25 lutego 2024 r. (piątek-niedziela) średniowieczne mury Zamku Krzyżackiego w Toruniu zamienią się w magiczną, bajkową krainę, pełną tajemnic i zaczarowanych stworzeń. Magiczna kraina czekać będzie na najodważniejszych miłośników fantastycznych przygód w godzinach 10:00-16:00 (piątek) i 10:00-18:00 (sobota-niedziela). Dni magii, czarów i rzucania uroków to doskonały sposób na spędzenie bajkowego weekendu.

W piątek (23 lutego) w godzinach 10:00-16:00 oraz w sobotę i niedzielę (24-25 lutego), w godzinach 10:00-18:00 Zamek przeobrazi się w przestrzeń pełną magii i tajemnic, od chwili przekroczenia progu, uczestnicy staną się częścią tej niezwykłej, fantastycznej opowieści. W trakcie wydarzenia dla zwiedzających przygotowane będą specjalne sale; chatka czarownic przywita swoich gości zgodnie z pradawną tradycją. W Wieży astrologicznej zwiedzający będą mogli spojrzeć w gwiazdy i poznać swoją przyszłość. W grocie zielarza znajdą się zioła na każdą magiczną przypadłość. Natomiast w zaczarowanym ogrodzie druida ci najbardziej spostrzegawczy będą mieli okazję wypatrzeć niespotykane kwiaty. Każdy zakątek zamku poddany będzie przeróżnym zaklęciom, a uczestnicy będą mieli okazję odkryć sekrety ukryte w zabytkowych murach. Dodatkowo na Zamku można będzie znaleźć książki z Książnicy Kopernikańskiej, które będzie można zabrać do domu w ramach akcji bookcrossing.

Przez wszystkie trzy dni chętni będą mogli wziąć udział w licznych warsztatach, które będą się odbywać przez cały dzień. Zajęcia będą dotyczyć:

 • tworzenia eliksirów, zielarstwa i eksperymentów,
 • przyrządzania magicznych herbat uodparniających,
 • kreślenia run, tworzenia hologramów i papierowych duszków,
 • w sobotę, o godzinie 12:00 i w niedzielę, o godzinie 12:00 i 15:00 ochotnicy będą mogli też nauczyć się samodzielnego wytwarzania świec (UWAGA! Są to jedyne warsztaty, które wymagają wcześniejszego zapisu. Aby wziąć udział w warsztatach z tworzenia świec należy wysłać maila o tytule „warsztaty z tworzenia świec” na adres zamek@tak.torun.pl w treści maila należy wpisać imię i nazwisko osoby chętnej, oraz wybrany dzień i numer telefonu. Przez jednego maila można zapisać maksymalnie dwie osoby. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc udział w warsztatach można wziąć tylko jednego dnia).

Podczas Dni magii, czarów i rzucania uroków nie zabraknie też wydarzeń specjalnych. 24 lutego o godzinie 15:00 wszyscy czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać tajniki wróżbiarstwa na wykładzie prowadzonym przez wróżbitę Macieja Skrzątka – będzie to jedyne wydarzenie odbywające się w Teatrze Baj Pomorski, a wstęp na nie jest bezpłatny. Znany wróżbita podzieli się swoją mądrością i zachęci do odkrywania tajników sztuki magii. To wyjątkowa okazja, by zgłębić zagadki przyszłości i odkryć magiczne moce, które mogą ukrywać się w naszym otoczeniu.

Natomiast w godzinach 16:00-18:00, tego samego dnia, wróżbita Maciej osobiście udzieli indywidualnych wróżb uczestnikom na Zamku Krzyżackim w Toruniu. Los zadecyduje, kto ze szczęśliwych wybrańców otrzyma wyjątkowy bilet wstępu do poznania swojej przyszłości – uczestnicy indywidualnego spotkania zostaną wyłonieni na drodze losowania, które odbędzie się tuż po wykładzie o wróżbach. To niepowtarzalna szansa na odkrycie, co przyniesie przyszłość.

Magia chwili poniesie biorących udział na skrzydłach przyszłości podczas, gdy wróżbita zerknie w oczy przeznaczenia.

Nazwany przez ogólnopolskie media najsłynniejszym wróżbitą w kraju. Pojawił się na okładce tygodnika „Wprost”, natomiast Kuba Wojewódzki nazwał go „Elvisem Presleyem polskiej ezoteryki i Freddim Mercurym tarota”, został też wpisany do Encyklopedii Osobistości Rzeczypospolitej Polskiej jako jedynego tarocisty.

Jako jedyny ezoteryk w kraju został doceniony przez tak dużą liczbę ogólnopolskich mediów. Stacja TVN określiła go najlepszym tarocistą w Polsce ze 100% sprawdzalnością. Taką ocenę podziela również serwis ONET, który uznał go za najskuteczniejszego wróżbitę w kraju, Wirtualna Polska po weryfikacji podała publicznie informację, że ma 100% trafności swoich przepowiedni. EZO TV – najbardziej znana stacja ezoteryczna w Polsce przyznała mu tytuł. To właśnie ta stacja dołączyła do pozostałych mediów, uważając go za najlepszego tarocistę i wróżbitę w kraju. Podobną opinię prezentuje również Radio Zet i Meloradio, które przytacza słowa stacji TVN i stacji EZO TV.

W niedzielę 25 lutego 2024 r. w godzinach 11:00 i 15:00 odbywać się będzie magiczny pokaz iluzji, który poprowadzi Dawid Wilczyński. Wilczyński posiada 10 lat doświadczenia, ma setki występów na swoim koncie i jeszcze więcej oczarowanych widzów. Jako iluzjonista stara się przekazywać publiczności coś więcej niż tylko zaskoczenie i rozrywkę. Chce wywołać w nich różne emocje – od zdziwienia i zachwytu, po radość i wzruszenie. Jego osobowość pozwala mu na stworzenie atmosfery pełnej magii i tajemniczości, która zawsze zostaje w pamięci publiczności. W ciągu swojej kariery iluzjonisty miał wiele okazji, aby zadziwiać widzów. Jednym z jego najbardziej pamiętnych występów było pojawienie się w popularnym polskim serialu "M jak miłość".

Podczas tego niezwykłego wydarzenia mali czarodzieje i czarownice będą mieli okazję poznać koty przebywające w Fundacji KOT i czekające na swoją własną, zaczarowaną chatkę. Na wystawie znajdującej się przed gdaniskiem zaprezentowana będzie wystawa plakatów z uroczymi kociakami, które czekają na nowy, kochający dom. To nie tylko okazja do wzięcia udziału w magicznym wydarzeniu, ale również szansa na przygarnięcie futrzanego przyjaciela, który sprawi, że Wasze życie stanie się jeszcze bardziej magiczne.

Fundacja KOT – Koty Otoczone Troską – od 2005 r. ratuje bezdomne koty, często ofiary wypadków, sterylizuje koty bytujące na wolności, by ograniczać liczbę niechcianych zwierzaków, szuka dobrych domów adopcyjnych dla oswojonych, przyjacielskich kotów.

Fundacja KOT to zgrana ekipa z ogromnym doświadczeniem, współpracująca z najlepszymi lekarzami weterynarii. Jest to grono pasjonatów, którzy z całym sercem, nie zapominając o zdrowym rozsądku, uratowali już setki kotów i mają wielką nadzieję, że z Twoją pomocą uratują kolejne.

Bilety

Wszystkie atrakcje będą dostępne dla zwiedzających w ramach biletu na zwiedzanie Zamku Krzyżackiego. Zwiedzanie jest możliwe w piątek, w godzinach 10:00 – 16:00 oraz w sobotę i w niedzielę w godzinach 10:00-18:00. Bilety w cenie 20 zł normalny oraz 12 zł dziecięcy dostępne są w kasie biletowej Zamku Krzyżackiego zlokalizowanej w budynku Generałówki.

Magia i czary zawładną Zamkiem Krzyżackim w Toruniu w dniach 23-25 lutego, a atmosfera tajemniczości wypełni zabytkowe mury – tego nie można przegapić! Organizatorzy wróżą wspaniały i niezapomniany weekend, tym, którzy otworzą się na świat rodem z bajki.

Data: 
23.02.2024 10:00 — 25.02.2024 18:00
Miejsce: 
Zamek Krzyżacki w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
 • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
 • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
 • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
 • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
 • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.