Kwartet smyczkowy Kamus z Finlandii | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kwartet smyczkowy Kamus z Finlandii

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W sobotę 18 maja 2024 r. o godz. 18:00 w ramach Festiwalu Muzyki Krajów Bałtyckich Probaltica na Sali Mieszczańskiej toruńskiego Ratusza Staromiejskiego odbędzie się koncert kwartetu smyczkowego Kamus Quartet z Finlandii.

Kamus Quartet to jeden z najwybitniejszych nordyckich zespołów, który od ponad 20 lat niezmiennie zachwyca słuchaczy mocnym i wyrazistym dźwiękiem. Zarówno w Finlandii, jak i innych krajach skandynawskich, muzycy stali się powszechnie znani ze swojego wszechstronnego programu artystycznego obejmującego dzieła od wczesnej klasyki po najnowszą muzykę współczesną i jego mistrzowskiego wykonania. W ostatnich latach odbyli tournee po Meksyku, Wielkiej Brytanii, Belgii, Szwecji i Holandii, włączając w to swój słynny debiut w Concertgebouw w Amsterdamie. Nagrania kwartetu zyskały szerokie uznanie i zdobyły nagrodę EMMA za najlepsze nagranie muzyki klasycznej w Finlandii oraz nagrody za najlepszy album z muzyką klasyczną.

Ewolucja kwartetu od zespołu wyjątkowych studentów wiolinistyki do ważnego elementu fińskiego życia muzycznego nastąpiła poprzez serię koncertów zatytułowaną TeemaHelsinki, w ramach której poszukiwane były nowe miejskie przestrzenie dla prezentacji muzyki klasycznej łączące muzykę i jej odważne interpretacje z otaczającą przestrzenią. Kilka lat temu muzycy rozpoczęli nowy projekt mający na celu wzbogacenie życia muzycznego wiejskich części Finlandii i są dyrektorami artystycznymi cieszącego się międzynarodowym uznaniem i nagradzanego Meidän Festivaali realizowanego nad jeziorem Tuusula zaledwie pół godziny jazdy samochodem od Helsinek.

18 maja godz. 18.00 Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego, kwartet smyczkowy Kamus z Finlandii

występujący w składzie: Terhi Paldanius – skrzypce, Jukka Untamala – skrzypce, Jussi Tuhkanen – altówka, Petja Kainulainen - wiolonczela

w programie:

Jean Sibelius (1865 – 1957) – Finlandia - Adagio d-moll JS12
Ludwig van Beethoven (1770 – 1827) - Kwartet smyczkowy nr 10 Es-dur op. 74 znany kwartet harfowy
Mieczysław Weinberg (1919-1996) - Kwartet smyczkowy nr 5 B-dur op. 27

 

Data: 
18.05.2024 18:00
Miejsce: 
Sala Mieszczańska Ratusza Staromiejskiego
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.