Kopernikańskie marsze na orientację | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kopernikańskie marsze na orientację

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W sobotę 18 lutego 2023 r. po raz 46. odbędą się w Toruniu Kopernikańskie Marsze na Orientację.

Obchodzimy 550. rocznicę urodzin Mikołaja Kopernika, dlatego tym razem na naszej trasie przeniesiemy się do miejsc, w których bywał wielki polski astronom, za pomocą specjalnej historycznej mapy z XVII w. Będzie to marsz po toruńskiej starówce, nawiązujący do czasów Kopernika. Marsz rozpocznie się na dziedzińcu staromiejskiego Ratusza.

Wydarzenie kierowane jest do wszystkich turystów, w tym także do osób początkujących i mniej zaawansowanych w wędrówkach z mapą, i to niezależnie od wieku. Długość trasy wynosi ok. 3 km dla początkujących oraz ok. 4 km dla osób średniozaawansowanych.

Program imprezy:

10.00-12.00 wydawanie materiałów startowych

do 14.00 przyjmowanie kart startowych po trasie

Regulamin został już zamieszczony na stronie internetowej:
 
 
wkrótce zostanie także uruchomiony formularz zgłoszeniowy. Organizatorami wydarzenia są Oddział Miejski PTTK im. M. Sydowa w Toruniu i Klub Imprez na Orientację PTTK SKARMAT przy SM „Na Skarpie”. Współorganizatorzy to: Urząd Miasta w Toruniu, Muzeum Okręgowe w Toruniu oraz Fundacja Przyjaciół Planetarium i Muzeum Mikołaja Kopernika w Toruniu.
 
Data: 
18.02.2023 10:00 — 14:00
Miejsce: 
Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Kopernik 550
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.