www.torun.pl

Festiwal Tour de Carillon

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Koncerty festiwalowe w Toruniu:

 • godz. 13.00 Plac przed Domem Muz, ul. Poznańska 
 • godz. 16.00, 17.30, 19.00 Park na Bydgoskim Przedmieściu 

Koncerty z udziałem mobilnego carillonu „Gdańsk” składającego się z 48 dzwonów o łącznej wadze 4.868 kg. Carillon to najcięższy instrument akustyczny na świecie. Można na nim zagrać każdy rodzaj muzyki, od aranżacji muzyki klasycznej, poprzez muzykę filmową, rozrywkową i ludową, po utwory współczesne, specjalnie napisane na ten instrument. Z okazji Roku Oscara Kolberga w repertuarze więcej będzie utworów inspirowanych ludowością. Na niektórych koncertach carillonowi towarzyszyć będzie zespół akordeonowy.

Program:
Antonio Vivaldi, Cztery Pory Roku, Zima, część I i II
Jerzy Fryderyk Haendel, Ciacone ze Suity klawesynowej d-moll
Fryderyk Chopin, Preludium e-moll op.28, Mazurek F-dur op. 68 nr3
Witold Lutosławski (arr. Magdalena Cynk), Trzy Melodie ludowe: Jest drożyna, jest; Ach, mój Jasienio; W polu lipeńka
Karol Szymanowski, Krakowiak z 4 tańców polskich
Aleksander Tansman, Kujawiak z cyklu 20 łatwych utworów na temat popularnych melodii polskich
Magdalena Cynk, Kujawiak
Gary White, Rotation, Asteroids
Jef Rottiers, Lamento
Isaac Albeniz, Legenda
Henry Mancini, Moon River
Jeremi Bock, Sunrise, Sunset z musicalu „Skrzypek na dachu”
Astor Piazzolla, Libertango, Oblivion
Hubert Giraud, Pod niebem Paryża
Carlos Gardel, Por una Caveza (Zapach kobiety)
Ennio Morricone, fragmenty z filmu „Misja”
Waldemar Kazanecki, Walc z filmu „Noce i dnie”

Wstęp wolny

Data: 
08.06.2014 13:00
Miejsce: 
Plac przed Domem Muz, ul. Poznańska, park na Bydgoskim Przedmieściu
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto, Sport
  19 marca 2019 roku Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski i Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski wręczyli nagrody i wyróżnienia dla 241 toruńskich zawodników, trenerów i sportowych działaczy.
 • Biznes, Kultura, Miasto, Sport
  Umowy dotacyjne z organizacjami pozarządowymi podpisane - 364 organizacje będą realizować projekty i działania w 2019 roku lub w ramach projektów wieloletnich na łączną kwotę prawie 35 mln zł.
 • Miasto, Sport
  W czwartek 21 marca 2019 r. uczniowie kilkunastu toruńskich szkół aktywnie powitają wiosnę w ramach imprezy "Sportowa wiosna”. W Arenie Toruń wspólnie z toruńskimi sportowcami będzie się bawić ponad 2000 dzieci.
 • Trwa konkurs "Zbieramy Makulaturę"
  Kultura, Miasto
  31 marca 2019 roku zakończy się tegoroczna edycja konkursu „Zbieramy makulaturę”. W rywalizacji uczestniczą publiczne i niepubliczne placówki oświatowe - przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe z Torunia.
 • Miasto
  W 110. rocznicę urodzin gen. prof. Elżbiety Zawackiej kombatanci, przedstawiciele miasta, Fundacji Generał Elżbiety Zawackiej, wojska i toruńskich szkół złożyli kwiaty na grobie Honorowej Obywatelki na cmentarzu św. Jerzego.
 • Miasto, Sport
  Już w sobotę 23 marca 2019 roku nastąpi uroczyste otwarcie 8. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters Toruń 2019. W zawodach weźmie udział 4350 zawodników z 88 krajów.
 • 20 marca 2019 r. nastąpi uroczyste otwarcie gabinetu stomatologicznego w Szkole Podstawowej nr 15 ul. Paderewskiego 5/11.
 • Zerwanie linii oświetleniowej napowietrznej to przyczyna awarii oświetlenia na ulicy Bydgoskiej. Latarnie nie działają na odcinku od ul. Reja do Sienkiewicza.
 • Luba i Słodka to ulice osiedlowe położone na osiedlu Bielawy Grębocin. Obie przejdą przebudowę i do końca lipca zmienią swój wygląd.
 • Klub Sportowy Toruń informuje, że w dniu 18 marca 2019 roku ruszył proces składania wniosków o przyznanie akredytacji stałych na sezon 2019 na spotkania Get Well Toruń na Motoarenie.
 • 18 marca 2019 r. w CKK Jordanki rozpoczęła się XXVI edycja Welconomy Forum in Toruń.
 • W najbliższą sobotę, 2 marca 2019 r., nastąpią utrudnienia podczas rejestracji zgonu w Urzędzie Stanu Cywilnego w Toruniu.
 • 18 marca 2019 roku prezydent Michał Zaleski spotkał się z mieszkańcami osiedla Bielawy-Grębocin. Spotkanie zorganizowano w Szkole Podstawowej nr 35.
 • Do 2 maja 2019 roku można zgłaszać kandydatury do 24. edycji Nagród Prezydenta Miasta Torunia. Wyróżnienia za 2018 rok zostaną wręczone 17 czerwca 2019 r. w Dworze Artusa.