ARTE! Festiwal Twórczości dla Dzieci i Młodzieży | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

ARTE! Festiwal Twórczości dla Dzieci i Młodzieży

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W dniach 24-26 maja 2024 r. zapraszamy do Centrum Kultury Dwór Artusa na „Festiwal Twórczości dla Dzieci i Młodzieży ARTE!”. 

Festiwal ARTE! to pierwszy w Polsce festiwal sztuki w pełni dedykowany dzieciom i młodzieży. W programie trzydniowego wydarzenia znajdziecie kreatywne warsztaty, seanse filmowe dla najmłodszych, wystawę plastyczną oraz koncert finałowy z udziałem gościa specjalnego!

Przygotowania do festiwalu rozpoczęły się już pod koniec marca br. Wtedy to ruszył nabór do konkursu wokalnego dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 18 lat. Uczestnicy zostali podzieleni na trzy kategorie: 7-10 lat, 11-13 lat, 14-18 lat i przesyłali swoje zgłoszenia do 30 kwietnia. Pierwszy etap castingu wyłonił 26 młodych wokalistek i wokalistów, którzy zakwalifikowali się do przesłuchań na żywo. Odbędą się one 25 maja w Dworze Artusa. Laureatkom i laureatom konkursu w poszczególnych kategoriach zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia. Nagrodą specjalną będzie występ podczas koncertu finałowego, który odbędzie się 26 maja o godz. 14:00 w Sali Wielkiej Dworu Artusa. Do udziału w koncercie zostaną zaproszone osoby nagrodzone i wyróżnione we wszystkich kategoriach wiekowych, a także najmłodszy uczestnik festiwalu i laureat nagrody publiczności.

Podczas koncertu finałowego laureatki i laureaci konkursu wokalnego wykonają wspólnie z gościem specjalnym – Mezo – jeden z jego utworów. Jacek Mejer „Mezo” jest obecny na ogólnopolskiej scenie muzycznej od ponad 20 lat. Wydał takie hity jak SACRUM, WAŻNE, ANIELE, KRYZYS, PO ROBOCIE. Jego twórczość to połączenie hip-hopu z popem. Na scenie pojawi się także toruńska wokalistka i trenerka wokalna Sara Pach, która w 2016 r. nagrała razem z Mezo utwór „Niepodzielni”.

W jury konkursowym zasiadają: Magdalena Cynk, Sara Pach, Ariel Radomiński, Marta Ryhanycz i Mariusz Składanowski. Wstęp na koncert jest biletowany.

Festiwalowi ARTE! będą towarzyszyły warsztaty dla dzieci i młodzieży. 

24 maja w Centrum Kultury Dwór Artusa odbędą się zajęcia kreatywne, podczas których dzieci wspólnie z animatorami wykonają zegary z płyt winylowych.

25 maja zapraszamy na warsztaty wokalne. Podczas zajęć z Sarą Pach odkryjecie tajniki poprawnego śpiewu. Uczestnicy poznają techniki właściwej emisji głosu, intonacji i artykulacji oraz interpretacji tekstu. Zajęcia pomogą rozwinąć praktyczne umiejętności wokalne oraz zdobyć nową wiedzę.

Również 25 maja odbędą się zajęcia rozwojowe z art coachingu. Pewność́ siebie i poczucie własnej wartości są niezbędne przy podejmowaniu decyzji twórczych. Art coaching służy odnajdywaniu własnego, twórczego potencjału oraz przekuwania go w sukces. Uczestnicy zajęć dowiedzą się jak wykorzystywać swoje naturalne zdolności by osiągać wyznaczone cele i rezultaty. Certyfikowana trenerka pomoże ustalić indywidualne priorytety i kierunki artystycznego rozwoju.

Na warsztaty obowiązują zapisy i bilety.

Wstępom wokalnym i zajęciom rozwojowym będzie towarzyszyła wystawa prac plastycznych wykonanych przez dzieci pt.: „Śniło mi się, że mieszkam w Dolinie Muminków”. Za sprawą prac plastycznych wykonanych przez najmłodszych na kilka przeniesiemy się do doliny Paszczaka, Migotki, Małej Mi oraz innych postaci z bajki o muminkach. „Śniło mi się, że mieszkam w Dolinie Muminków” to tegoroczny temat konkursu plastycznego, organizowanego od lat przez Konsula Honorowego Finlandii w Toruniu. Tym razem dzieci miały wyobrazić sobie sen, w którym przenoszą się do krainy zamieszkiwanej przez rodzinę Muminków oraz ich przyjaciół. Dodatkową inspiracją dla najmłodszych była fińska przyroda oraz zjawiska występujące w Finlandii takie jak zorza polarna czy białe noce. Prace zasilające wystawę zostały nadesłane przez dzieci z całej Polski. Wystawa będzie dostępna od 24 maja do 7 czerwca. Wstęp wolny.

Z kulturą Finlandii będzie korespondował także film familijny produkcji fińskiej, który zostanie wyświetlony w Artus Cinema pt.: „Super Futrzak ratuje świat”. Film w przystępny i dowcipny sposób podejmuje ważne tematy związane z ekologią. Wstęp na projekcję jest bezpłatny.

Organizatorem Festiwalu Twórczości dla Dzieci i Młodzieży jest Centrum Kultury Dwór Artusa oraz Sara Pach & Szulc Studio Artystyczne.

Data: 
24.05.2024 10:00
26.05.2024 20:00
Miejsce: 
Dwór Artusa
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • SP12 widok z drona na nowe budynki szkolne i plac zabaw
  Inwestycje, Miasto
  Do 27 czerwca 2024 r. trwa nabór kandydatów do pracy w nowej Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej na lewobrzeżu.
 • Miasto
  Uroczyste ślubowanie na sztandar miasto zakończyło 17 czerwca 2024 r. służbę przygotowawczą 6 nowych pracowników Urzędu Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu z przyjemnością zaprasza na II Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę, 22 czerwca 2024 r.
 • Śniadanie prasowe z dziennikarzami lokalnych mediów
  Miasto
  O obsłudze medialnej wydarzeń miejskich i organizacji pracy dziennikarzy współpracujących z Radą Miasta Torunia była mowa na śniadaniu prasowym 18 czerwca 2024 r. zorganizowanym przez przewodniczącego Łukasza Walkusza.
 • Miasto, MZK
  Cichsze, bezpieczniejsze, zielone – takie są efekty modernizacji torowisk tramwajowych w naszym mieście.
 • Martyna Wojciechowska - dziennikarka, podróżniczka i działaczka społeczna została laureatką Złotego Anioła MFF Tofifest. Kujawy i Pomorze za niepokorność twórczą.
 • - W nocy z 18 na 19 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Ulicami Torunia ponownie przejedzie rolkowy peleton. W sobotę 22 czerwca 2024 r. zaplanowano pierwsze z wakacyjnych spotkań toruńskich rolkarzy pod hasłem Nightskating. W wydarzeniu co roku bierze udział kilkuset uczestników.
 • Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Od poniedziałku do piątku w godz. 17.00-21.00 działa Kujawsko-Pomorska Niebieska Linia Telefon dla Osób Doznających Przemocy Domowej.
 • - W środę 19 czerwca 2024 r. od godz. 1:00 do godz. 7:00 na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 15 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Lokalnie grad - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Dyrektor Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zostanie powołany na okres czterech lat.,
 • 13 zawodniczek klubu MKS Trójka w weekend wystartowało w Mistrzostwach Polski oraz Pucharze Lublina 2024 w jeździe figurowej na rolkach.