URSZULA DUDZIAK & RODZIEWICZ QUARTET | Międzynarodowy Dzień Jazzu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

URSZULA DUDZIAK & RODZIEWICZ QUARTET | Międzynarodowy Dzień Jazzu

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Takiej Uli jeszcze nie słyszeliście! Premierowy koncert nowej jazzowo-elektronicznej odsłony Uli! W tym roku z okazji Międzynarodowego Dnia Jazzu w Toruniu czeka nas wyjątkowe wydarzenie!

Jako pierwsi zobaczymy i usłyszymy specjalnie na tę okazję powołany zespół RODZIEWICZ & DUDZIAK, złożony z gwiazd polskiego jazzu i światowej gwiazdy – Urszuli Dudziak. Będzie to premierowe wykonanie na nowo zaaranżowanych utworów Jacka Rodziewicza i utworów z repertuaru Urszuli Dudziak. Przed koncertem zapraszamy na inspirującą rozmowę z Urszulą Dudziak, która obiecała: „wyśpiewam Wam wszystko!” Energetyczna Magic Lady spotka się z dwoma niezwykłymi dżentelmenami: kultowym dziennikarzem muzycznym Piotrem Metzem i wielką osobowością jazzu światowego Tomaszem Tłuczkiewiczem.

KOGO ZOBACZYMY I POSŁUCHAMY?

URSZULA DUDZIAK dzieliła scenę z Komedą, Urbaniakiem, Makowiczem potem z Gillem Evansem, Archie’m Sheppem, Florą Purim, Stingiem i Bobbym McFerrinem, słowem – z kimkolwiek chciała. New York Times w 1976 r., a Los Angeles Times 3 lata później uznały ją za Wokalistkę Roku. To wtedy światowe listy przebojów podbiła jej Papaya, która po 30 latach wróciła na nie na Filipinach, w Azji i w Ameryce Pd. Niewielu naszych rodaków ma na świecie takie referencje. To oscarowo-noblowska liga. Magic Lady w zeszłym roku świętowała piękny jubileusz 80 urodzin. Jest uosobieniem pogody ducha i radości życia, ikoną urody, zdrowia i pozytywnej postawy życiowej. Jest „Artystką dla Pokoju” UNESCO. Prawdziwy dar losu dla wszystkich, którzy podziwiają jej talent, a najbardziej dla tych, którzy mają szczęście spotkać ją osobiście.

JACEK RODZIEWICZ kompozytor i saksofonista barytonowy. Grał w Republice, Kulcie, Atrakcyjnym Kazimierzu i QYAVY, aż w końcu stworzył swój wymarzony zespół. Obecnie najlepszy saksofonista barytonowy w Polsce według krytyków i publiczności magazynu Jazz Forum.

STEVE NASH producent muzyczny, pianista, DJ, remixer i kompozytor. 3-krotny mistrz świata DJ-ów IDA, aktualny mistrz świata finger drummingu. Brał udział w projekcie Męskie Granie. Jest twórcą projektu Steve Nash & Turntable Orchestra, który łączy orkiestrę symfoniczną z turntablismem.

MACIEJ SIKAŁA saksofonista tenorowy i sopranowy, dr hab., wykładowca w AM w Bydgoszczy i Gdańsku. Lider swoich zespołów (Septet, Trio). Nagrał ponad 60 płyt jazzowych, w tym 6 pod swoim nazwiskiem. Od dwudziestu kilku lat, według magazynu Jazz Forum, najlepszy saksofonista tenorowy w Polsce. Członek legendarnego zespołu MIŁOŚĆ.

MARCIN GAWDZIS trębacz jazzowy, kompozytor i aranżer. Absolwent Wydziału Jazzu AM w Katowicach. Obecnie kierownik Katedry Jazzu w AM w Bydgoszczy. Nagrał ponad 40 płyt różnych wykonawców. Stale współpracuje z czołowymi postaciami świata jazzu. W 2014r. otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii debiut roku.

PIOTR METZ dziennikarz muzyczny, jeden z założycieli i dyrektor muzyczny radia RMF FM, dyrektor muzyczny Programu III Polskiego Radia, redaktor naczelny miesięcznika „Machina”, dyrektor artystyczny Sopot Festival. Przez lata związany także z MTV Polska i wieloma rozgłośniami radiowymi m.in. Radiem Kraków, Radiostacją, Dwójką i Radiem Opole.

TOMASZ TŁUCZKIEWICZ wieloletni prezes Polskiego Stowarzyszenia Jazzowego i dyrektor kultowych festiwali Jazz Jamboree i Jazz nad Odrą, autor muzycznych audycji radiowych i telewizyjnych (min. „Trzy kwadranse jazzu”, „W Tonacji Trójki”, „Czas na jazz”). Był wiceprzewodniczącym The International Jazz Federation. Bohater filmu „EASY RIDER” w reż. Grzegorza Brzozowicza

Serdecznie zapraszamy!

Data: 
30.04.2024 19:00
Miejsce: 
Sala Koncertowa CKK Jordanki
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Działka pod usługi na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego
  Miasto
  Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.