Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Dzień Kobiet w Młynie Wiedzy

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

8 marca 2024 r. Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy zaprasza na wyjątkowy wieczór z okazji Dnia Kobiet.

W trakcie wydarzenia poruszone zostaną tematy, o których (ze względu na kulturowe ograniczenia) nie mówi się otwarcie lub szepce pokątnie półsłówka. W zabieganej codzienności rzadko zwracamy uwagę na niektóre szczegóły naszego życia, dlatego podczas wydarzenia dowiecie się, co skrywa się pod pojęciem „Pink tax”.

Na czym polega efekt Matyldy? Dlaczego warto pamiętać o tym zjawisku oraz jakie kobiety były nim dotknięte? Czy kobiety stały u władzy, a ich przykład, może być inspiracją dla kobiet współczesnych? Jak dokładnie wyglądały kobiece rządy i jak potrafiły wpływać na ster rządów w państwie? Porozmawiamy o wpływie hormonów na życie kobiety na różnych jego etapach.

Podczas krótkiego warsztatu nauczymy się, jak panować nad oddechem i jakie ma (ważne) znaczenie w codzienności. Przywołamy miłe wspomnienia: cofniemy się w czasie i przestrzeni, dzięki zmysłowi węchu, a zapachy te zamkniemy w własnoręcznie wykonanej świecy z naturalnych (ekologicznych) komponentów.

Wieczór “Bez tabu o… kobietach” odbędzie się 8 marca 2024 r. w godz. 18:00-21:00 w budynku Centrum Innowacyjnej Edukacji (MW2). Liczba miejsc jest ograniczona.

Bilety w przedsprzedaży kosztują 30 zł. Po wyczerpaniu biletów z pierwszej puli, będą dostępne bilety w cenie 40 zł. Można je nabyć w kasach Centrum oraz systemie sprzedaży online.

Data: 
08.03.2024 18:00
Miejsce: 
Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
Kategoria wydarzenia: 
Warsztaty
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.