Bieg Mikołajka | www.torun.pl

Bieg Mikołajka

Miasto, Sport
Data publikacji: 08 grudnia 2018
Autor: Magdalena Winiarska

Najmłodsi biegacze wystartowali na Rynku Staromiejskim w Biegu Mikołajka. To część weekendowego Festiwalu Świętych Mikołajów.

W biegu, który został rozegrany w sobotnie przedpołudnie 8 grudnia 2018 roku, udział wzięło ponad 400 dzieci urodzonych w latach 2002-2015. W zależności od wieku dzieci startowały na różnych dystansach:
- kat. 1, 3–4 lat (2015-2014) – 60 m
- kat. 2, 5–7 lat (2013-2011) – 100 m
- kat. 3, 8–10 lat (2010-2008) – 200 m
- kat. 4, 11–13 lat (2007-2005) – 300 m
- kat. 5, 14–16 lat (2004-2002) – 400 m

Bieg poprzedziła wspólna rozgrzewka przeprowadzona przez samego św. Mikołaja i jego pomocnika, renifera. - Życzę wszystkim, żeby to był udany bieg, który rozpocznie waszą przygodę z bieganiem. Bieganie to sport, który daje każdemu radość. Mam nadzieję, że w przedszkolach i szkołach będziecie chętnie korzystały z możliwości uprawiania sportu zachęcał młodych zawodników prezydent Michał Zaleski, który dopingował ich także podczas biegów.

Na mecie zlokalizowanej przy pomniku Mikołaja Kopernika na każdego zawodnika czekały niespodzianki: pamiątkowy medal oraz skarpeta wypełniona słodyczami. Zdobywcy miejsc I - III w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymali puchary.

Partnerem biegów dla dzieci jest Urząd Miasta Torunia;

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: grafika z danymi epidemicznymi
  Koronawirus
  Od soboty 10 kwietnia w Toruniu wykryto 122 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, przy 434 wykonanych testach Ministerstwo Zdrowia nie poinformowało o kolejnych ofiarach śmiertelnych pandemii w naszym mieście.
 • Koronawirus
  W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 81 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. 3 osoby zmarły przez COVID-19.
 • Wylewanie asfaltu na moście Piłsudskiego
  Drogi, Inwestycje, Miasto
  Przed nami betonowanie i asfaltowanie na moście. Prace rozpoczną się nocą 9 kwietnia 2020 r. Na moście będzie obowiązywał ruch wahadłowy.
 • Na zdjęciu PIUM w centrum handlowym
  Miasto
  Mimo zamknięcia galerii handlowych, mieszkańcy Torunia mogą załatwić sprawy w Punktach Informacyjnych Urzędu Miasta w centrach Plaza i Copernicus. Na wizytę trzeba się jednak umówić.
 • Na zdjęciu budynek Urzędu Miasta Torunia oraz znak Śródmiejskiej Strefy Parkowania
  Drogi, Miasto
  Obowiązek wpisania numeru rejestracyjnego, zwolnienia z opłat w dni wolne od pracy, reklamacje wezwań do zapłaty - 15 kwietnia 2021 r. Rada Miasta Torunia zagłosuje nad zmianami w uchwale dot. stref płatnego parkowania.
 • Na zdjęciu: jeden z parkletów na starówce
  Eko, Miasto
  Na torunian spacerujących po ulicach starówki czeka dziewięć parkletów w ośmiu lokalizacjach. To idealne miejsce do wypoczynku w otoczeniu kwitnącej na wiosnę zieleni.
 • W ciągu ostatniej doby w Toruniu wykryto 124 przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV2. W naszym mieście przebadano 542 osoby. 3 mieszkańców miasta zmarło przez choroby współistniejące z zakażeniem.
 • 31 dotacji na łączną kwotę 940 tys. zł przewidzianych jest w projekcie uchwały o dotacjach konserwatorskich, którą rozpatrzy na najbliższej sesji Rada Miasta Torunia.
 • Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Torunia radni zagłosują nad uchwałą, która wprowadzi zmiany w budżecie obywatelskim.
 • Największy polski serwis zajmujący się komercyjnymi nieruchomościami opisuje potencjał inwestycyjny Torunia. Dziennikarze portalu Propertynews.pl prezentują ofertę terenów inwestycyjnych miasta i wskazują świetnie zlokalizowane działki pod produkcję czy centra logistyczne. W rozmowie z dziennikarzami Propertynews.pl Łukasz Szarszewski, dyrektor...
 • Do 30 kwietnia 2021 r. można nadsyłać oferty w II turze konkursu na wykonanie zadań miasta w zakresie wspierania rozwoju kultury i ochrony jej dóbr oraz podtrzymywania tradycji narodowej w 2021 r.
 • 28 projektów z zakresu kultury i ochrony dóbr narodowych uzyskało wsparcie miasta w I turze otwartego konkursu ofert w 2021 r. Wyniki zostały ogłoszone 8 kwietnia 2021 r.
 • Miasto intensywnie przygotowuje się do zwiększenia potencjału szczepień powszechnych. Znane są już miejsca Punktów Szczepień Masowych w Toruniu.
 • W sobotę 10 kwietnia na Barbarce można będzie dostać sadzonki drzew w ramach akcji "Posadź drzewo dla przyszłych pokoleń 2021".