Andrzej Reschke | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Andrzej Reschke

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

W krainie baśni, cieni i fascynacji

Andrzej Reschke urodzony w 1965. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński. Pochodzi spod Lęborka na Kaszubach. Obecnie mieszka we Włocławku. Fotografią zajmuje się od ośmiu lat, ptaki i wędkarstwo urzekały go od dziecka. Fotografując poszukuje ptaków, które są mniej lub bardziej związane z wodą. To właśnie środowisko wodne tak go przyciąga, zwłaszcza pełne życia rzeki. Ulubione gatunki ptaków wypatrywane przez oko obiektywu to czaple, sieweczki rzeczne, zimorodki, bociany czarne, bieliki, czaple białe. Oczywiście można byłoby wyliczyć o wiele więcej gatunków, bo jego fascynacja ptakami jest nieograniczona.
Mówi o sobie: „To tu nad Wisłą, w okolicach Włocławka dojrzała moja fascynacja nad przyrodą. Od najmłodszych lat pociągała mnie natura, od dziecka też wędkowałem, co później miało duży wpływ na troskę i zrozumienie na czym polega symbioza między nami ludźmi a naturą".

Wstęp wolny

Data: 
23.10.2014 18:00 — 10.11.2014 00:00
Miejsce: 
Dom Muz, ul. Podmurna 1/3
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".