Andrzej Reschke | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Andrzej Reschke

Data wydarzenia
-

Zgłoś swój projekt na stronie esk2029.pl

Opis wydarzenia: 

W krainie baśni, cieni i fascynacji

Andrzej Reschke urodzony w 1965. Członek Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręg Toruński. Pochodzi spod Lęborka na Kaszubach. Obecnie mieszka we Włocławku. Fotografią zajmuje się od ośmiu lat, ptaki i wędkarstwo urzekały go od dziecka. Fotografując poszukuje ptaków, które są mniej lub bardziej związane z wodą. To właśnie środowisko wodne tak go przyciąga, zwłaszcza pełne życia rzeki. Ulubione gatunki ptaków wypatrywane przez oko obiektywu to czaple, sieweczki rzeczne, zimorodki, bociany czarne, bieliki, czaple białe. Oczywiście można byłoby wyliczyć o wiele więcej gatunków, bo jego fascynacja ptakami jest nieograniczona.
Mówi o sobie: „To tu nad Wisłą, w okolicach Włocławka dojrzała moja fascynacja nad przyrodą. Od najmłodszych lat pociągała mnie natura, od dziecka też wędkowałem, co później miało duży wpływ na troskę i zrozumienie na czym polega symbioza między nami ludźmi a naturą".

Wstęp wolny

Data: 
23.10.2014 18:00 — 10.11.2014 00:00
Miejsce: 
Dom Muz, ul. Podmurna 1/3
Organizator: 
Kategoria wydarzenia: 
Wystawa
Położenie: 

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Prezydent Miasta Torunia ogłosił konkurs wniosków o przyznanie stypendium Miasta Torunia w dziedzinie kultury. Nabór wniosków odbywa się w terminie od 1 do 31 października 2023 r.
  • W związku z zawodami Speedway Grand Prix, jak i korektami w rozkładach jazdy, pasażerów czekają zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej.
  • Setne urodziny obchodziła torunianka, pani Felicja Cyrankowska. Z tej okazji życzenia złożyli jubilatce prezydent Michał Zaleski i kierowniczka Urzędu Stanu Cywilnego, Iwona Krzywdzińska.
  • Z początkiem października Toruń wypełni się studentami. Wielu z nich będzie jeździć na zajęcia komunikacją miejską. W takim przypadku dużą oszczędnością dla studenckiego budżetu będzie zakup biletu semestralnego, który pozwoli na oszczędne i wygodne przemieszczanie się po mieście.
  • Dajmy się unieść w przestworza! W piątkowy i sobotni wieczór patrzymy w niebo – na Stadionie Miejskim podziwiać będziemy balonowy spektakl „Exit”. Cały weekend należeć też będzie do seniorów – instytucje kultury przygotowały dla nich specjalną ofertę wydarzeń w ramach ogólnopolskiej akcji.
  • W dniach 7-15 września 2023 r., z okazji Światowego Dnia Fair Play, Polski Komitet Olimpijski zorganizował ogólnopolską akcję dla dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych pn. #BiegFairPlayPKOl. W III edycji wydarzenia wzięły dwie toruńskie szkoły – Zespół Szkół Mechanicznych Elektrycznych i Elektronicznych oraz Szkoła...
  • Po raz dziewiąty w historii Speedway Grand Prix najważniejsze rozstrzygnięcia indywidualnych mistrzostw świata poznamy na Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego.
  • Trwa ostatnie odliczanie przed SGP na toruńskiej Motoarenie. Kibice wybierający się na wydarzenie mogą już pobierać informatory kibica.