260 lat słodkiej tradycji. Fabryka Cukiernicza „Kopernik” S.A. | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

260 lat słodkiej tradycji. Fabryka Cukiernicza „Kopernik” S.A.

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

We wtorek 2 maja 2023 r. w Muzeum Toruńskiego Piernika odbędzie się prelekcja na temat historii Fabryki Cukierniczej "Kopernik".

Podczas prelekcji dowiecie się wielu interesujących faktów na temat historii firmy i jej tradycji sięgającej 14 lutego 1763 roku, kiedy to Johann Weese poślubił wdowę po piernikarzu Johanie Samuelu Schreiberze, Dorotheę Conrad. To właśnie ta data zainicjowała powstanie jednego z największych zakładów piernikarskich w Toruniu, który z czasem stał się symbolem miasta i słodkiej tradycji, która przetrwała do dzisiaj. W trakcie spotkania goście będą mogli degustować słynne toruńskie pierniki - Katarzynki.

Udział zawiera się w cenie biletu wstępu do muzeum.

Prowadzenie: K. Lewandowski

Miejsce: Muzeum Toruńskiego Piernika, ul. Strumykowa 4

Data: wtorek, 2.05.2023, godz. 12.00

Data: 
02.05.2023 12:00
Miejsce: 
Muzeum Toruńskiego Piernika
Kategoria wydarzenia: 
Inne
Spotkanie
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.