21. Tofifest. Kujawy i Pomorze | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

21. Tofifest. Kujawy i Pomorze

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Tegoroczna 21. edycja Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest. Kujawy i Pomorze odbędzie się w dniach  27 czerwca - 2 lipca 2023 r. w Toruniu. Magdalena Zawadzka, Eryk Lubos, Ralph Kamiński i Lena Góra otrzymają Złotego Anioła, a Adrianna Biedrzyńska i Katarzyna Trzaska - Nagrody Prezydenta Torunia "Flisak Tofifest".

27 czerwca 2023 r. w Toruniu rozpocznie się festiwal, który kładzie silny nacisk na promowanie lokalnego środowiska filmowego. Jak twierdzą organizatorzy, polscy twórcy przekraczają granice – nie tylko w przenośni, ale również dosłownie. Pracując poza krajem, wnoszą do kinematografii światowej własny styl, talent i osobowość. Motywem przewodnim tegorocznego 21. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Tofifest będzie kultowa trylogia "Powrót do przyszłości" o naukowcu-wizjonerze. Podczas festiwalu Festiwalu wyświetlone zostaną m.in. takie filmy jak: „Granice miłości” w reż. Tomasza Wińskiego (Czechy, Polska 2022), „Norwegian Dream” w reż. Leiva Igora Devolda (Norwegia, Polska, Niemcy 2023), „Pamfir” w reż. Dmytro Sukholytkyy-Sobchuka (Ukraina, Francja, Polska, Chile, Luksemburg 2022) i „Styczeń” w reż. Viestursa Kairissa (Łotwa, Litwa, Polska 2022). Szczegółowy program festiwalu TUTAJ . Projekcje odbędą się w Centrum Festiwalowym w CKK Jordanki, Cinema City oraz w kinie plenerowym na Dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego i Ruinach Zamku Krzyżackiego.

Podczas festiwalu wręczone zostaną statuetki i nagrody pieniężne. Pierwszych laureatów już znamy. W tegorocznej edycji najstarszą festiwalową nagrodę przyznawaną przez Prezydenta Miasta Torunia dla twórcy pochodzącego z regionu - Flisaka Tofifest otrzymają w tym roku dwie utalentowane torunianki — aktorka Adrianna Biedrzyńska i reżyserka Katarzyna Trzaska. Nagrodę Złotego Anioła za niepokorność twórczą odbiorą Ralph Kamiński - wszechstronny artysta, autor tekstów, kompozytor, producent muzyczny, reżyser teledysków i wokalista oraz aktor Eryk Lubos. Złotego Anioła dla Europejskiej Aktorki Bella Women - Lena Góra. Natomiast aktorka Magdalena Zawadzka została lauretką Złotego Anioła dla Damy Polskiego Kina.

Mecenasem MFF TOFIFEST. Kujawy i Pomorze jest Gmina Miasta Toruń, Partnerem Głównym Województwo Kujawsko-Pomorskie, Sponsorem Głównym TZMO S.A. i Marka Bella, Sponsorami ONDE S.A., PGE Toruń S.A., Apator S.A., Urbitor Sp. z o. o., Konsulat Honorowy Finlandii w Toruniu, Studio Podłóg Ablux oraz marka Freixenet. Oficjalny hotel – Hotel Bulwar.

Więcej informacji o nadchodzącym festiwalu można znaleźć na profilu facebookowym.

Data: 
02.07.2023 22:00
Miejsce: 
Różne miejsca w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Film
Kopernik 550
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.