www.torun.pl

Żużlowe święto na Motoarenie

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 lipca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Druga runda Tauron Speedway Euro Championship rozegrana zostanie w sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie.

Zawody rozpoczną się godz. 18:00, jednak przy Motoarenie już od godz. 14:00 na kibiców czeka wiele atrakcji. O tej właśnie godzinie zostanie otwarte miasteczko kibica, w którym odbywać się będą animacje, gry i konkursy prowadzone przez dziennikarzy Radia Gra oraz koncert Sary Pach. Przeprowadzona zostanie także sesja autografowa z udziałem byłych zawodników, m.in. Tomasza Bajerskiego, Roberta Kościechy, Jacka Krzyżaniaka, Eugeniusza Miastkowskiego, Wojciecha Żabiałowicza, Jana Ząbika, Mariusza Puszakowskiego.

Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z Perem Jonssonem, który przyjedzie do Torunia, by zobaczyć zmagania najlepszych zawodników w Europie. Jonsson będzie również w Miasteczku Kibica, gdzie kibice będą mogli posłuchać wywiadu z zawodnikiem oraz zdobyć jego autograf. O godz. 17:15 Per Jonsson odsłoni swoją tablicę w Toruńskiej Alei Sportu Żużlowego.

Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku - akcja prowadzona przez Fundację DKMS, która będzie zachęcała jak największą liczbę osób do zostania potencjalnym dawca szpiku.

Dzięki firmie One Sport, która jest organizatorem zawodów, drugą rundę Tauron Speedway Euro Championship zobaczą z trybun stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy goszczą w Toruniu w ramach obozu letniego.

Sobotnie zawody przyciągają także wielkich sportowców. Na Motoarenie pojawią się m.in. reprezentant Polski w Piłce Nożnej, Sławomir Peszko oraz lider reprezentacji Polski w Koszykówce, Mateusz Ponitka.

Zawody Speedway Euro Championship rozgrywane są od 2013 roku, gdy prawa do ich organizacji nabyła toruńska firma One Sport spółka z o.o. Na toruńskiej Motoarenie SEC gościć będzie po raz trzeci.

W sezonie 2019 zaplanowano cztery rundy finałowe. Pierwsza odbyła się 13 lipca w niemieckim Guestrow. Kolejnym przystankiem SEC jest Toruń (27 lipca). Pozostałe zawody odbędą się w Vojens (Dania, 10 sierpnia) oraz na Stadionie Śląskim w Chorzowie (28 września 2019).

Lista startowa zawodników:
1. Kacper Woryna (Polska)
2. David Bellego (Francja)
3. Paweł Przedpełski (Polska)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
5. Leon Madsen (Dania)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Mikkel Michelsen (Dania)
8. Grigorij Łaguta (Rosja)
9. Kai Huckenbeck (Niemcy)
10. Bartosz Smektała (Polska)
11. Jarosław Hampel (Polska)
12. Anders Thomsen (Dania)
13. Adrian Miedziński (Polska)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Robert Lambert (Wielka Brytania)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)
R1. Jakub Miśkowiak (Polska)
R2.  Igor Kopeć-Sobczyński (Polska)

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.