Żużlowe święto na Motoarenie | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Żużlowe święto na Motoarenie

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 lipca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Druga runda Tauron Speedway Euro Championship rozegrana zostanie w sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie.

Zawody rozpoczną się godz. 18:00, jednak przy Motoarenie już od godz. 14:00 na kibiców czeka wiele atrakcji. O tej właśnie godzinie zostanie otwarte miasteczko kibica, w którym odbywać się będą animacje, gry i konkursy prowadzone przez dziennikarzy Radia Gra oraz koncert Sary Pach. Przeprowadzona zostanie także sesja autografowa z udziałem byłych zawodników, m.in. Tomasza Bajerskiego, Roberta Kościechy, Jacka Krzyżaniaka, Eugeniusza Miastkowskiego, Wojciecha Żabiałowicza, Jana Ząbika, Mariusza Puszakowskiego.

Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z Perem Jonssonem, który przyjedzie do Torunia, by zobaczyć zmagania najlepszych zawodników w Europie. Jonsson będzie również w Miasteczku Kibica, gdzie kibice będą mogli posłuchać wywiadu z zawodnikiem oraz zdobyć jego autograf. O godz. 17:15 Per Jonsson odsłoni swoją tablicę w Toruńskiej Alei Sportu Żużlowego.

Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku - akcja prowadzona przez Fundację DKMS, która będzie zachęcała jak największą liczbę osób do zostania potencjalnym dawca szpiku.

Dzięki firmie One Sport, która jest organizatorem zawodów, drugą rundę Tauron Speedway Euro Championship zobaczą z trybun stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy goszczą w Toruniu w ramach obozu letniego.

Sobotnie zawody przyciągają także wielkich sportowców. Na Motoarenie pojawią się m.in. reprezentant Polski w Piłce Nożnej, Sławomir Peszko oraz lider reprezentacji Polski w Koszykówce, Mateusz Ponitka.

Zawody Speedway Euro Championship rozgrywane są od 2013 roku, gdy prawa do ich organizacji nabyła toruńska firma One Sport spółka z o.o. Na toruńskiej Motoarenie SEC gościć będzie po raz trzeci.

W sezonie 2019 zaplanowano cztery rundy finałowe. Pierwsza odbyła się 13 lipca w niemieckim Guestrow. Kolejnym przystankiem SEC jest Toruń (27 lipca). Pozostałe zawody odbędą się w Vojens (Dania, 10 sierpnia) oraz na Stadionie Śląskim w Chorzowie (28 września 2019).

Lista startowa zawodników:
1. Kacper Woryna (Polska)
2. David Bellego (Francja)
3. Paweł Przedpełski (Polska)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
5. Leon Madsen (Dania)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Mikkel Michelsen (Dania)
8. Grigorij Łaguta (Rosja)
9. Kai Huckenbeck (Niemcy)
10. Bartosz Smektała (Polska)
11. Jarosław Hampel (Polska)
12. Anders Thomsen (Dania)
13. Adrian Miedziński (Polska)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Robert Lambert (Wielka Brytania)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)
R1. Jakub Miśkowiak (Polska)
R2.  Igor Kopeć-Sobczyński (Polska)

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.