www.torun.pl

Żużlowe święto na Motoarenie

Miasto, Sport
Data publikacji: 26 lipca 2019
Autor: Magdalena Winiarska

Druga runda Tauron Speedway Euro Championship rozegrana zostanie w sobotę 27 lipca 2019 r. na toruńskiej Motoarenie.

Zawody rozpoczną się godz. 18:00, jednak przy Motoarenie już od godz. 14:00 na kibiców czeka wiele atrakcji. O tej właśnie godzinie zostanie otwarte miasteczko kibica, w którym odbywać się będą animacje, gry i konkursy prowadzone przez dziennikarzy Radia Gra oraz koncert Sary Pach. Przeprowadzona zostanie także sesja autografowa z udziałem byłych zawodników, m.in. Tomasza Bajerskiego, Roberta Kościechy, Jacka Krzyżaniaka, Eugeniusza Miastkowskiego, Wojciecha Żabiałowicza, Jana Ząbika, Mariusza Puszakowskiego.

Punktem kulminacyjnym będzie spotkanie z Perem Jonssonem, który przyjedzie do Torunia, by zobaczyć zmagania najlepszych zawodników w Europie. Jonsson będzie również w Miasteczku Kibica, gdzie kibice będą mogli posłuchać wywiadu z zawodnikiem oraz zdobyć jego autograf. O godz. 17:15 Per Jonsson odsłoni swoją tablicę w Toruńskiej Alei Sportu Żużlowego.

Podczas wydarzenia zostanie zorganizowany Dzień Dawcy Szpiku - akcja prowadzona przez Fundację DKMS, która będzie zachęcała jak największą liczbę osób do zostania potencjalnym dawca szpiku.

Dzięki firmie One Sport, która jest organizatorem zawodów, drugą rundę Tauron Speedway Euro Championship zobaczą z trybun stypendyści Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy goszczą w Toruniu w ramach obozu letniego.

Sobotnie zawody przyciągają także wielkich sportowców. Na Motoarenie pojawią się m.in. reprezentant Polski w Piłce Nożnej, Sławomir Peszko oraz lider reprezentacji Polski w Koszykówce, Mateusz Ponitka.

Zawody Speedway Euro Championship rozgrywane są od 2013 roku, gdy prawa do ich organizacji nabyła toruńska firma One Sport spółka z o.o. Na toruńskiej Motoarenie SEC gościć będzie po raz trzeci.

W sezonie 2019 zaplanowano cztery rundy finałowe. Pierwsza odbyła się 13 lipca w niemieckim Guestrow. Kolejnym przystankiem SEC jest Toruń (27 lipca). Pozostałe zawody odbędą się w Vojens (Dania, 10 sierpnia) oraz na Stadionie Śląskim w Chorzowie (28 września 2019).

Lista startowa zawodników:
1. Kacper Woryna (Polska)
2. David Bellego (Francja)
3. Paweł Przedpełski (Polska)
4. Antonio Lindbaeck (Szwecja)
5. Leon Madsen (Dania)
6. Nicki Pedersen (Dania)
7. Mikkel Michelsen (Dania)
8. Grigorij Łaguta (Rosja)
9. Kai Huckenbeck (Niemcy)
10. Bartosz Smektała (Polska)
11. Jarosław Hampel (Polska)
12. Anders Thomsen (Dania)
13. Adrian Miedziński (Polska)
14. Vaclav Milik (Czechy)
15. Robert Lambert (Wielka Brytania)
16. Michael Jepsen Jensen (Dania)
R1. Jakub Miśkowiak (Polska)
R2.  Igor Kopeć-Sobczyński (Polska)

Fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna, a my startujemy z weekendem w Toruniu! Przed nami spotkania: muzyczne - 30. Blues Meeting, dramatyczne - Teatrów Jednego Aktora oraz projektantów i ilustratorów - GrafConf 2019.
 • Miasto
  Rozpoczęła się dyskusja nad projektem budżetu Torunia na 2020 r. Na sesji Rady Miasta Torunia 21 listopada 2019 r. odbyło się pierwsze czytanie dokumentu.
 • Kultura, Miasto
  Koncerty muzyczne, projekcje filmowe, wydarzenia poetyckie oraz artystyczne. 11-15 grudnia 2019 r. po raz szósty w Toruniu organizowane są Dni Grzegorza Ciechowskiego.
 • Miasto
  We wtorek 19 listopada 2019 r. pożegnaliśmy w Toruniu dr Romana Łyska. Znany toruński kardiolog zmarł 14 listopada 2019 r.
 • Miasto
  Pracownicy socjalni obchodzą swoje święto. Z tej okazji 20 listopada 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie w Ratuszu Staromiejskim.
 • Miasto
  Rozpoczynamy 2. etap konsultacji społecznych w sprawie rewitalizacji stawu przy ul. Poznańskiej. Spotkanie konsultatyjne odbędzie się 28 listopada 2019 r.
 • 21 listopada 2019 r. Rada Miasta przyjęła Plan Adaptacji Miasta Torunia do zmian klimatu do roku 2030.
 • Wzrosną opłaty za pobyt dziecka w żłobku - taką decyzję podjęli radni 21 listopada 2019 r.
 • Podczas 12. sesji radni w ramach pierwszego czytania zapoznali się z uchwałami dotyczącymi sposobu i zakresu usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych i ich zagospodarowania oraz regulaminu utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miasta Toruń.
 • Ponad 26,5 km dróg lokalnych zostanie zbudowanych bądź przebudowanych w latach 2010-2023. Podczas 12. sesji Rady Miasta przyjęty został „Program Budowy Dróg Lokalnych” na te lata.
 • "Rozstrzelana niepodległość. Ofiary zbrodni pomorskiej 1939 roku" to temat konferencji organizowanej w piątek 22 listopada 2019 r. przez Fundację Generał Elżbiety Zawackiej i Instytut Pamięci Narodowej Delegatura Bydgoszcz. Wstęp na wydarzenie jest wolny.
 • Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na piernikowy festyn "Święta Katarzyna wypiek rozpoczyna…". Impreza odbędzie się w sobotę 23 listopada 2019 r. w godzinach 10.00–16.00 w Muzeum Toruńskiego Piernika przy ulicy Strumykowej 4.
 • W 2020 roku Toruń będzie świętował 100. rocznicę powrotu do wolnej Polski.
 • 28 listopada - 1 grudnia 2019 r. po raz dwunasty w Toruniu odbędzie się festiwal przyrodniczy „Sztuka Natury”.