Zmiany na rynku pracy – debata dla młodzieży | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zmiany na rynku pracy – debata dla młodzieży

Miasto
Data publikacji: 19 marca 2021
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: prelegentki, które wezmą udział w debacie

Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na debatę dotyczącą zmian na rynku pracy. Wydarzenie odbędzie się online. Organizatorzy zachęcają do udziału uczniów toruńskich szkół i ich nauczycieli.

Dynamicznie zmieniający się rynek pracy, to wyzwanie zarówno dla osób rozpoczynających studia, jak i dla szkolnictwa wyższego. Ukończenie studiów licencjackich lub magisterskich nie zawsze gwarantuje znalezienie pracy w zawodzie. Na znaczeniu zyskują praktyczne umiejętności. Pracodawcy coraz częściej poszukują pracowników, którzy poza wiedzą teoretyczną mają też konkretne kompetencje. Na spotkaniu, którego gośćmi będą rekruterki, specjaliści ds. HR, oraz eksperci WSB m.in. z zakresu potrzeb rynku pracy, zastanowimy się, czym powinni kierować się młodzi ludzie w wyborze kierunku studiów. 

Wydarzenie jest bezpłatne. Dostęp tylko po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego:

Program:  

Środa – 24 marca, godz. 9:50-10:45 

Goście:

 • dr Monika Wyrzykowska-Antkiewicz – Dziekan Wydziału Finansów i Zarządzania w Toruniu, adiunkt w Katedrze Ekonomii w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu. Absolwentka Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, gdzie w lutym 2009 roku obroniła rozprawę doktorską. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu problematyki makroekonomicznej, międzynarodowych stosunków gospodarczych i finansów.
 • Ewa Korecka – menadżer operacyjny z wieloletnim doświadczeniem w budowaniu zespołów oraz zarządzaniu ludźmi, od 17 lat związana z rynkiem pracy.  Dziś pełni funkcję Dyrektor Generalnej FlexHR - spółki specjalizującej się w doradztwie HR, zarządzaniu talentami (rozwój i ocena pracowników, candidate experience), szkoleniach oraz w elastycznych formach zatrudnienia. Wiceprezes Zarządu Izby Przemysłowo-Handlowej w Toruniu, członek Powiatowej Rady Rynku Pracy powołanej przez Prezydenta Miasta Torunia, Partner Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, Asesor projektów Assessment/Development Centre, Wykładowca i opiekun kierunków w Wyższej Szkole Bankowej. Pomysłodawca i współtwórca HR CAFE, cyklicznych spotkań dedykowanych praktykom HR i biznesu. Współorganizatorka corocznych Konferencji HR W BIZNESIE. Posiada doświadczenie w budowie HR w firmach typu greenfield oraz MŚP.  Cechuje ją zorientowanie na cele i nastawienie na rezultat. Jest entuzjastką biznesowego podejścia w HR, mecenasem zmian z funkcji menadżera ZZL na partnera strategicznego oraz eksperta biznesowego z zachowaniem „ludzkiego” wymiaru HR.
 • Alicja Dettllaf – Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu. Od 10 lat związana zawodowo z obszarami zarządzania zasobami ludzkimi. Praktyk i ekspert HR, rekruter, trener, szkoleniowiec. Jej  doświadczenie koncentruje się wokół aspektów zarządzania zasobami ludzkimi – swoją pasję do pracy z ludźmi i dla ludzi realizuje już od czasu studiów, kiedy to inicjowała działania HR na uczelniach w Poznaniu, a także współpracowała z wieloma firmami z branży. Pracując w takich firmach jak IKEA , Adecco, Incredible Innovation współtworzyła korporacyjne zasady zarządzania, a także zdobywała cenną wiedzę w zakresie optymalizacji procesów wewnętrznych HR. Od początku swojej kariery zawodowej Jej „konikiem” są skuteczne procesy rekrutacyjne – znalezienie najlepszego kandydata, jak i działania employer brandingowe to sztuka, która Jej się udaje. Od 8 lat związana z trójmiejskim rynkiem pracy, gdzie  swoją praktyczną wiedzę przekazuje jako specjalista ds. rekrutacji pracowników, szkoleniowiec i doradca biznesowy ds. HR. Praca z ludźmi i dla ludzi jest jej pasją. 

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęiu: wieża ratusza na tle pochmurnego nieba
  Kultura, Miasto
  Weekend rozpoczynamy sztuką młodego pokolenia - w CSW otwarcie trzech wystaw młodych artystek. Dla melomanów - koncert inaugurujący 39. Świętojański Festiwal Organowy. A w niedzielę czeka nas odpoczynek i spacery - instytucje kultury zachęcają do pełnego relaksu.
 • Kultura, Miasto
  W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Autobusem MZK do Kamionek
  Miasto
  Z Torunia prosto nad jezioro w Kamionkach. 20 lipca 2024 r. uruchomiona zostanie linia autobusowa nr 141.
 • Po spotkaniu z NGOsami
  Miasto
  Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego.
 • Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
  Miasto
  Kolejne tablice informujące o tym, aby nie wchodzić na łachy wiślane, pojawiły się na lewym brzegu Wisły.
 • W piątek, 19 lipca 2024 r. rozpocznie się cykl koncertów w ramach „Alternatywnej Sceny Letniej”. Wakacyjne wieczory umilą fantastyczni artyści: Faustyna, Ampacity, VHS, Jakub Jan Bryndal + EL AXO oraz Kathia, których będzie można posłuchać na plenerowej scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Toruńskie Stowarzyszenie Rodzin „Powrót z U” w ramach dofinansowania otrzymanego od Gminy Miasta Toruń realizuje dwa programy, których celem jest przede wszystkim zapewnienie kompleksowego wsparcia rodzicom oraz opiekunom dzieci i osób uzależnionych od alkoholu i narkotyków.
 • Trwają konsultacje Programu współpracy Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi w 2025 r. Za nami spotkanie z NGOsami.
 • Pandy małe z toruńskiego Ogrodu Zoobotanicznego, Rani i Ogonek, zostały po raz pierwszy rodzicami.
 • Już w sobotę 20 lipca 2024 r. na Zamku Krzyżackim w Toruniu odbędą się kolejne zajęcia z cyklu comiesięcznych, bezpłatnych wykładów o nazwie „Zamek pełen historii”.
 • Od czerwca 2023 r. w Toruniu można wypożyczać rowery typu cargo. W pierwszym roku z takiej możliwości skorzystano 57 razy. Najwięcej wypożyczeń, aż 17, było w październiku 2023 r.
 • To już siódma edycja Międzynarodowego Festiwalu Improwizacji Teatralnej JO! Od 25 lipca 2024 r. ponownie na scenie Dworu Artusa zagoszczą grupy i teatry z całej Polski oraz goście ze świata.
 • Aż o połowę, od września 2024 r., obniżone zostaną ceny na toruńskich parkingach Park&Ride.