X "Per Musicam Ad Astra" im. M. Kopernika | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

X "Per Musicam Ad Astra" im. M. Kopernika

Data wydarzenia
-
Opis wydarzenia: 

Stowarzyszenie Miłośników Muzyki Chóralnej ASTROLABIUM z siedzibą w Toruniu, we współpracy z niemiecką agencją meeting music organizuje X edycję Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego im. Mikołaja Kopernika "Per Musicam Ad Astra", która odbędzie się w dniach 28 czerwca - 1 lipca 2023 r. w Toruniu. Przypada ona w 550. rocznicę urodzin naszego Patrona.

"Per Musicam Ad Astra" Międzynarodowy Konkurs i Festiwal Chóralny im. Mikołaja Kopernika zyskał za patrona słynnego astronoma, urodzonego właśnie tu w roku 1473. Toruń, pięknie położony na obu brzegach Wisły, stanowi doskonałą oprawę wydarzenia. Średniowieczna Starówka z XIV-wiecznym Ratuszem i pozostałościami murów obronnych wpisane zostały na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w roku 1997.

W Międzynarodowym Konkursie i Festiwalu Chóralnym im. Mikołaja Kopernika „Per Musicam Ad Astra” biorą udział zespoły wokalne z wielu zakątków świata. Na wydarzenie składa się konkurs oraz koncerty specjalne. Występy konkursowe oceniane są przez międzynarodowe jury złożone z uznanych ekspertów w dziedzinie chóralistyki. Wszystkie uczestniczące w Festiwalu zespoły chóralne mają możliwość aplikowania o indywidualne warsztaty z zakresu interpretacji i technik wokalnych z wybranym członkiem składu jurorskiego.

Niezwykle ciekawą inicjatywą są również tzw. "evaluation performances". Zawierają one w sobie pierwiastek innowacyjności oraz aspekt oddziaływania psychologicznego. Dzięki nim zainteresowane zespoły mają możliwość wcześniejszego kontaktu z całym jury, uzyskania ogólnych uwag dotyczących wykonywanego repertuaru i oswojenia się z sytuacją stresową.

- Bądź z nami na kolejnej edycji wyjątkowego święta muzyki chóralnej! Podążaj śladami Kopernika w przepełnionym historią Toruniu i wraz z nami sięgnij "Per Musicam Ad Astra" – przez muzykę do gwiazd! - przekonują organizatorzy.

O ile nie wskazano inaczej, na koncerty obowiązują bezpłatne wejściówki, do odbioru od 22 czerwca w kasie Dworu Artusa w godz. 9-21 oraz na godzinę przed koncertem na miejscu wydarzenia.

Mecenasami wydarzenia są: Gmina Miasta Toruń i Samorząd Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Główny sponsor festiwalu to Krajowa Spółka Cukrowa - właściciel takich marek jak Polski Cukier i Polskie Przetwory.

Szczegółowy program poniżej oraz TUTAJ

28 czerwca 2023, środa, godz. 20.00

Kościół pw. św. Jakuba, Toruń

Ceremonia Otwarcia Festiwalu & Koncert Inauguracyjny Nicolao Copernico dedicatum

w programie: Ešenvalds, Kassern, Kilar, Koszewski, Koziej, Schumann, Pizzetti, Stradella, Whitacre

Polski Chór Kameralny Schola Cantorum Gedanensis

Jan Łukaszewski – dyrygent

Aneta Derkowska & Dariusz Wyczółkowski – prowadzenie

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

29 czerwca 2023, czwartek, godz. 17.30

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Festiwalowy

Chór Tav Hatefer, Tel-Aviv (Izrael)

Żeński Chór Kameralny Di Nuovo, Poznań

Młodzieżowy Chór Scherzo I Liceum Ogólnokształcącego w Nowym Sączu

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

29 czerwca 2023, czwartek, godz. 20.00

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Specjalny

AudioFeels Ad Astra - wystąpi zespół wokalny AudioFeels

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

30 czerwca 2023, piątek, godz. 12.00 – 14.00

Dwór Artusa, Toruń

Przesłuchania konkursowe

(szczegóły tutaj)

WSTĘP WOLNY

30 czerwca 2023, piątek, godz. 15.00 – 16.30

Dwór Artusa, Toruń

Przesłuchania konkursowe

(szczegóły tutaj)

WSTĘP WOLNY

30 czerwca 2023, piątek, godz. 17.30

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Festiwalowy

Vox Singers – chór Płockiego Ośrodka Kultury i Sztuki

Chór Cantare, Kłajpeda (Litwa)

Chór Młodzieżowy Medvíďata, Czeski Krumlow (Czechy)

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

30 czerwca 2023, piątek, godz. 20.00

Dwór Artusa, Toruń

Koncert Festiwalowy

Chór Tav Hatefer, Tel-Aviv (Izrael)

Kaliski Chór Nauczycielski

Zespół Wokalny Minimus, Poznań

NA KONCERT OBOWIĄZUJĄ BEZPŁATNE WEJŚCIÓWKI

1 lipca 2023, sobota, godz. 11.00 – 11.30

Dwór Artusa, Toruń

Przesluchania konkursowe

(szczegóły tutaj)

WSTĘP WOLNY

1 lipca 2023, sobota, godz. 15.00

Dwór Artusa, Toruń

Konkurs o Grand Prix Per Musicam Ad Astra 2023

WSTĘP JEDYNIE ZA ZAPROSZENIAMI

1 lipca 2023, sobota, godz. 18.00

Dwór Artusa, Toruń

Ceremonia Wręczenia Nagród

WSTĘP JEDYNIE ZA ZAPROSZENIAMI

2 lipca 2023, niedziela, godz. 17.00  

CKK Jordanki, Toruń

Koncert Towarzyszący The Best of Karl Jenkins - Symphonic Adiemus*

Toruńska Orkiestra Symfoniczna

Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego

Chór Astrolabium

Irina Bogdanovich – przygotowanie chóru UW

Kinga Litowska – przygotowanie chóru Astrolabium

Dainius Pavilionis – dyrygent

Aneta Derkowska – prowadzenie

*Bilety na koncert The Best of Karl Jenkins - Symphonic Adiemus do nabycia na stronie biletytos.pl  ,jak również w kasie CKK Jordanki w czwartki i piątki w godz. 13.00-19.00 oraz godzinę przed koncertem.

Data: 
28.06.2023 20:00 — 02.07.2023 18:00
Miejsce: 
Różne miejsca w Toruniu
Kategoria wydarzenia: 
Koncert
Kopernik 550
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Uroczysta inauguracja emisji programu radiowego Radia GRA Toruń z nowego miejsca odbyła się w Dniu Radia - polskiego święta obchodzonego corocznie 11 kwietnia. - Serdeczne życzenia dla wszystkich radiowców. To Wasze święto, jesteście tymi którzy docierają do nas z informacją, wiedzą, ale i muzyką, rozrywką – tak jak robi to Radio Gra - powiedział...
 • Miasto
  Państwa Komisja Wyborcza podała wyniki wyborów samorządowych 2024 w Toruniu. Po podliczeniu 100% oddanych głosów znamy już nazwiska osób wybranych do Rady Miasta Torunia na nową kadencję. 21 kwietnia 2024 odbędzie się II tura wyborów Prezydenta Miasta Torunia.
 • Miasto
  Do 30 kwietnia 2024 r. Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków Urzędu Miasta Torunia przyjmuje wnioski o dotacje na prace konserwatorskie, restauratorskie lub roboty budowlane przy zabytku wpisanym do rejestru zabytków lub znajdującym się w gminnej ewidencji zabytków położonym na terenie Gminy Miasta Toruń, które mają być wykonane w roku 2024. Pula...
 • Na zdjęciu: dłoń, która trzyma kartki i wrzuca je do urny wyborczej, obok stoi flaga biało-czerwoa
  Miasto
  Osoby z niepełnosprawnością oraz osoby powyżej 60. roku życia mają możliwość wzięcia udziału w drugiej turze wyborów samorządowych poprzez pełnomocnika.
 • Dwie panie rozmawiające przy stole.
  Miasto
  Rodzice dzieci w wieku szkolnym, zainteresowani funkcjonowaniem nowo budowanej Szkoły Podstawowej nr 12 na ul. Strzałowej, mogą uzyskać informacje bezpośrednio u p. dyrektor szkoły – Barbary Iwanowskiej.
 • Na zdjeciu: trzech zawodników na speedrowerze
  Miasto, Sport
  TSŻ Toruń, mistrzowie Polski w speedrowerze, rozpoczęli zmagania w CS Superlidze. Już 14 kwietnia 2024 r. na rodzimym torze przy ul. Bielańskiej 66 zmierzą się z PKS Victorią Poczesna.
 • Od kilku miesięcy mamy w Toruniu Przystanki Dobrej Energii, teraz przyszedł czas na Skrzynkę Dobrych Słów. Dzięki młodym ludziom z I Liceum Ogólnokształcącego 12 kwietnia 2024 r. na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II pasażerowie komunikacji miejskiej zetkną się z tekstami z pozytywnym przesłaniem.
 • 12 kwietnia 2024 r. na pl. 4 Czerwca otwarta zostanie wystawa plenerowa „Uciekli do Mandżurii”, która powstała w związku z 80. rocznicą ujawnienia Zbrodni Katyńskiej.
 • O blisko 12 tysięcy metrów kwadratowych wzbogaci w tym roku toruński rynek powierzchni biurowych. Intensywne prace inwestycyjne trwają przy – Platinum Business Center, Szubińskiej 13 oraz Business Park Toruń.
 • Atrakcyjna działka inwestycyjna została wystawiona na sprzedaż przez miasto Toruń. Teren przy Szosie Bydgoskiej 76-80 znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie toruńskiej Motoareny. Przetarg odbędzie się 9 lipca 2024 r. Cena wywoławcza to 2 700 000 zł.
 • Wystarczyło zaledwie kilka ciepłych dni, by zielone torowiska i skwery, które powstały w ramach projektu BiT City II, nabrały wiosennych barw.
 • 21 kwietnia na parkingu przed Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędzie się piknik popularnonaukowy w ramach tegorocznej edycji Toruńskiego Festiwalu Nauki i Sztuki.
 • Zapraszamy na kolejne spotkanie depozytariuszy tradycji piernikarskich, które odbędzie się 18 kwietnia 2024 roku o godzinie 17:00 w Muzeum Toruńskiego Piernika, będącym oddziałem Muzeum Okręgowego w Toruniu (ul. Strumykowa 4).
 • Tegoroczna majówka w toruńskim centrum nauki rozpocznie się 30 kwietnia i potrwa do 5 maja 2024 r. W ofercie Młyna Wiedzy znalazły się rodzinne warsztaty oraz zwiedzanie interaktywnych wystaw.