Komendant Grudziński powołany na stanowisko | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Komendant Grudziński powołany na stanowisko

Miasto
Data publikacji: 30 kwietnia 2024
Autor: Marcin Pryka

We wtorek 30 kwietnia 2024 r. w Komendzie Miejskiej PSP w Toruniu odbył się uroczysty apel z okazji przyjęcia obowiązków Komendanta Miejskiego PSP w Toruniu przez bryg. Sławomira Grudzińskiego.

W uroczystości udział wzięli m.in: Komendant Wojewódzki PSP st. bryg. Rafał Świechowicz, Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski, Prezydent Elekt Miasta Torunia Paweł Gulewski, Starosta Toruński Marek Olszewski, Przewodniczący Rady Miasta Torunia Marcin Czyżniewski i Przewodniczący Rady Powiatu Toruńskiego Paweł Polikowski, kapelan kujawsko-pomorskich strażaków księdz Mariusz Stasiak, samorządowcy powiatu toruńskiego, komendanci, szefowie i dyrektorzy zaprzyjaźnionych służb, inspekcji, instytucji, nadleśnictw, przedstawiciele ZZS NSZZ Solidarność, byli Komendanci tutejszej komendy, strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Toruniu oraz strażacy z woj. kujawsko-pomorskiego.

Sławomir Grudziński urodził się 30 września 1977 r. w Toruniu. Służbę w Państwowej Straży Pożarnej rozpoczął z dniem 1 września 1999 r. jako kadet Centralnej Szkoły PSP w Częstochowie, a po uzyskaniu tytułu technik pożarnictwa 1 czerwca 2001 r. został mianowany w służbie stałej w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Początkowo służbę pełnił na stanowiskach służbowych w podziale bojowym dowódcy zastępu, dowódcy sekcji, dowódcy zmiany. Od 1 marca 2012 r. został mianowany na stanowisko zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej, a następnie od 1 września 2016 r. na stanowisko dowódca jednostki ratowniczo-gaśniczej.

W latach 2013 – 2020 pełnił funkcję Dowódcy Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej SGPR „Chełmża”, Jest członkiem zespołu Modułu pomp wysokiej wydajności HCP Toruń, pełni funkcję Wojewódzkiego Koordynatora Działań Poszukiwawczo-Ratowniczych.

W trakcie służby ukończył studia inżynierskie w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie oraz studia magisterskie na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ponadto odbył studia podyplomowe w Wyższej Szkole Bankowej w Toruniu w zakresie zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz studia podyplomowe na Wydziale Ekonomii i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w zakresie zarzadzania zasobami ludzkimi.

Z dniem 1 lutego 2020 r. został powołany przez Kujawsko Pomorskiego Komendanta Wojewódzkiego na stanowisko Zastępcy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu. Odznaczony m. in. Brązowym Krzyżem Zasługi - 2022 r., Brązowym Medalem za Długoletnią Służbę – 2014r., Srebrną Odznaką Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej – 2019r., Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa – 2021r.

Panu Komendantowi gratulujemy!

Zdj. Sławomir Kowalski


Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: młoda dziewczyna śpiewa do mikrofony, gra na niebieskiej gitarze elektrycznej, w tle ceglany mur
  Kultura, Miasto
  Już w czwartek 20 czerwca 2024 r. rozpoczyna się coroczne toruńskie świętowanie – do 24 czerwca czeka nas masa atrakcji.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend Toruń świętuje! Szereg atrakcji z okazji Święta Miasta czeka na mieszkańców i gości w przestrzeni miejskiej. Do tego w sobotę drzwi do muzeów są otwarte w ramach II Toruńskiej Nocy Muzealnej. W Toruniu nikt się nie nudzi!
 • Kultura, Miasto
  Od 20 do 24 czerwca trwają Dni Torunia 2024. W programie plenerowe koncerty, warsztaty, Jarmark Zamkowy, Piernikowa Aleja Gwiazd, Intronizacja Króla Kurkowego i msza za miasto.
 • Miasto, Sport
  Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Miasto
  Najwyższą średnią ocen spośród wszystkich klas IV-VIII szkół podstawowych Gminy Miasta Toruń osiągnęła kl. IV B Szkoły Podstawowej nr 5 im. Romualda Traugutta w Toruniu.
 • Miasto
  W siódmej edycji Ekokonkursu udział wzięło 47 placówek (21 przedszkoli, 19 szkół podstawowych i 7 szkół ponadpodstawowych, z czego 7 to placówki niepubliczne), a w zbiórce uczestniczyło łącznie 15 355 uczniów. We wszystkich placówkach oświatowych w trakcie trwania konkursu zebrano 822,803 ton papieru, tektury i puszek (w tym 821,780 ton makulatury...
 • 21 czerwca 2024 r. w VII Liceum Ogólnokształcącym im. Wandy Szuman w Toruniu odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego 2023/2024.
 • - W nocy z 21 na 22 czerwca 2024 r. w obszarach występowania prognozowanych opadów burzowych, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty stanów wody i lokalne podtopienia - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • W związku z występującymi niskimi przepływami wody, w kolejnych dniach, na obszarze zlewni rzeki Drwęca od Rypienicy do ujścia, spodziewane jest dalsze utrzymywanie się przepływów wody poniżej SNQ (przepływu średniego niskiego).
 • Biegacze z Torunia, którzy uczestniczyli i zostali nagrodzeni w biegu Nocna Dycha Kopernika, już wkrótce wezmą udział w XXXXVIII Kisuckim Maratonie.
 • Od piątku 21 czerwca 2024 r. otwarte zostały baseny letnie prowadzone przez Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Toruniu.
 • Od poniedziałku 24 czerwca 2024 r. ruszy konkurs na nazwę toruńskiej karty miejskiej z uwzględnieniem biletu elektronicznego w komunikacji miejskiej.
 • W piątek 21 czerwca od godz. 19:00 do godz. 8:00 w sobotę 22 czerwca 2024 r. na terenie miasta Torunia i powiatu toruńskiego prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 35 mm do 50 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad, lokalnie o średnicy do około 4 cm - informuje Toruńskie...
 • Na sesji 20 czerwca 2024 r. Rada Miasta Torunia udzieliła absolutorium Prezydentowi Miasta Torunia za rok 2023. Decyzję poprzedziła dyskusja, po której przyjęto sprawozdanie finansowe i sprawozdanie z wykonania budżetu za ten okres.