Weekend w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Weekend w Toruniu

Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 08 lutego 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: mostek w parku, wokół roślinność

W ten weekend ruszają ferie zimowe! Na początek dla dzieci i młodzieży impreza na lodowisku Tor-Tor oraz Chiński Bal w Ratuszu Staromiejskim. Poza tym, jak na końcówkę karnawału przystało, koncerty, potańcówki, jednym słowem – szaleństwo.

PIĄTEK, 9 LUTEGO

godz. 9:00, Kiermasz książek, Mediateka Raszei, ul. Raszei 1
Kiermasz książek wycofanych z bibliotecznego księgozbioru. Na wyprzedaż trafi głównie literatura piękna, popularnonaukowa, fantastyka i książki dla dzieci. Książki będzie można nabyć już od 2 zł. Kiermasz potrwa do soboty 10 lutego. Wstęp wolny.

godz. 11:00, „Tajemniczy ogród”, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Tajemniczy ogród” to opowieść o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Czas spędzony na wrzosowisku i w ogrodzie pozwala młodym bohaterom odkryć w sobie siłę i cieszyć się dzieciństwem. Spektakl w reżyserii Sławomira Narlocha zaprasza małych i dużych widzów do świata, w którym to, co zwierzęce, przenika się z tym, co ludzkie, a to, co magiczne, stanie się zupełnie prawdziwe. Duża Scena zmieni się w ogromne wrzosowisko, zaś autorskim piosenkom towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Bilety dostępne w kasie teatru lub online

godz. 11:30, „Szewczyk Dratewka”, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Popularna bajka o Szewcu Dratewce to pogodne i ciepłe przedstawienie o tym, że dobroć połączona z odwagą i ciekawością świata pomaga zwyciężać zło i osiągać szczęście. Spektakl rozgrywa się w atrakcyjnej scenografii, której głównym motywem jest pomysłowe krzesło. Bajkowe postaci kreuje dwójka aktorów – zarazem narratorów opowieści. Dzieje Szewczyka są dla nich pięknym snem o krainie, gdzie „każda rzeka była z miodu albo z mleka ...”. Najmłodsi widzowie zobaczą w przedstawieniu marionetki sycylijskie oraz lalki pomysłowo skonstruowane w oparciu o koło. Spektakl dla dzieci powyżej 5. roku życia. Bilety: 38 zł normalny, 34 zł ulgowy, 30 zł grupowy.

godz. 16:30, Ferie na start, Lodowisko Tor-Tor, ul. Bema 23/29
Sportowe rozpoczęcie ferii zimowych z udziałem toruńskich hokeistów z klubu Sokoły oraz zawodników Toruńskiego Klubu Curlingowego. Na lodowisko przy ul. Bema zawita też Biały Miś - będzie miał dla uczestników mnóstwo nagród, które rozda w konkursach łyżwiarskich. Nie zabraknie też szkolenia z podstaw udzielania pierwszej pomocy. Na finał czeka nas prawdziwa karnawałowa dyskoteka. Podczas całego wydarzenia czeka nas mnóstwo zabawy, konkursów i animacji oraz masa prezentów m.in. niespodzianki od Radia GRA i Miasta Toruń. Wstęp na wydarzenie dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny.

godz. 17:00, Wystawa malarstwa Kai Soleckiej Anemoi – Wiatr, Od Nowa, ul. Gagarina 37a
Kaja Solecka urodziła się w Krakowie. Tu w 1998r ukończyła Akademię Sztuk Pięknych, studiując malarstwo w pracowni prof. Janusza Tarabuły. „Anemoi – Wiatr” to tytuł najnowszej wystawy artystki . Na ekspozycji zaprezentowanych jest ponad 30 prac, w tym wiele nowych, nigdzie jeszcze nie wystawianych obrazów, przygotowanych specjalnie na tę wystawę. Wystawa potrwa do 11.03.2024.

godz. 19:00, Ray Wilson – Genessis Classic, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Wieloletnia kariera solowa i współpraca z legendarną grupą Genesis sprawiła, że Ray Wilson jest twórcą znanym i docenianym na całym świecie. Trasa koncertowa „Genesis Classic” to prawdziwa rockandrollowa uczta – zarówno dla osób kochających największe przeboje Genesis, jak i dla fanów mocniejszego, gitarowego brzmienia. Bilety dostępne online

godz. 20:00, Taneczne szaleństwo z DJ Nachu, 737 Flight Club, ul. Bema 73/89
To już 11. edycja naszej już kultowej imprezy „Taneczne szaleństwo z DJ Nachu”. DJ Nachu to najbardziej roztańczony DJ, który zaraża wszystkich swoją pozytywną energią porywając na parkiet najlepszymi hitami. Tej nocy będą jak zawsze królować lata 80. i 90., ale nie zabraknie największych przebojów innych dekad jak i czegoś współczesnego. Wstęp wolny.


 


SOBOTA, 10 LUTEGO

godz. 10:45, Wycieczki rodzinne – Chełmno, zbiórka: na dworcu PKS przy ul. Dąbrowskiego
Trasa wyprawy będzie wiodła ze Stolna, przez Rybieniec i Klamry, do Chełmna. Długość całego przejścia pieszego wyniesie około 12 km. Po przybyciu do Chełmna uczestnicy wycieczki wezmą udział w imprezach przygotowanych z okazji Święta Zakochanych patronem zakochanych – św. Walentym w Chełmnie. Wyprawę poprowadzi przodownik turystyki pieszej PTTK Marek Ruciński. Udział bezpłatny, bez zapisów.

godz. 12:00, Chodzony z kozą, początek - pod pomnikiem Flisaka, Rynek Staromiejski
Chodzenie z kozą to tradycyjny kujawski pochód maszkar przeniesiony do miasta i do naszych czasów. Wzorujemy się na opisach tych wydarzeń, kiedy to wieś miała swoje piękne zwyczaje, tańce, śpiewy, stroje i oczywiście wierzenia i przesądy. Kiedyś pochód miał znaczenie mistyczne, a dziś nie odzwierciedlamy dokładnie tego, co działo się w tamtych czasach, ale przez czytanie, opowiadanie i odgrywanie scenek, staramy się zainteresować wszystkich naszą pasją i zachować te tradycje od zapomnienia.

godz. 12:00, „Kocia szajka i fałszerze pierników”, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Widzów czeka udział w zawikłanym śledztwie, przepełnionym muzyką, niebanalnymi songami, nieoczywistymi zwrotami akcji, w asyście galerii barwnych postaci, wziętych jak gdyby z komiksu. Jedno jest pewne: nie obejdzie się bez dobrej zabawy! Spektakl na podstawie 5. tomu serii Kocia Szajka Agaty Romaniuk przeznaczony dla dzieci powyżej 5. roku życia. Bilety: 38 zł normalny, 34 zł ulgowy, 30 zł grupowy.

godz. 12:00, Warsztaty fotografii natychmiastowej z marką Instax, Centrum Sztuki Współczesnej Znaki Czasu, ul. Wały gen. Sikorskiego 13
Warsztaty fotografii natychmiastowej sponsorowane przez markę Instax, która udostępni uczestnikom wkłady i drukarki do wydruku zdjęć. Uczestnicy będą mogli skorzystać z aparatów natychmiastowych Instax z uruchamianej w CSW pracowni fotograficznej. Zajęcia poprowadzi Marta Nowakowicz-Jankowiak „Instaksiara” – artystka fotografka, absolwentka Szkoły Kreatywnej Fotografii w Krakowie, autorka kilku wystaw indywidualnych w technice natychmiastowej, uczestniczka wystaw zbiorowych. Warsztaty podzielone będą na część teoretyczną (ok. godziny) oraz praktyczną (ok. dwóch godzin). Bilety: 50 zł. Liczba miejsc ograniczona. Poza zakupem biletów przyszli uczestnicy warsztatów proszeni są o zgłoszenia na adresy mailowe kuratorów Kina Centrum: piotr.wasniewski@csw.torun.pl lub radoslaw.osinski@csw.torun.pl.

godz. 13:00, Oprowadzanie z przewodnikiem, Muzeum Historii Torunia, ul. Łazienna 16
Oprowadzanie z przewodnikiem po zabytkowym budynku, gdzie znajduje się nowoczesna ekspozycja „Toruń i jego historia”, która pokazuje dzieje miasta od XI tysiąclecia przed naszą erą aż do 1990 roku. Udział w cenie biletu wstępu. Na oprowadzania sobotnie obowiązują zapisy pod adresem: dhdmt@muzeum.torun.pl bądź pod nr telefonu 56 660 56 53.

godz. 15:00, Chiński Bal Kostiumowy w Muzeum Okręgowym, Ratusz Staromiejski, Sala Mieszczańska
Chiński Bal Kostiumowy z okazji Roku Smoka w reprezentacyjnej Sali Mieszczańskiej Ratusza Staromiejskiego, urozmaicony będzie poczęstunkiem oraz grami, zabawami i konkursami. Dzieci biorące w nich udział otrzymają drobne upominki, a także balony na zakończenie wspólnej zabawy. Dodatkową atrakcją balu będzie przedstawienie w wykonaniu aktorów z Teatru Vaška. Mile widziane przebranie dzieci i rodziców. Bilet wstępu na Bal Kostiumowy: 25 zł od osoby.


godz. 16:00, „Tajemniczy ogród”, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Tajemniczy ogród” to opowieść o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Czas spędzony na wrzosowisku i w ogrodzie pozwala młodym bohaterom odkryć w sobie siłę i cieszyć się dzieciństwem. Spektakl w reżyserii Sławomira Narlocha zaprasza małych i dużych widzów do świata, w którym to, co zwierzęce, przenika się z tym, co ludzkie, a to, co magiczne, stanie się zupełnie prawdziwe. Duża Scena zmieni się w ogromne wrzosowisko, zaś autorskim piosenkom towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Brak biletów.

godz. 17:00, mecz CUK Anioły Toruń - MMKS Lotnik Łęczyca, Szkoła Podstawowoa nr 28, ul. Przy Skarpie 13

godz. 17:00, Walentynkowe RPGLove, Książnica Kopernikańska, ul. Słowackiego 6
Wraz z Karczmą Warowania mamy zaszczyt zaprosić na RPGową imprezę Walentynkową - odbędzie się 5 sesji fabularnych. To będzie rewelacyjny wieczór wśród RPGowych nerdów.

godz. 18:00, Milonga Piernikowa, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski
Milonga Piernikowa to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Całe drugie piętro Dworu Artusa przeznaczone dla tancerzy. Bilety dostępne online

godz. 19:00, Igor Kwiatkowski – „Tylko śmiech nas ocali”, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Wyjątkowy artysta kabaretowy Igor Kwiatkowski wraca z solowym, premierowym programem pt. „Tylko śmiech nas ocali”. To spektakl pełen zdziwienia nad światem, zaskoczenia codziennością i zdumienia, którego doświadczamy, obserwując rzeczywistość. Bilety dostępne onlline

godz. 19:00, „Friends – the unauthorized musical parody”, Teatr Muzyczny, ul. Żeglarska 8
Nieautoryzowana parodia kultowego sitcomu „Friends”, pozwoli fanom serialu znów zobaczyć na jednej scenie wszystkich głównych bohaterów, w tym niezapomnianego baristę Gunthera czy Janice – nowojorczankę z krwi i kości. Brak biletów.

godz. 19:00, Ostatki na ludowo, Muzeum Etnograficzne, ul. Wały gen. Sikorskiego 19
Na zabawie ostatkowej nie zbraknie kujawiaków, mazurków, oberków czy wiwatów. Wydarzenie rozpocznie się godzinnymi warsztatami tradycyjnych tańców. Na potańcówce zagra kilka zespołów: lokalne zespoły z Torunia – agregandado i Skrzypkowie Dzielni oraz formacje z województwa – zespół Kujawy Bachorne Nowe z Osięcin oraz Kapela Chełmińska z Chełmna. Jako gość specjalny wystąpi kapela Dziki Sad z Kurpi. Zabawa potrwa do 24:00. Wstęp wolny.

godz. 19:30, „The New Electric Ballroom”, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„The New Electric Ballroom” to poruszająca opowieść o skutkach życia w małej miejscowości, gdzie plotki długo nie schodzą z ludzkich języków. Spektakl powstał na podstawie dramatu autorstwa współczesnego irlandzkiego pisarza Endy Walsha. Sztuka otrzymała prestiżowe wyróżnienia: na festiwalu Edinburgh Fringe – First Fringe Award oraz Herald Archangel Award, a także nagrody Irish Times Theatre Awards, w tym dla Najlepszej Nowej Sztuki. Brak biletów.

godz. 19:30, Spacer po Toruniu: miłość i upadek, Dom Legend, ul. Szeroka 35
Spacer nie tylko dla par! Choć opowiadać będziemy o tajemnicach toruńskiej starówki, nie zabraknie lekkiej atmosfery i ciekawostek, o których nie przeczytacie w żadnych przewodnikach. Bilety: 28 zł/os. Zapisy: 56 621 07 14, biuro@domlegend.pl. Płatne w kasie Domu Legend Toruńskich (Szeroka 35) od 10:00 do 17:45. Podczas zakupu otrzymacie informację o miejscu zbiórki.

godz. 20:00, BAiKA – koncert, Bar OdNowa, ul. Gagarina 37A
BAiKA to skrót od Banach i Kafi. Duet powstał w 2015 r. na bazie doświadczeń gitarzysty i producenta Piotra Banacha, założyciela i lidera zespołu HEY i Indios Bravos, oraz świeżości i żywiołowości wokalistki Katrzyny „Kafi” Figaj. Bilety 40 zł w przedsprzedaży i 50 zł w dniu koncertu.


 


NIEDZIELA, 11 LUTEGO

godz. 10:00, Rowerowy Rajd Walentynkowy, zbiórka przed wejściem do marketu OBI przy ul. Szosa Lubicka 130
Wspólny przejazd przez Złotorię, Nową Wieś, Lubicz Górny, Lubicz Dolny, Jedwabno do Rogówka, gdzie będzie dłuższy postój na posiłek oraz konkursy po czym nastąpi powrót do Torunia (łączna długość trasy ok. 35 km). Wpisowe na rajd wynosi: 10 zł od osoby. Zgłoszenia przyjmowane będą w OM PTTK w Toruniu ul. Piekary 41, mailowo: wwaldek@gazeta.pl lub SMS na nr 609 796 462.

godz. 11:00, Niedziela w teatrze – Walentynowa, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
Zapraszamy na pyszne, drugie śniadanie przygotowane przez Kawiarnię Wejściówka oraz warsztaty dla dzieci w wieku od 3 do 10 lat w atmosferze bliskości, harmonii i czułości w relacjach rodzinnych i przyjacielskich. Po wspólnym posiłku najmłodsi wezmą udział w warsztatach twórczych. Dzieci uczestniczą w śniadaniu tylko pod opieką dorosłych. Brak biletów.

godz. 11:00, godz. 12:30, Muzykoterapia dla seniorów, CKK Jordanki, sala prób, al. Solidarności 1-3
Zajęcia mają na celu popularyzację metody muzykoterapii wśród seniorów jako elementu stymulującego aktywność umysłową i fizyczną. Podczas zajęć wykorzystane będą: technika improwizacji ruchowej, techniki wizualizacyjne, relaksacyjne i inne. Będzie to jednocześnie okazja do integracji z innymi uczestnikami spotkań w miłej atmosferze. Wstęp: bezpłatne wejściówki, liczba miejsc ograniczona.

godz. 12:00, „Kocia szajka i fałszerze pierników”, Teatr Baj Pomorski, ul. Piernikarska 9
Widzów czeka udział w zawikłanym śledztwie, przepełnionym muzyką, niebanalnymi songami, nieoczywistymi zwrotami akcji, w asyście galerii barwnych postaci, wziętych jak gdyby z komiksu. Jedno jest pewne: nie obejdzie się bez dobrej zabawy! Spektakl na podstawie 5. tomu serii Kocia Szajka Agaty Romaniuk przeznaczony dla dzieci powyżej 5. roku życia. Bilety: 38 zł normalny, 34 zł ulgowy, 30 zł grupowy.

godz. 12:30, Finisażowe oprowadzanie po wystawie „Happy Family”, Galeria Sztuki Wozownia, ul. Rabiańska 20
Finisażowe oprowadzanie po wystawie Karoliny Balcer „Happy Family” połączone ze spotkaniem dotyczącym działalności Serca Torunia – ruchu wspierającego osoby w kryzysie bezdomności. Wstęp wolny.

godz. 14:00, godz. 18:00, „Friends – the unauthorized musical parody”, Teatr Muzyczny, ul. Żeglarska 8
Nieautoryzowana parodia kultowego sitcomu „Friends”, pozwoli fanom serialu znów zobaczyć na jednej scenie wszystkich głównych bohaterów, w tym niezapomnianego baristę Gunthera czy Janice – nowojorczankę z krwi i kości. Brak biletów.

godz. 15:00, godz. 16:30, „Muzyczne ostatki” czyli żegnamy karnawał, CKK Jordanki, sala prób, al. Solidarności 1-3
W ramach cyklu koncertów w ostatni weekend karnawału zapraszamy do muzycznej… kuchni, gdzie mistrzami w swoim fachu są perkusiści. W ruch pójdą kotły i talerze, a efektem wspólnego muzycznego „gotowania” będzie taneczna zabawa. Bilety dostępne w kasie CKK Jordanki i online

godz. 16:00, „Tajemniczy ogród”, Teatr im. Wilama Horzycy, pl. Teatralny 1
„Tajemniczy ogród” to opowieść o przyjaźni, odwadze i mocy przyrody. Czas spędzony na wrzosowisku i w ogrodzie pozwala młodym bohaterom odkryć w sobie siłę i cieszyć się dzieciństwem. Spektakl w reżyserii Sławomira Narlocha zaprasza małych i dużych widzów do świata, w którym to, co zwierzęce, przenika się z tym, co ludzkie, a to, co magiczne, stanie się zupełnie prawdziwe. Duża Scena zmieni się w ogromne wrzosowisko, zaś autorskim piosenkom towarzyszyć będzie muzyka na żywo. Brak biletów.

godz. 16:00, godz. 19:00, „Jezioro łabędzie”, CKK Jordanki, al. Solidarności 1-3
Wyjątkowy spektakl baletowy, wspaniale wykonany przez renomowany Królewski Balet Klasyczny pod dyrekcją Marcina Rolczyńskiego. Ta klasyczna produkcja, stworzona przez Piotra Czajkowskiego, jest jednym z najbardziej znanych i ukochanych baletów na całym świecie. Spektakl porusza dusze, wciąga w świat baśni i czaruje swoją elegancją oraz pięknem. Jest to produkcja, która zachwyci zarówno miłośników baletu, jak i tych, którzy dopiero odkrywają urok sztuki tanecznej. Bilety do nabycia w kasie CKK Jordanki oraz online.

godz. 17:00, Potańcówka Lindy Hop, Torunianka Cafe, ul. Franciszkańska 16
Swing wraca do Torunianki. Zapraszamy na pierwszą w tym roku "Potańcówkę Lindy Hop". Wstęp wolny.

godz. 17:00, Milonga Piernikowa, Centrum Kultury Dwór Artusa, Rynek Staromiejski
Milonga Piernikowa to jedyny w swoim rodzaju koncertowo-taneczny występ, w którym każdy może wziąć udział w najwygodniejszy dla siebie sposób: jako widz i słuchacz lub aktywny uczestnik. Całe drugie piętro Dworu Artusa przeznaczone dla tancerzy. Bilety dostępne online

godz. 19:00, Potańc z Trio Potoczny-Bartczak-Hołoga, Kawiarnia Wejściówka, ul. Wały gen. Sikorskiego 6
Trio Potoczny-Bartczak-Hołoga to trójka doświadczonych muzyków, od wielu lat występujących na polskich i europejskich scenach w różnych folkowych składach. Zespół gra głównie melodie z różnych części Francji, przeplatając je utworami ze Skandynawii, Szwecji, Izraela, tańczonymi na imprezach balfolkowych. Nie stroni od improwizacji, różnicuje brzmienie, wykorzystując różnorodne instrumentarium. Wstęp biletowany 35 zł i 25 zł (uczniowski i studencki). Z każdego biletu 10 zł jest do wykorzystania w barze.

godz. 19:30, Wojtek Szumański – koncert, Klub NRD, ul. Browarna 10
Wojtek Szumański jest charyzmatycznym frontmanem, ma znakomity kontakt z publicznością, a akustyczne brzmienie zespołu potrafi porwać tysiące fanów do wspólnego śpiewania. Bilety dostępne online

Fot. Agnieszka Bielecka

Nadchodzące wydarzenia - CKK Jordanki (torun.pl)

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Od 12 do 14 lipca 2024 r. odbędzie się pierwsza edycja On The Move Music Festival.
 • Na zdjęciu: dużo osób idzie przez starówkę, po lewej stronie widać pomnik Mikołaja Kopernika, w tle kamienice
  Kultura, Miasto, Sport
  Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Burzowa niedziela
  Miasto
  Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium.
  Kultura, Miasto
  Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • Fosa Zamkowa pełna muzyki
  Kultura, Miasto
  Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • W związku ze spodziewanymi intensywnymi opadami deszczu dla Torunia wydano ostrzeżenie hydrologiczne.
 • W Toruniu zakończył się Speedway Ekstraliga Camp, w ramach którego treningi odbywali zawodnicy z całego świata.
 • Prezydent Torunia Paweł Gulewski wraz z urzędnikami wizytował 12 lipca 2024 r. plac budowy Szkoły Podstawowej nr 12 przy ul. Strzałowej.
 • Rekord Polski i 17 medali zdobyli reprezentanci Torunia podczas 34. Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody odbyły się 6-7 lipca 2024 r. na obiektach włocławskiego OSiR-u.
 • Moc muzycznych odsłon tego weekendu: On the Move Music Festival z gwiazdami, szanty, muzyka rodem z gór oraz z Azji, a także występ kapeli podwórkowej. A do tego trzy dni z tangiem.
 • Przypominamy, że w każdy wakacyjny weekend Bulwar Filadelfijski, na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do Woli Zamkowej, jest wyłączony z ruchu samochodowego. Zamknięcie następuje w piątki o godz. 19:00. Na odcinku od Ślimaka Getyńskiego do ul. Żeglarskiej wprowadzony jest całkowity zakaz ruchu, natomiast od Woli Zamkowej do ul. Łaziennej obowiązuje...
 • W dzień upał, pod wieczór i w nocy burze – to prognoza pogody na piątek 12 lipca 2024 r.