www.torun.pl

Urbitor ceni doświadczonych

Miasto
Data publikacji: 26 listopada 2012
Autor: Magdalena Dębczyńska-Wróblewska

Toruńska miejska spółka Urbitor zajęła trzecie miejsce w unijnym konkursie "Mistrz Zarządzania Wiekiem", w kategorii przedsiębiorstwa. Doceniono fakt, że firma potrafi korzystać z doświadczenia dojrzałych pracowników, którzy pełnią w niej rolę mentorów i wprowadzają nowych członków zespołu w tajniki zawodu.

Coraz więcej firm docenia umiejętności doświadczonych pracowników, powyżej 50. roku życia. Celem konkursu "Mistrz Zarządzania Wiekiem" było wyłonienie i wyróżnienie pracodawców regionu, doceniających zaangażowanie i potencjał dojrzałych pracowników oraz odpowiadających na potrzeby zawodowe różnych grup wiekowych swoich pracowników. Trzecie miejsce w wkategorii przedsiębiorstwa zajęła w nim toruńska spółka miejska Urbitor. Pierwsze miejsce w tej kategorii zajął Toruński Fundusz Poręczeń Kredytowych Sp. z o.o., na drugim uplasowała się Metalko Sp. z o.o.

 - Bycie mentorką w firmie polega na tym, że kiedy pracownicy mają jakiś problem czy potrzebę zgłębienia wiedzy, zgłaszają się do mnie jako do osoby, która pracuje już kilkanaście lat w tej firmie, zna pracowników i branżę - mówi kierownik Biura Zarządu Urbitor Sp. z o. o. Lidia Worek.

Jak wygląda mentorig w Urbitor Sp. z o.o. można się przekonać oglądając >>>FILM<<<.

Projekt „MENTORING 50+: innowacyjne wykorzystanie potencjału zawodowego dojrzałych pracowników dla rozwoju zasobów ludzkich” był realizowany  przez Fundację Gospodarczą Pro Europa w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. Jego zadanie to przygotowanie grupy osób zatrudnionych w wieku 50+ z obszaru województwa kujawsko-pomorskiego do pełnienia roli mentorów – specjalistów łączących funkcję praktycznego trenera zawodu oraz doradcy-coacha. Systemy mentoringu, w których dojrzały pracownik służy swoją wiedzą i wieloletnim doświadczeniem jako nauczyciel i doradca, są bardzo często wykorzystywane w przedsiębiorstwach na zachodzie Europy czy USA. Dla pracownika w wieku 50+ są wręcz naturalnym etapem kariery zawodowej, a dla jego pracodawcy – cennym wsparciem w doskonaleniu kwalifikacji pozostałych pracowników.

 

 

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  Przed izbą przyjęć Specjalistycznego Szpitala Miejskiego rozpoczęto rozstawianie namiotów. To w nich będzie się odbywała wstępna selekcja, umożliwiająca oddzielenie pacjentów z podejrzeniem zarażenia koronawirusem od pozostałych.
 • Biznes
  To kolejne działanie mające na celu ograniczenie negatywnych skutków pandemii na gospodarkę. Jest kierowane do małych i średnich przedsiębiorców. Środki przeznaczone na ten cel to 400 milionów złotych. Nabór wniosków ruszy z końcem kwietnia. Jak zapowiadają twórcy nowego funduszu pożyczkowego: Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej oraz...
 • Biznes
  Ministerstwo Rozwoju przedstawiło dziś (7 kwietnia) nowe propozycje rozwiązań dedykowanych przedsiębiorcom.
 • Drogi, Miasto
  Ulica Bażyńskich na odcinku od Batorego do ul. Wojska Polskiego, na wysokości Szpitala Miejskiego, została zamknięta dla ruchu.
 • Miasto
  Fundacja na Rzecz Hematologii i Medycyny Regeneracyjnej prowadzi zbiórkę pieniędzy na zakup maseczek, przyłbic, kombinezonów i środków dezynfekcyjnych dla Oddziału Hematologii w Specjalistycznym Szpitalu Miejskim.
 • Miasto
  Wyższa Szkoła Bankowa w Toruniu zaprasza na zajęcia powtórkowe w formie e-learninowej przed egzaminem dojrzałości z matematyki.
 • Filharmonicy z orkiestr symfonicznych największych polskich miast, w tym z Torunia, zagrali wspólnie fragment utworu „Wiosna” Antoniego Vivaldiego.
 • W ramach akcji „Zostań w domu, ćwicz z nami” do aktywności fizycznej zachęcają Twarde Pierniki.
 • 6 kwietnia 2020 roku dyrekcja Specjalistycznego Szpitala Miejskiego w Toruniu podjęła decyzje o zamknięciu Oddziału Chirurgii Ogólnej i Onkologicznej.
 • Narodowe Centrum Badań i Rozwoju ogłosiło konkurs Szybka Ścieżka „Koronawirusy”. Agencja wykonawcza Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego sięga po sprawdzoną formułę finansowania innowacji z Funduszy Europejskich, by przeciwdziałać rozprzestrzenianiu się pandemii koronawirusów, w tym SARS-CoV-2. Aż 200 mln zł trafi do polskich przedsiębiorców i...
 • Życzenia Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego z okazji Światowego Dnia Zdrowia.
 • Znany toruński lekarz, którzy walczy ze stwardnieniem zanikowym bocznym, rozpoczął eksperymentalną terapię komórkami macierzystymi w klinice w Seulu.
 • W Toruniu i powiecie toruńskim potwierdzono zarażenie obecność SARS-CoV-19 u 59 osób. W związku z zarażeniem dwa oddziały Specjalistycznego Szpitala Miejskiego zostały zamknięte.
 • W okresie Świąt Wielkanocnych w Toruniu będzie inaczej funkcjonowała komunikacja miejska.