Spotkanie z mieszkańcami Czerniewic | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Spotkanie z mieszkańcami Czerniewic

Miasto
Data publikacji: 31 stycznia 2024
Autor: Magdalena Winiarska
Na zdjęciu: widać dłonie trzymające ulotkę o spotkaniach z mieszkańcami

Czerniewice były kolejnym przystankiem podczas spotkań osiedlowych prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia.

Było to czwarte z cyklu spotkań osiedlowych w roku 2024 - za nami już zebrania na Stawkach (24 stycznia), Podgórzu (25 stycznia), Rudaku (29 stycznia). Spotkanie w Szkole Podstawowej nr 34 przy ul. Włocławskiej, które odbyło się 30 stycznia 2024 r., tradycyjnie rozpoczęło się od tematycznych rozmów przy stolikach od godz.17.00. Na mieszkańców czekali przedstawiciele jednostek miejskich odpowiedzialnych m.in. za drogi, zieleń, edukację, bezpieczeństwo czy sprawy seniorów. O godz.18.00 rozpoczęło się spotkanie ogólne z udziałem prezydenta Torunia Michała Zaleskiego, jego zastępcy Zbigniewa Fiderewicza, skarbnika miasta Anety Pietrzak

Po części prezentacyjnej, w której przedstawiony został pakiet informacji dotyczących finansów miasta i najważniejszych inwestycji planowanych w 2024 roku, przyszła pora na pytania mieszkańców osiedla. Mieszkańcy poruszyli takie problemy, jak: częstotliwość kursowania autobusów komunikacji miejskiej, segregacja odpadów, utrzymanie czystości i właściwego stanu dróg lokalnych czy konsultacje dotyczące placu festynowego. Tak jak w latach poprzednich pojawił się temat nielegalnego wysypiska odpadów i działań miasta zmierzających do jego likwidacji. Mieszkańcy pytali także o sprawy ogólnomiejskie, np. o przewidywane naprawy na moście drogowym im. Józefa Piłsudskiego, prace prowadzone na Bulwarze Filadelfijskim oraz kamery montowane na moście drogowym im. gen. Elżbiety Zawackiej.

>>> Prezentacja inwestycji zaplanowanych dla osiedla Czerniewice w 2024 r.

Kolejne spotkanie odbędzie się w poniedziałek 5 lutego 2024 r. w Kaszczorku, w gospodarstwie państwa Ciuruś przy ul. Wieżowej. Od godz. 17:00 przedstawiciele wydziałów Urzędu Miasta Torunia oraz jednostek miejskich czekać będą na mieszkańców przy stolikach tematycznych, a o godz. 18:00 rozpocznie się spotkanie z prezydentem Michałem Zaleskim.

Warto przypomnieć, że na każdym spotkaniu organizowany jest kącik dla dzieci, gdzie mogą one spędzić czas pod opieką animatorów. Na wcześniejsze zgłoszenie zapewniany jest też transport, tłumacz migowy bądź asystent dla osób ze szczególnymi potrzebami - więcej tutaj.

Fot. Agnieszka Bielecka

Kategoria: 

Najczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • Nowy Prezydent Torunia - Paweł Gulewski
  Miasto
  7 maja 2024 r. w Ratuszu Staromiejskim odbędzie się Uroczysta Sesja Rady Miasta Torunia, podczas której zaprzysiężony zostanie nowy Prezydent Miasta Torunia - Paweł Gulewski. Tego dnia swoje ślubowania złożą także radni Rady Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • Herb Miasta Torunia
  Miasto
  Do 7 maja 2024 r. funkcję Prezydenta Miasta Torunia pełni pan Michał Zaleski – zgodnie z art. 29 ust. 1 ustawy z dn. 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym.
 • Na zdjęciiuL kobieta wrzuca złożoną kartę do głosowania do urny wyborczej
  Miasto
  W drugiej turze wyborów na prezydenta miasta Torunia wymaganą większość głosów zdobył Paweł Gulewski (KKW Koalicja Obywatelska).
 • Na zdjęciu: widok z lotu ptaka na tereny inwestycyjne
  Biznes, Miasto
  Firma CTP - największy w Europie giełdowy deweloper, właściciel i zarządca nieruchomości przemysłowych i logistycznych zainwestuje w Toruniu. Inwestycja powstanie we wschodniej części miasta, przy ulicy Marii Skłodowskiej-Curie.
 • Na zdjeciu: niebieskie i żółte kwiaty wśród trawy. obok jezdnia
  Eko, Miasto
  Pełnia wiosny uwidacznia się w kwiatach, które rozkwitły w wielu miejscach w mieście. Wśród nich są pasy rozdziału w toruńskich ulicach, gdzie nasadzenia wykonane zostały w ramach zadań z budżetu obywatelskiego i zadań własnych Gminy Miasta Toruń.
 • Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy 30 kwietnia 2024 r. zaprasza do swoich stanowisk na Rynku Staromiejskim.
 • Kopernikański Ośrodek Integracji UMK wraz z Instytutem Psychologii zaprasza do udziału w międzypokoleniowych oraz międzykulturowych warsztatach kreatywnych, połączonych z badaniem naukowym.
 • Pracownicy Muzeum Okręgowego w Toruniu w zeszłym roku mieli przyjemność uczestniczyć w I edycji Konkursu Mocarze Sztuki fundacji Most the Most, którego ideą jest wykreowanie mody na wspieranie kultury i ochronę dzieł sztuki. Wiele osób wsparło w tym konkursie obiekt z zasobów toruńskiego Muzeum, jakim jest – kwatera ołtarza szafiastego z ok. 1500...
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia dysponuje środkami Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych na realizację stażu, w ramach którego osoby niepełnosprawne, poszukujące pracy, niepozostające w zatrudnieniu, mogą zdobyć umiejętności praktyczne do wykonywania pracy na danym stanowisku.
 • Tegoroczna edycja Bella Skyway Festival w Toruniu odbędzie się, podobnie jak w roku poprzednim w formie otwartego festiwalu, zachęcającego do swobodnego spacerowania po Zespole Staromiejskim Torunia i odkrywania jego uroków.
 • Trzeci Diament do statuetki Lider Polskiego Biznesu odebrał 19 kwietnia 2024 r. w Warszawie prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu Zbigniew Wyszogrodzki. Prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez Business Centre Club.
 • W ramach niezwykłej majówki na Rynku Staromiejskim odbędą się plenerowe koncerty, kolejna edycja Święta Tańca, spektakle, warsztaty i uroczystości państwowe. To wszystko oraz wiele innych atrakcji czeka na mieszkańców i turystów podczas tegorocznej majówki w Toruniu, która odbędzie się od 30 kwietnia do 5 maja 2024 r., pod hasłem #zażywajkultury!...
 • W środę 24 kwietnia 2024 r. rusza 19. edycja Trendowni – konferencji poświęconej trendom w sieciach dostaw i produkcji. 24-25 kwietnia 2024 r. w hotelu Copernicus Toruń spotkają się przedstawiciele branży logistycznej.