Śniadanie biznesowe - branża meblarska | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Śniadanie biznesowe - branża meblarska

W piątek 6 kwietnia 2018 roku prezydent Torunia Michał Zaleski spotkał się na śniadaniu biznesowym z przedstawicielami branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz.

Śniadanie Biznesowe Prezydenta Torunia zorganizowane w Międzynarodowym Centrum Spotkań Młodzieży było okazją do wymiany poglądów na temat tworzenia korzystnych warunków dla rozwoju toruńskich firm, wspierania aktywności gospodarczej, promocji zatrudnienia oraz współpracy pomiędzy przedsiębiorcami, a samorządem lokalnym.

- Nasz region to istotne miejsce produkcji mebli i akcesoriów meblowych – więcej akcesoriów meblowych w samym Toruniu, nieco mniej mebli w skali całego województwa. Cieszy to, że mamy taką specjalizację w produkcji. Produkcji, która jest w tej chwili bardzo oczekiwana i pożądana – powiedział prezydent Torunia Michał Zaleski podczas spotkania z przedsiębiorcami.

Sektor meblarski i wyposażenia wnętrz stanowi solidny fundament krajowej gospodarki. Polska, dzięki wysokiej jakości produktów zalicza się do ścisłej  światowej czołówki zarówno pod względem wartości produkcji, jak i eksportu mebli. Branża meblarska odnotowuje wyraźną nadwyżkę w bilansie handlu zagranicznego. Wszystko  dzięki dostosowaniu do panujących trendów konsumenckich.  Wskaźnik relacji eksportu do importu mebli, od wielu lat, utrzymuje się na bardzo wysokim poziomie. Stabilna sytuacja polskiego przemysłu meblarskiego powoduje, iż na terenie Torunia funkcjonuje wiele firm, projektujących elementy konstrukcyjne mebli, produkujących akcesoria meblowe, czy zajmujących się aranżacją  i wyposażaniem wnętrz.

- Ceny rosną, produkcja rośnie i w efekcie firmy pracujące w tej branży mają się dobrze. Po to, żeby miały się jeszcze lepiej, przedstawiamy dziś informacje o terenach inwestycyjnych dla budowy nowych zakładów pracy, a także dotyczące skomunikowania poszczególnych części miasta, czy podatku od nieruchomości, bo ten jest w kompetencjach samorządu lokalnego. Myślę, że z tymi informacjami będzie łatwiej myśleć o przyszłości, dobrze prosperującego i rozwijającego się segmentu produkcji w naszym mieście – dodał prezydent Torunia.

Podczas spotkania zaprezentowano między innymi kierunki zagospodarowania przestrzennego miasta Torunia, miejska ofertę inwestycyjną, informacje na temat zwolnienia z podatku od nieruchomości dla przedsiębiorców, formy wsparcia oferowane przez instytucje rynku pracy, możliwości pozyskania środków pochodzących z EU, czy też projekty aktywizujące szkolnictwo branżowe.

fot. Adam Zakrzewski

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.