Słynny „Rejs” ma 50 lat! | www.torun.pl

Słynny „Rejs” ma 50 lat! | www.torun.pl

Kultura
Data publikacji: 15 października 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz
Na zdjęciu: grafika promująca jubileusz filmu "Rejs"

19 października 2020 roku o godzinie 19:00 obchodzimy 50-te urodziny filmu „Rejs” Marka Piwowskiego. Z tej okazji przygotowano szereg atrakcji.

Organizatorzy jubileuszu zapraszają wszystkich miłośników tego kulturowego fenomenu do obejrzenia okolicznościowego programu na żywo.

- Live odbędzie się z udziałem Stanisława Tyma, filmowego KO-wca, Janusza Kłosińskiego, znanego z roli Śpiewaka Józia (to on powiedział „na każdym zebraniu jest taka sytuacja, że ktoś musi zacząć pierwszy”), Macieja Łuczaka, autora książki o filmie, Stanisława Fidelisa, kapitana parowców pasażerskich i autora książek o żegludze wiślanej, Jadwigi Klim z Narodowego Muzeum Morskiego zajmującej się historią żeglugi na Wiśle, Jacka Marczewskiego, fotoreportera, żeglarza i armatora tradycyjnej łodzi, Stanisława Wrońskiego, eksperta w dziedzinie żeglugi śródlądowej oraz Jacka Kiełpińskiego, dziennikarza, podróżnika i współtwórcy Festiwalu Wisływyliczają organizatorzy.

Realizatorem programu jest Studio Festiwalu Wisły w Toruniu, gdzie, jak wiadomo, „Rejs” się zaczyna. Spotkanie poprowadzi Jacek Beszczyński - bard, poeta, konferansjer, z wykształcenia instruktor kulturalno-oświatowy.

Tranmisja będzie dostępna m.in. na fanpage’u Festiwalu Wisły na Facebooku – aby przejść do strony kliknij tutaj.

Najczęściej czytane aktualności

 • Przebarwione żółto drzewa w Parku Tysiąclecia jesienią, fot. Adam Zakrzewski
  Eko, Miasto
  Październikowe dni zachęcają do spacerów. Jednym z miejsc, które warto w tym czasie odwiedzić, jest zrewitalizowany Park Tysiąclecia na lewobrzeżu.
 • Na zdjęciu fryzjerka w maseczce obcina włosy klientowi
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu prezentuje kolejny odcinek cyklu filmowego „Starówka Mistrzów”. Poznajcie fachowców, artystów, firmy, usługodawców i zakłady rzemieślnicze, które cieszą się największym zaufaniem klientów. Bohaterem odcinka jest mistrzyni nożyczek Irena Tywczyńska, prowadząca Studio Fryzjerskie Andromeda na toruńskiej starówce.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Jedynie w telewizji będzie można obejrzeć w tym roku koncert galowy Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich „Pejzaż bez Ciebie”. Tegoroczna edycja poświęcona jest Wojciechowi Młynarskiemu.
 • plakat koncertu
  Kultura, Miasto
  Pamięci tych co odeszli – to tytuł koncertu, który odbędzie się 30 października 2020 r. o godz. 19.00 w sali na Jordankach. Toruńska Orkiestra Symfoniczna upamiętni w ten sposób zmarłych członków społeczności akademickiej UMK.
 • Na zdjęciu: tramwaj jadący po ulicach miasta
  MZK
  W związku z pracami przy sieci trakcyjnej prowadzonymi w rejonie pl. Rapackiego inaczej będzie kursowała komunikacja miejska.
 • Na zdjęciu: grafika promująca program koordynowany przez CWB
  Biznes, Koronawirus
  W związku z kolejnym trudnym okresem dla branży gastronomicznej Centrum Wsparcia Biznesu wznawia akcję „Toruńska baza lokali z jedzeniem na wynos lub z dowozem”. Tworzona baza ma pomóc przedsiębiorcom i mieszkańcom w obliczu pandemii i związanych z nią obostrzeń. Ze wzlędu wprowadzone ograniczenia restauracje, puby, bary i kawiarnie mogą świadczyć...
 • Trzydzieści trzy pojemniki na małą elektronikę o charakterystycznym czerwonym kolorze pojawią się w tym tygodniu na toruńskich osiedlach. System Elektryczne Śmieci uruchomi firma MB Recykling.
 • Od niedzieli, 25 października 2020 r. przy teatrze Baj Pomorski działa plenerowa Scena Szekspirowska. Spotkamy w niej bohaterów stworzonych przez dramaturga wszech czasów.
 • O 146 osób wzrosła z poniedziałku na wtorek liczba torunian zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2. Liczba osób chorych na dzień 27 października wynosi 1558.
 • Podczas konferencji prasowej 27 października premier Mateusz Morawiecki ogłosił szczegóły rządowego wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami. Z pomocy będą mogły skorzystać firmy z branży gastronomicznej, rozrywkowej, zdrowia fizycznego i sprzedaży detalicznej.
 • We wtorek 27 października 2020 roku w Toruniu odbędzie się kolejna odsłona Czarnego Protestu. Organizatorzy zapowiadają, że tym razem protestować będą w samochodach i na rowerach jeżdząc po ruchliwych ulicach Torunia. Po godz. 15:00 mogą wystapić utrudnienia.
 • Podczas konferencji prasowej, 26 października 2020 r. prezydent Torunia Michał Zaleski poinformował o aktualnej sytuacji epidemicznej w mieście.
 • Od 27 października 2020 r. wojewoda zawiesił działalność kilku rodzajów placówek dziennej opieki nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi. Centra i kluby integracji społecznej mogą jednak kontynuować działalność wytwórczą związaną z epidemią.
 • Aby wesprzeć najstarszych mieszkańców Torunia w związku ze wzrostem zakażeń oraz zaleceniami do pozostawania w domu osób powyżej 70. roku życia, toruńskie jednostki przygotowały szereg form pomocy dla seniorów. Będą one dopełnieniem rządowego programu „Wspieraj Seniora”.