Przetargi na działki pod dom | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Przetargi na działki pod dom

Biznes, Miasto
Data publikacji: 19 grudnia 2023
Autor: Magdalena Winiarska
Grafika informująca o przetargach na działki pod dom

Pięć działek pod domy jednorodzinne zostanie wystawionych przez miasto na sprzedaż 16 stycznia 2024 roku. Nieruchomości znajdują się na terenie tzw. osiedla Jar i na Rudaku. Ceny wywoławcze kształtują się w granicach 400-560 zł za metr kwadratowy powierzchni gruntu.

Dwie parcele pod domy jednorodzinne znajdują się przy ul. J. Heweliusza 43-61. To grunty o powierzchni 993 m2 do 1097 m2. Ceny wywoławcze dla nieruchomości wynoszą odpowiednio 525 000 i 615 000 zł. Działki są położone w północnej części tzw. osiedla Jar, na obszarze aktualnie niezurbanizowanym i niezagospodarowanym. Tereny są zlokalizowane przy ul. Jana Heweliusza, która posiada status drogi publicznej, ale nie jest aktualne urządzona, a jedynie udrożniona, co zapewnia swobodny dostęp do nieruchomości. Działki znajdują się na terenach przejętych od wojsk Federacji Rosyjskiej i należy wziąć pod uwagę ewentualność wystąpienia na nich zagrożeń wynikających z pozostawienia przedmiotów i zanieczyszczeń pochodzenia wojskowego. Sugeruje się realizowanie robót ziemnych z zastosowaniem nadzoru saperskiego. Szczegóły na stronie Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu

 

Kolejne 2 działki w rejonie ul. J. Heweliusza 25-39 mają powierzchnię 1160 m2 i 1423 m2 i kosztują odpowiednio 650 000 i 730 000 zł. Nieruchomości nie są w pełni uzbrojone w obiekty i urządzenia infrastruktury technicznej (drogi i sieci) niezbędne do realizacji inwestycji budowlanych. W tym zakresie uruchomione zostały procesy inwestycyjne znajdujące się bądź na etapie projektowania lub uzyskiwania zezwoleń lub wykonawstwa: m.in. w ulicy Heweliusza została zrealizowana sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Działki są położone w północnej części osiedla Jar, na obszarze z dominującym udziałem roślinności leśnej i stepowej. Szczegóły na stronie Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu


16 stycznia 2024 roku zaplanowano też przetarg na sprzedaż działki przy ul. Głogowskiej. W miejskim katalogu ofert inwestycyjnych jest ostatnia parcela w tej części miasta o powierzchni 1326 m2. Cenę wywoławczą ustalono na poziomie 530 000 zł. Nieruchomość zlokalizowana jest w południowo-wschodniej części miasta, atutem jest bliskość mostu drogowego im. gen. E. Zawackiej i dobra komunikacja z prawobrzeżną częścią Torunia. W ul. Głogowskiej i Obrowskiej istnieje sieć wodociągowa i kanalizacyjna. Nieruchomość położona jest na osiedlu „Rudak B”, na obszarze o dominującej funkcji mieszkaniowej jednorodzinnej. Szczegóły na stronie Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.


 

Każdy, kto chce wziąć udział w licytacjach działek organizowanych przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami, musi do 11 stycznia 2024 roku wpłacić na konto Urzędu Miasta wadium w wysokości 10 procent ceny wywoławczej.

Najczęściej czytane aktualności

  • Poznaliśmy pierwsze nazwiska zaproszonych artystów!
  • 11 czerwca 2024 r. prezydent Paweł Gulewski spotkał się z Radami Okręgów Staromiejskie i Bydgoskie.
  • Prezydent Torunia wydłużył termin zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
  • W dniach 15-17 czerwca 2024 r. przypada 100 – lecie maratonu w Polsce. To właśnie w Grodzie Kopernika 15 czerwca 1924 r. miała miejsce meta pierwszego, najdłuższego biegu maratońskiego w Polsce.
  • Do 30 czerwca 2024 r. trwają konsultacje społeczne dotyczące projektu uchwały zmieniającej uchwałę w sprawie określenia zasad wyznaczania składu oraz zasad działania Komitetu Rewitalizacji na terenie Gminy Miasta Toruń.
  • Budowa nowej linii tramwajowej do pętli przy ul. Heweliusza nagrodzona Medalem Europejskim!
  • Drużyna chłopców U12 Społecznej Szkoły Podstawowej Mistrzostwa Sportowego Stowarzyszenia "Edukacja" w Toruniu odniosła wielki sukces w XXIV edycji Pucharu Tymbarka. Zespół zajął 4. miejsce w całej Polsce, w swojej kategorii wiekowej.   - To ogromne osiągnięcie dla naszej szkoły i miasta Torunia. Nasza drużyna wykazała się nie tylko doskonałymi...
  • We wrześniu 2024 r. w Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy odbędą się warsztaty profilaktyczne w ramach miejskiego programu profilaktyki uzależnień.