Przed nami Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Przed nami Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Kultura, Miasto
Data publikacji: 23 listopada 2022
Autor: Paula Gałązka
Zdjęcie przedstawia ludzi odwiedzających Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy

Zbliża się Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy, który tradycyjnie odbędzie się na Rynku Staromiejskim. Swój udział w tegorocznej edycji tego wydarzenia zapowiedziało ponad 50 wystawców.

Jarmark zostanie otwarty 26 listopada 2022 roku. Wydarzenie rozpocznie się Wielką Paradą, która wyruszy o godzinie 16:50 z Rynku Nowomiejskiego i przejdzie ulicami Królowej Jadwigi, Szeroką do Rynku Staromiejskiego, gdzie nastąpi powitanie mieszkańców, gości oraz uczestników jarmarku. Wystąpienia na scenie przewidywane są na godzinę 17:10.

W tym roku na odwiedzających czeka ponad 50 wystawców oferujących m.in. oryginalne ozdoby świąteczne, produkty regionalne, naturalne produkty spożywcze, biżuterię czy też galanterię skórzaną. Tak jak w ostatnich latach w ramach wydarzenia będzie można przejechać się karuzelą wenecką, kołem widokowym lub kolejką świąteczną.

Nie zabranie też konkursów dla dzieci, akcji charytatywnych, koncertów na żywo i występów artystycznych. W dniu otwarcia na scenie zobaczymy Teatr Muzyczny „Mała Rewia” oraz Big Joe Cover Band.

Toruński Jarmark Bożonarodzeniowy potrwa do 20 grudnia 2022 roku. Organizatorem wydarzenia jest toruńska firma Snake.

 


Harmonogram otwarcia Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego – 26 listopada 2022 r.:

10:00-13:00 – Wielkie otwarcie bram Jarmarku

13:00-15:00 – List do Św. Mikołaja

15:00-16:00 – Z miasta pierników do domu Św. Mikołaja

16:10-16:50 – Próba generalna gwiazdy wieczoru

16:50-17:05 – Wielka Parada z Rynku Nowomiejskiego na Staromiejski

17:10 – Oficjalne otwarcie Toruńskiego Jarmarku Bożonarodzeniowego

17:30-18:15 – Występ Teatru Muzycznego „Mała Rewia”

20:15 – Gwiazda wieczoru Big Joe Cover Band

fot. głowne Adam Zakrzewski/ fot. choinki Małgorzata LitwinNajczęściej czytane aktualności

 • Kultura, Miasto
  Rozpoczęła się 15. edycja festiwalu Sztuki Natury. W toruńskich galeriach i centrach kultury można podziwiać wystawy sztuk wizualnych inspirowanych przyrodą.
 • Kultura, Miasto
  Silnie związane z Toruniem flisackie tradycje zostały wpisane na listę reprezentatywną niematerialnego dziedzictwa kulturowego ludzkości UNESCO!
 • Na zdjęciu: charakterystyczny biały namiot, którym stanowi zadaszenie nad boiskiem na osiedlu Przy Skarpie
  Miasto, Sport
  Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji odbudował i ponownie postawił powłokę nad pełnowymiarowym boiskiem do piłki nożnej przy ul. Przy Skarpie. Charakterystyczny biały balon, a mówiąc fachowo, powłoka pneumatyczna, jest z powrotem na swoim miejscu.
 • Miasto
  Niezwykły, świątecznie iluminowany i rozbrzmiewający kolędami tramwaj zgodnie z tradycją rozpocznie w Mikołajki, 6 grudnia 2022 r. kursowanie po ulicach Torunia. Podczas jego pierwszego przejazdu nie zabraknie niespodzianek.
 • Zdjęcie przedstawia dzieci w czapkach św. Mikłaja biegnące ulicą Szeroką
  Miasto, Sport
  W niedzielę, 4 grudnia 2022 r. wystartuje jubileuszowy XX FESTIWAL BIEGÓW ŚWIĘTYCH MIKOŁAJÓW. Dzień wcześniej, 3 grudnia 2022 r., na Rynku Staromiejskim w godz. 11:00 – 12:30, odbędą się imprezy dla dzieci, w tym BIEG MIKOŁAJKA.
 • Bieg Św. Mikołajów w Toruniu odbędzie się 4 grudnia.
  Miasto
  W najbliższą niedzielę 4 grudnia 2022 r. w godzinach od 11.30 do 14.30 ulicami Torunia pobiegną Święci Mikołajowie.
 • Prace przy budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie. Na odcinku od pl. NOT do przejazdu kolejowo-drogowo-tramwajowego na ul. Legionów zaawansowanie robót wynosi 64 procent, a dalej – od przejazdu wzdłuż ul. Polnej, Ugorów i Watzenrodego – 80 procent.
 • Zawodnicy klubu sportowego Laguna 24 Toruń walczyli o medale w finale Klubowego Pucharu Polski i jednocześnie Zimowych Mistrzostwach Polski w pływaniu w płetwach. Zdobyli 32 medale indywidualne i 4 medale w sztafetach.
 • Pod Pomnikiem Artylerii Polskiej oraz na terenie poligonu Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu przez dwa dni odbywały się uroczystości z okazji Święta Wojsk Rakietowych i Artylerii.
 • Apel o wsparcie obywateli Ukrainy i pomoc w zgromadzeniu dla nich rzeczy niezbędnych do przetrwania zimy w walczącym kraju wystosował prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • W Toruńskim Centrum Aktywności Lokalnej 2.Piętro przy ul. Konopnickiej 13 odbyło się bezpłatne szkolenie dot. tworzenia wartościowych treści w sieci. Warsztaty były częścią programu Firmy Jutra prowadzonego przez Google, PFR i OChK.
 • Specjalistyczny Szpital Miejski im. Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymał prestiżowe, najwyższe wyróżnienie - Status Diamentowy od Inicjatywy Angels oraz Europejskiej Organizacji Udarowej za leczenie udarów mózgu w III kwartale 2022 roku.
 • W związku z obchodami święta Radia Maryja w sobotę 3 grudnia 2022 r. zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu, które obejmą ulicę Żwirki i Wigury, Drogę Starotoruńską oraz ulicę Bema.
 • 1 grudnia 2022 r. minęła 28. rocznica śmierci Honorowej Obywatelki Torunia Wandy Szuman, nestorki toruńskiej pedagogiki, twórczyni miejscowego oddziału PCK i pionierki rehabilitacji osób niepełnosprawnych.