Promocja szkół branżowych i technicznych | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Promocja szkół branżowych i technicznych

Trwa kampania promocyjna szkół branżowych i technicznych realizowana przez Centrum Wsparcia Biznesu. Jednym z jej elementów są spotkania w szkołach podstawowych i gimnazjach w gminach ościennych Torunia.

Pracownicy Centrum Wsparcia Biznesu zachęcają do podjęcia nauki w szkołach branżowych i technicznych w Toruniu. W ramach spotkań z uczniami, doradcami zawodowymi, wychowawcami klas i pedagogami przekazują materiały promocyjne toruńskich placówek oraz katalogi szkół branżowych i technicznych. Do tej pory oferty edukacyjne toruńskich placówek trafiły do szkół w Cierpicach, Małej Nieszawce, Aleksandrowie Kujawskim, Ciechocinku, Lubiczu Górnym, Czernikowie. W kolejnych dniach zaplanowano wizyty w szkołach w Górsku, Złejwsi Wielkiej, Unisławiu i Chełmży.  

Podczas spotkań pracowników Centrum Wsparcia Biznesu z toruńskimi przedsiębiorcami od kilku lat pojawia się problem braku rąk do pracy w wielu zawodach. Kampania ma przekonać młodych ludzi i ich rodziców, że wybór szkoły branżowej lub technicznej to inwestycja w przyszłość: dobry zawód, fach w ręku i w konsekwencji pewność zatrudnienia po ukończeniu nauki.

Dodajmy, że w ramach kampanii zrealizowano cykl filmów promujących naukę w toruńskich szkołach branżowych i technicznych. Klipy wideo prezentowane są m.in. na ekranach w autobusach i tramwajach MZK oraz Telewizji Kablowej Toruń. Były także wyświetlane podczas II Forum Zawodowców i w sieci: na miejskich stronach internetowych, a także na portalach społecznościowych.

Centrum Wsparcia Biznesu zleciło przeprowadzenie badań focusowych, których celem było poznanie motywacji młodzieży do kontynuacji nauki. Wyniki przedstawiono dyrektorom szkół podczas II Toruńskiego Forum Zawodowców. Centrum Wsparcia Biznesu przeprowadziło także konkurs dla szkół „Nakręć się na branżówkę” z nagrodą w postaci kampanii promocyjnej dla zwycięskiej szkoły o wartości 4 tysięcy złotych, zorganizowano też międzyszkolny turniej Monopoly 2018 dla szkół technicznych i branżowych.

Ponadto na Facebooku i Instagramie trwa również kampania promująca nabór, a także kampania outdoorowa w postaci banneru w centrum Torunia o wymiarach 10 x 6 metrów i kampania radiowa na antenach Radia ESKA Toruń i Radia GRA. Centrum Wsparcia Biznesu wydało katalog toruńskich szkół branżowych i technicznych, który trafił do młodzieży szkół gimnazjalnych i podstawowych.

Już niebawem rusza także najnowszy program realizowany przez jednostkę pod nazwą „Poznaj naszą firmę”. Będą to wizyty studyjne uczniów w toruńskich przedsiębiorstwach produkcyjnych, mające na celu pobudzenie ściślejszej współpracy pomiędzy toruńskimi szkołami a firmami.

Celem działań Centrum Wsparcia Biznesu jest pomoc dla młodzieży w wyborze ścieżki kariery, propagowanie rozwoju przedsiębiorczości, a także promowanie sukcesów toruńskich szkół w zakresie szkolnictwa branżowego i technicznego.

Przypomnijmy, że w 2018 roku rekrutacja startuje 17 maja i potrwa do 18 czerwca.

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Działka pod usługi na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.