www.torun.pl

Projekty zostały złożone

Drogi, Eko, Kultura, Miasto, Sport
Data publikacji: 10 lipca 2020
Autor: Paweł Piotrowicz
Budżet Obywatelski 2021 - Projekty zostały złożone

148 wniosków poprawnych formalnie (po aktualizacji wykazu) złożyli mieszkańcy do budżetu obywatelskiego Torunia na rok 2021. Rekordowa liczba propozycji lokalnych wpłynęła z Bydgoskiego.

Torunianie mieli możliwość składania swoich propozycji przez 23 dni (od 8 do 30 czerwca). W sumie wpłynęło 156 propozycji, z tego:

 • 148 wniosków poprawnych formalnie (po aktualizacji wykazu), które znalazły się wykazie złożonych projektów i zostały przekazane do oceny merytorycznej,
 • 7 wniosków zawierało błędy formalne (po aktualizacji wykazu) i w związku z tym nie mogą być dalej oceniane - te projekty nie zostały umieszczone w wykazie;
 • 1 projekt został wycofany przez wnioskodawcę - ten projekt nie został umieszczony w wykazie


O co wnioskują torunianie?
Prawie 70% złożonych wniosków należy do jednej z trzech grup tematycznych:

 • rekreacja i sport - 25%
 • zieleń, zwierzęta, ekologia 24%
 • drogi, chodniki, drogi rowerowe, miejsca parkingowe, oświetlenia, przejścia dla pieszych - 20%

Na kolejnych miejscach, pod względem liczby złożonych wniosków są tematy związane z aktywnością społeczną, imprezami i animacjami osiedlowymi - 11%, dalej place zabaw - 7% i pozostałe.

Najwięcej propozycji tradycyjnie wpłynęło do puli ogólnomiejskiej - 34. W pulach lokalnych rekordzistą jest Bydgoskie, skąd wpłynęło 20 propozycji. Dalej Chełmińskie z 15 wnioskami oraz Kaszczorek z 14 wnioskami. Zaskoczeniem są Stawki, gdzie mamy tylko 2 projekty poprawne formalnie.

Zestawienie wszystkich wniosków spełniających wymogi formalne, wraz z opisem oraz skanem każdego projektu zostało opublikowane w Internecie 9 lipca 2020 r.

  


 

Tematyka złożonych projektów

  

Tematyka złożonych projektów
(kliknij na wykres, by pobrać większu obrazek)

  


Co dalej?
Do 24 lipca 2020 r. włącznie można składać opinie i uwagi do wniosków.
Jednocześnie rozpoczyna się analiza merytoryczna propozycji, obejmująca m.in. kwestie prawne, analizę własności terenów, analizę zgodności z miejscowymi planami zagospodarowania, wycenę kosztów realizacji, zgodność projektów z planami i strategiami przyjętymi przez miasto, racjonalność wydatku publicznego, ewentualne konflikty z już realizowanymi lub zaplanowanymi działaniami, itd. W ramach analiz i uzgodnień z wnioskodawcami mogą się zdarzyć przesunięcia projektów pomiędzy pulą ogólnomiejską i pulami lokalnymi (w obie strony), zmiany w zakresach proponowanych we wnioskach czy rozdzielenie lub łączenie projektów. Wyniki analizy merytorycznej, w postaci listy projektów do głosowania, poznamy 11 września.

>>> Przejdź do wykazu poprawnie złożonych projektów

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.