www.torun.pl

Pierwsze posiedzenie nowej RDPP

Miasto
Data publikacji: 14 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

14 lutego 2020 roku członkowie V kadencji Rady Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęli pracę. Do 2022 roku 18 osób będzie zajmowało się m.in. współpracą Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi.

Rada Działalności Pożytku Publicznego funkcjonuje w Toruniu od 2011 roku. To organ opiniotwórczy i konsultacyjny. Od 2017 roku jej członkowie wybierani są na trzyletnie kadencje. 14 lutego członkowie rady V kadencji odebrali akty mianowania.

- Radę tworzą osoby związane ze środowiskiem pozarządowym i przez to jest ona platformą wpływającą na relacje Gminy Miasta Torunia i sektora NGOmówił podczas inauguracyjnego spotkania prezydent Torunia Michał Zaleski.

Rada liczy 18 osób, z czego dziewięć to reprezentanci środowiska pozarządowego, którzy wyłonieni zostali w wyborach przeprowadzonych podczas XVI Toruńskiego Forum Organizacji Pozarządowych, dwie osoby to reprezentanci Rady Miasta, a siedem to przedstawiciele Prezydenta Miasta Torunia.

Skład rady V kadencji:

1)      Joanna Danicka – CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne,

2)      Katarzyna Dąbrowska – Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia,

3)      Elżbieta Dokurno – Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia,

4)      Katarzyna Gucajtis – Fundacja „Światło”,

5)      Małgorzata Hoffmann – Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia,

6)      Waldemar Katlewski – Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia,

7)      Ewa Kluszczyńska – Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki,

8)      Dorota Knut – Wydział Rozwoju i Programowania Europejskiego Urzędu Miasta Torunia,

9)      Aleksandra Łukomska-Smulska – Fundacja Women,

10)    Katarzyna Zofia Minczykowska-Targowska – Dorotkowo. Fundacja na rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół,

11)    Bartosz Paduch – Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia”,

12)    Artur Prażniewski – Biuro Rewitalizacji Urzędu Miasta Torunia,

13)    Małgorzata Skibicka – Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia,

14)    Anna Świtoń – Fundacja na rzecz integracji międzypokoleniowej i dobrego życia seniorów „Łączymy Pokolenia”,

15)    Dagmara Tuszyńska – Radna Miasta Torunia,

16)    Łukasz Walkusz – Radny Miasta Torunia,

17)    Janusz Wiśniewski – Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych,

18)    Anna Zielińska – Fundacja Archipelag Inicjatyw.

Podczas spotkania inauguracyjnego wybrano przewodniczącego, zastępcę i sekretarza rady. Funkcje te powierzono Aleksandrze Łukomskiej-Smulskiej (przewodnicząca), Katarzynie Gucajtis (zastępca przewodniczącej) i Małgorzacie Skibickiej (sekretarz).

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  Duńczyk Leon Madsen wygrał 4 lipca 2020 r. w Toruniu pierwszą rundę zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Najlepszy z Polaków był Bartosz Smektała, który zajął czwarte miejsce.
 • Kultura
  W Centrum Sztuki Współczesnej 3 lipca 2020 r. odbyła się uroczystość wręczenia stypendiów kulturalnych Miasta Torunia na II półrocze 2020 r.
 • Miasto
  Zasłanianie nosa i ust znacznie obniża ryzyko zakażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową. Dlatego nośmy maseczki!
 • Inwestycje
  W poniedziałek 6 lipca 2020 r. nastąpi czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do budynków przy ul. Włocławskiej. Trwa podłączanie kolejnych ulic w Toruniu do nowo wybudowanego wodociągu.
 • Miasto, Sport
  Najnowocześniejszy żużlowy obiekt świata - toruńska Motoarena - będzie gospodarzem inauguracji, a nieco później również wielkiego finału zmagań o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy. Cykl TAURON Speedway Euro Championship zagości w Toruniu 4 oraz 29 lipca 2020 r. Bilety na oba wydarzenia są jeszcze w sprzedaży i można nabyć je wyłącznie przez...
 • Biznes, Miasto
  Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna i Centrum Wsparcia Biznesu zapraszają przedsiębiorców z Torunia na bezpłatny webinar „Wsparcie dla firm”. Wydarzenie odbędzie 9 lipca 2020 r. o godz. 11:00.
 • W piątek 26 czerwca na platformie TVP Stream ruszył nowy kanał internetowy TVP Kultura 2. W ten weekend na platformie wyemitowane zostaną programy „Zakochaj się w Polsce” oraz „Pomniki Historii” poświęcone Toruniowi i regionowi.
 • Jeśli chcesz pobrać zaświadczenie o prawie do głosowania lub złożyć wniosek o dopisanie się do spisu bądź rejestru wyborców, możesz to zrobić dodatkowo także w sobotę w Wydziale Spraw Administracyjnych przy ul. Batorego 38/40.
 • W ramach cyklu „Starówka Mistrzów” Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu zaprasza do świata kolorowych kompozycji owocowo-warzywnych podanych w łupinie kokosa. Coco Bowl to inspirujące miejsce, od nowa definiujące pomysł na prowadzenie restauracji.
 • Prace na pływalni przy ul. Bażyńskich idą zgodnie z planem, zatem już na początku grudnia 2020 r. zostanie ona otwarta.
 • Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu został pełnoprawnym członkiem konsorcjum Young Universities for the Future of Europe (YUFE). To ogromne wyróżnienie dla toruńskiego uniwersytetu oraz miasta Torunia.
 • Przez Przysiek, Rozgarty i Łążyn wiedzie trasa rajdu rowerowego organizowanego 12 lipca przez Oddział Miejski PTTK im. Mariana Sydowa w Toruniu i Klub Turystyki Kolarskiej "PRZYGODA".
 • Toruń znalazł się wśród 23 miast i gmin w województwie kujawsko-pomorskim, które otrzymały dofinansowanie z programu Kujawsko-Pomorska Mała Infrastruktura Sportowa Edycja 2020.
 • Popisy cyrkowe i fireshow, niezwykłe instrumenty, teatr lalek, pantomima – tak różnorodne będą propozycje 6. Festiwalu Teatrów Ulicznych. Między 4 lipca a 9 sierpnia mali i duzi widzowie zobaczą 11 przedstawień.