www.torun.pl

Pierwsze posiedzenie nowej RDPP

Miasto
Data publikacji: 14 lutego 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

14 lutego 2020 roku członkowie V kadencji Rady Działalności Pożytku Publicznego rozpoczęli pracę. Do 2022 roku 18 osób będzie zajmowało się m.in. współpracą Gminy Miasta Toruń z organizacjami pozarządowymi.

Rada Działalności Pożytku Publicznego funkcjonuje w Toruniu od 2011 roku. To organ opiniotwórczy i konsultacyjny. Od 2017 roku jej członkowie wybierani są na trzyletnie kadencje. 14 lutego członkowie rady V kadencji odebrali akty mianowania.

- Radę tworzą osoby związane ze środowiskiem pozarządowym i przez to jest ona platformą wpływającą na relacje Gminy Miasta Torunia i sektora NGOmówił podczas inauguracyjnego spotkania prezydent Torunia Michał Zaleski.

Rada liczy 18 osób, z czego dziewięć to reprezentanci środowiska pozarządowego, którzy wyłonieni zostali w wyborach przeprowadzonych podczas XVI Toruńskiego Forum Organizacji Pozarządowych, dwie osoby to reprezentanci Rady Miasta, a siedem to przedstawiciele Prezydenta Miasta Torunia.

Skład rady V kadencji:

1)      Joanna Danicka – CISTOR Stowarzyszenie Partnerstwo Społeczne,

2)      Katarzyna Dąbrowska – Wydział Sportu i Rekreacji Urzędu Miasta Torunia,

3)      Elżbieta Dokurno – Wydział Kultury Urzędu Miasta Torunia,

4)      Katarzyna Gucajtis – Fundacja „Światło”,

5)      Małgorzata Hoffmann – Wydział Promocji i Turystyki Urzędu Miasta Torunia,

6)      Waldemar Katlewski – Wydział Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Torunia,

7)      Ewa Kluszczyńska – Pomorska Fundacja Rozwoju, Kultury i Sztuki,

8)      Dorota Knut – Wydział Rozwoju i Programowania Europejskiego Urzędu Miasta Torunia,

9)      Aleksandra Łukomska-Smulska – Fundacja Women,

10)    Katarzyna Zofia Minczykowska-Targowska – Dorotkowo. Fundacja na rzecz Doroty Targowskiej i Jej Przyjaciół,

11)    Bartosz Paduch – Fundacja na Rzecz Osób Niepełnosprawnych „Arkadia”,

12)    Artur Prażniewski – Biuro Rewitalizacji Urzędu Miasta Torunia,

13)    Małgorzata Skibicka – Wydział Komunikacji Społecznej i Informacji Urzędu Miasta Torunia,

14)    Anna Świtoń – Fundacja na rzecz integracji międzypokoleniowej i dobrego życia seniorów „Łączymy Pokolenia”,

15)    Dagmara Tuszyńska – Radna Miasta Torunia,

16)    Łukasz Walkusz – Radny Miasta Torunia,

17)    Janusz Wiśniewski – Kujawsko-Pomorska Federacja Organizacji Pozarządowych,

18)    Anna Zielińska – Fundacja Archipelag Inicjatyw.

Podczas spotkania inauguracyjnego wybrano przewodniczącego, zastępcę i sekretarza rady. Funkcje te powierzono Aleksandrze Łukomskiej-Smulskiej (przewodnicząca), Katarzynie Gucajtis (zastępca przewodniczącej) i Małgorzacie Skibickiej (sekretarz).

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Miasto
  29 lutego 2020 roku o godz. 10:00 po raz kolejny można będzie zwiedzić Fort VII z przewodnikiem – Marcinem Orłowskim. Ruszyły zapisy na to wydarzenie.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Drogi, Inwestycje, Miasto
  Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 roku rodzice mogą składać wnioski o przyjęcie dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez gminę oraz do klas I szkół podstawowych.
 • 18. edycja akcji Toruń za pół ceny odbędzie się w dniach 3-5 kwietnia 2020 r.
 • Do końca 2032 roku powinny zostać usunięte wszystkie eternitowe pokrycia dachowe. Właściciele nieruchomości mogą składać w Urzędzie Miasta Torunia wnioski o dotacje na ten cel.
 • Straż Miejska w Toruniu rozpoczyna nabór pań chętnych do udziału w XXV edycji Kursu Samoobrony dla Kobiet pod nazwą „Jestem bezpieczna”.
 • Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • Rozstrzygnięty został konkurs na rozwój sportu dzieci i młodzieży – dotacje trafią do 59 toruńskich klubów sportowych.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.