www.torun.pl

O przedsiębiorczości w WSKSiM

Miasto
Data publikacji: 14 grudnia 2019

14 grudnia 2019 roku w Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej odbyła się konferencja „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju”. Wśród gości specjalnych był między innymi wicepremier Jacek Sasin.

W auli WSKSiM podjęto temat nowych perspektyw gospodarki, rozwoju przedsiębiorczości w Polsce, stosunku spółek skarbu państwa do małych i średnich firm, czy też wsparcia lokalnych przedsiębiorców. Zanim jednak wystąpili zaproszeni prelegenci, o gospodarce Torunia opowiedział prezydent naszego miasta Michał Zaleski.

- Gospodarka Torunia jest dla nas przedmiotem szczególnie ważnego zainteresowaniapowiedział prezydent Torunia Michał Zaleski. - Funkcjonuje tutaj 27 tys. firm, które zatrudniają około 90 tys. osób. Przez ostatnie 4 lata wzrost gospodarczy ograniczył bezrobocie w Toruniu poniżej 4%. Poszukiwania nowych rąk pracy na rynku toruńskim są powszechne. Warto też wspomnieć o ekspansji toruńskich firm jak TZMO czy Apator na rynki zagraniczne, czy o kooperacji ze światowymi korporacjami, jak Pacific Toruń, który jest przecież częścią potężnego koncernu Nestle. To przykłady tych wielkich, ale decydują też te najmniejsze firmy, z których korzyści czerpie tysiące pracowników, tak jak dziś z pewnością wiele przedsiębiorców będzie czerpało pożytek z tej konferencji. Bardzo dziękuję za jej zorganizowanie.

Na konferencji „Przedsiębiorczość w Polsce – Nowe Perspektywy Rozwoju” prelekcje wygłosili wicepremier Jacek Sasin, Minister Rozwoju Jadwiga Emilewicz, Minister Cyfryzacji Marek Zagórski, sekretarz stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Maciej Małecki, przewodniczący Rady Nadzorczej Polski Eko-Chmiel, a także członkowie zarządu polskich spółek paliwowych: Zbigniew Leszczyński (PKN Orlen) oraz Jarosław Wittstock (Grupa LOTOS S.A.). Konferencja organizowana jest przez WSKSiM oraz Instytut „Pamięć i Tożsamość” im. św. Jana Pawła II.

tekst: Mateusz Bąk

fot. Wyższa Szkola Kultury Społecznej i Medialnej

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu Maja Błażejewska z medalem
  Miasto, Sport
  Maja Błażejewska, toruńska juniorka młodsza z KS Centuria, otrzymała powołanie do kadry narodowej taekwondo olimpijskiego.
 • Na zdjęciu para seniorów na starówce
  Miasto
  Upadki są jedną z najczęstszych przyczyn hospitalizacji, niepełnosprawności starszych osób i potencjalnym zagrożeniem dla ich życia. Od 13 sierpnia 2020 r. zgłosić można się do „Programu zapobiegania upadkom dla seniorów w województwie kujawsko-pomorskim”.
 • Plakat wydarzenia przedstawiający nurkującą dziewczynkę
  Miasto, Sport
  W ramach programu "Lato w Toruniu bez nudy" zapraszamy na kolejne wydarzenie na basenach letnich, tym razem na Skarpie. Rekreacyjna impreza pod nazwą „All Day Beach Party” odbędzie się w najbliższy piątek 14 sierpnia 2020 r.
 • plakat wydarzenia
  Kultura, Miasto
  Toruńska starówka piękna jest zawsze, ale starówka wieczorową porą widziana z lotu ptaka to szczególne przeżycie. 14 i 15 sierpnia 2020 r. Muzeum Okręgowe zaprasza na nocne wejście na wieżę Ratusza Staromiejskiego.
 • Miasto, MZK
  Od 12 sierpnia 2020 r. obowiązują nowe godziny otwarcia kas biletowych Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu.
 • Na zdjęciu: Prezydent Miasta Torunia Michał Zaleski
  Miasto
  Wyjaśnienie Prezydenta Miasta Torunia w nawiązaniu do artykułu redaktor Małgorzaty Oberlan pt. „Cięcia wydatków w Toruniu: urzędnicy wkurzeni „Niech zaczną od siebie” ” opublikowanego w Nowościach 7 sierpnia 2020 r.
 • Po raz pierwszy dla zwiedzających zostanie udostępnione Muzeum Twierdzy Toruń. 15 sierpnia w godz. 10.00-18.00 możliwe będzie zwiedzanie obiektu oraz obejrzenie wybranych pomieszczeń z zewnątrz.
 • Motoarena Toruń im. Mariana Rosego w 2020 roku gościć będzie dwa turnieje Speedway Grand Prix!
 • „Podróżuj razem z nami” to hasło promującej transport miejski kampanii społecznej Miejskiego Zakładu Komunikacji w Toruniu. Na trasę wyjechał pierwszy autobus wspierający akcję.
 • 9 sierpnia od godz. 14:00 na terenie Torunia i powiatu toruńskiego mogą wystąpić anomalie pogodowe.
 • 8 sierpnia 2020 r. otwarty został Park Pamięci Narodowej „Zachowali się jak trzeba”. Miejsce upamiętnia tysiące Polaków, którzy w okresie II wojny światowej ratowali Żydów narażając własne życie.
 • Po prawie miesiącu głosowania, poznaliśmy zwycięzców plebiscytu Toruńskie Gwiazdy 2020. 8 sierpnia nagrodzony został najlepszy toruński DJ, Wykonawca, Nadzieja oraz Płyta Roku.
 • Na 10 sierpnia 2020 r. zostało zaplanowane czasowe wstrzymanie dostawy wody z miejskiego wodociągu do niektórych budynków przy ul. Warneńczyka oraz Bażyńskich.
 • Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.