MZK ponownie gra z WOŚP! | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

MZK ponownie gra z WOŚP!

Miasto, MZK
Data publikacji: 16 stycznia 2024
Autor: Magdalena Kujawa
MZK ponownie gra z WOŚP!

Licytacja przejazdu tramwajem turystycznym, e-skarbonka, puszki w dyspozytorniach zajezdni tramwajowej i autobusowej – Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu po raz kolejny gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy! Zapraszamy do wsparcia z nami 32. Finału, który odbywa się pod hasłem: „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”.

Toruński MZK w finał włącza się od kilku lat. Zachęcamy do zbiórki zarówno pracowników firmy, naszych pasażerów i każdego, kto zechce grać z nami. Można to uczynić na kilka sposobów:

1. Licytacja przejazdu tramwajem turystycznym

Na aukcji Allegro licytować można ok. 45-minutowy przejazd turystycznym tramwajem wraz z przewodnikiem. Trasa będzie wiodła po Bydgoskim Przedmieściu, a przewodnik opowie o mijanych miejscach. Przejazd może się odbyć między 1 maja a 30 września – konkretna data do uzgodnienia przez  zwycięzcę aukcji. Tramwajowa „setka” pochodzi z lat 60. XX wieku. Została przebudowana w 1993 r.  według dawnego wzoru, na pamiątkę 100-lecia trakcji tramwajowej w Toruniu i od tamtego czasu jest atrakcją turystyczną zarówno dla przyjezdnych, jak i mieszkańców naszego miasta.

Warto się skrzyknąć i licytować większą ekipą, bo do tramwaju zmieści się ok 25 osób! Licytacja kończy się 28 stycznia.

Licytuj na aukcji: https://allegro.pl/oferta/przejazd-tramwajem-turystycznym-mzk-wraz-z-przewodnikiem-wosp-torun-15045334295

2. E-skarbonka MZK

Możesz zasilić naszą e-skarbonkę. To wygodna forma wsparcia, gdyż możesz wpłacić pieniądze w każdej chwili, aż do dnia Finału.

Wystarczy kilka kliknięć i już wspólnie pomagamy: https://eskarbonka.wosp.org.pl/bibekosyja

3. Puszki papierowe

Papierowe puszki dostępne są w dyspozytorniach: tramwajowej (ul. Sienkiewicza 24/26) i autobusowej (ul. Legionów 220). Zbiórka zakończy się 28 stycznia około południa.

WOŚP dla każdego z nas

Pandemia Covid-19 dotknęła nas wszystkich. W wielu rodzinach były osoby, które skutki zachorowania odczuwały przez długi czas. Dlatego można powiedzieć, że tegoroczny cel zbiórki przeznaczony jest na pomoc każdej i każdemu z nas.

Dochód z 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przeznaczony zostanie na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych. Fundacja Jurka Owsiaka planuje kupić urządzania do:

 • diagnostyki obrazowej, m.in. rezonanse magnetyczne i aparaty ultrasonograficzne,
 • diagnostyki czynnościowej, m.in. polisomnografy i przenośne spirometry,
 • diagnostyki endoskopowej, m.in. systemy do badań bronchoskopowych w nawigacji wewnątrzoskrzelowej i bronchoskopy,
 • rehabilitacji - sprzęt do rehabilitacji pulmonologicznej wykorzystywanej w terapii chorych po przeszczepieniu płuc,
 • torakochirgurgii, m.in. systemy elektrokoagulacji i kriosondy.

Motto zbiórki: „Tu wszystko gra OK!”.

Zagrajcie w 31. Finale WOŚP razem z MZK, byśmy wszyscy mogli oddychać pełną piersią!

fot. MZK w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • 5. sesja Rady Miasta Torunia
  Miasto
  18 lipca 2024 r. o godz. 10.00 rozpocznie się 5. sesja Rady Miasta Torunia.
 • Kultura, Miasto
  Zabytek wraz z terenem przyległym zostanie przekazany umową użyczenia Toruńskiej Agendzie Kulturalnej. W pierwszym etapie na miejscu powstanie ogrodzenie, a cały teren zostanie objęty dozorem monitoringu. Wykonane zostaną również najpotrzebniejsze prace porządkowe i konserwacyjne.
 • Szosa Lubicka do remontu
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg w Toruniu poszukuje wykonawcy, który wykona remont ulicy Szosy Lubickiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości ulicy Piskorskiej. Zainteresowane firmy mogą składać oferty do 26 lipca br. Remont obejmie Szosę Lubicką na odcinku od ulicy Dziewulskiego do Olsztyńskiej wraz z remontem przejścia podziemnego na wysokości...
 • Toruńskie Gwiazdy 2024 - plakat
  Kultura, Miasto
  Podczas rozdania toruńskich nagród muzycznych z jubileuszowym koncertem wystąpi Sławek Uniatowski. Wydarzenie odbędzie się 27 lipca 2024 r. o godz. 18:00 na scenie na Bulwarze Filadelfijskim.
 • Działka pod usługi na lewobrzeżu
  Biznes, Miasto
  Dobra lokalizacja w zasięgu drogi krajowej nr 15, rozwijające się osiedle mieszkaniowe i plan zagospodarowania przestrzennego zakładający prowadzenie usług. To atuty nieruchomości przy Szubińskiej 23 w Toruniu o powierzchni 0,32 ha. Cena wywoławcza wynosi 1 200 000 zł.
 • Herb województwa kujawsko-pomorskiego
  Miasto
  Uroczyste odsłonięcie herbu województwa kujawsko-pomorskiego rozpocznie 5. sesję Rady Miasta Torunia, która odbędzie się 18 lipca 2024 r.
 • Jak co roku wakacje są czasem, kiedy w szkołach przeprowadzane są remonty. W 2024 roku wykonane zostaną prace za łącznie 9,5 mln zł.
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • - 16 lipca 2024 r. od godz. 13:00 w obszarach występowania prognozowanych silnych opadów deszczu z burzami, na mniejszych rzekach oraz w zlewniach zurbanizowanych na terenie miasta Toruń i powiatu toruńskiego mogą wystąpić gwałtowne wzrosty poziomu wody i podtopienia. Lokalnie w zlewniach kontrolowanych, w przypadku wystąpienia szczególnie...
 • Trwa konkurs „Wzorcowy zielony ogródek starówki”, w którym wyróżnione zostaną najciekawsze, najbardziej zielone i ukwiecone ogródki gastronomiczne znajdujące się na terenie zespołu staromiejskiego.
 • Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Wtorek, 16 lipca 2024 r., zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał dla Torunia ostrzeżenie 2. stopnia.
 • 25 lipca 2024 roku (czwartek) odbędzie się V Międzynarodowy Wyścig Kolarski Kobiet Śladami Królewny Anny Wazówny. Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone w dniu wydarzenia od godziny 0:00 do 20:00.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.