www.torun.pl

Konkurs „Prezydentem być” rozstrzygnięty

Miasto
Data publikacji: 25 października 2017
Autor: Sylwia Derengowska
Konkurs „Prezydentem być” rozstrzygnięty

Emilia Natalia Nowosielska i Ida Klim – obie ze Szkoły Podstawowej nr 24 w Toruniu – zdobyły Grand Prix w konkursie „Prezydentem być”. Uczestnicy – uczniowie toruńskich szkół – przedstawili w konkursie swoją wizję miasta. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się 25 października 2017 r. w Domu Harcerza.

Konkurs „Prezydentem być” prezydent Torunia Michał Zaleski ogłosił podczas tegorocznych uroczystości  z okazji Dnia Dziecka. Przedsięwzięcie było skierowane do uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych na terenie Torunia. Zadaniem było przedstawienie w formie plastycznej lub literackiej swojego wyobrażenie, jak wyglądałby Toruń, gdyby autor pracy był jego prezydentem. Nagrodą Grand Prix za pracę plastyczną i literacką jest wizyta w Urzędzie Miasta Torunia, w czasie której zwycięzca będzie świadkiem codziennej pracy prezydenta Michała Zaleskiego.

- Cieszę się, że myślicie i mówicie o Toruniu, który jest waszą małą ojczyzną. Jest to miejsce, gdzie mieszkacie, chodzicie do szkoły, bawicie się. To wasze miejsce do życia. Toruń w waszych oczach jest piękny, kolorowy, ciekawy i ciągle zmienia się na lepsze. To dobrze, bo na tym polega rozwój naszego miasta. Cieszę się, że macie na nie swoją wizjęmówił podczas rozdania nagród prezydent Michał Zaleski.

Organizatorami konkursu było Ognisko Pracy Pozaszkolnej Dom Harcerza i Urząd Miasta Torunia. Prace konkursowe należało złożyć do 30 września 2017 r.

Na konkurs wpłynęło łącznie 240 prac – 173 plastyczne i 67 literackich. Komisja konkursowa wybrała zwycięzców w obu kategoriach.

Plastyczna Komisja Konkursowa w składzie:

 • Ewa Hrynkiewicz – Wakiecz – artysta plastyk,
 • Danuta Ciechanowska – artysta plastyk,
 • Katarzyna Doroszkiewicz-Grodzka – artysta plastyk,
 • Hanna Bartłomiejus – pedagog,

po dokonaniu przeglądu 173 prac plastycznych postanowiła przyznać 1 nagrodę
GRAND PRIX, 8 nagród  oraz 11 wyróżnień w kategoriach:

 • klasy I-III SP – 3 nagrody i 5 wyróżnień,
 • klasy IV-VI SP – nagroda GRAND PRIX , 3 nagrody oraz 4 wyróżnienia,
 • klasy VII i gimnazjalne – 2 nagrody i 2 wyróżnienia.

GRAND PRIX zdobyła Emilia Natalia Nowosielska (SP 24, kategoria klasy IV-VI).

Pozostałe nagrody:

KATEGORIA KLASY I –III:

I nagroda - Marcelina Terlikowska (SP 24),

II nagroda - Nikopol Rutkowski (OPPDH),

III nagroda - Damian Loudadji (SP 1),

Wyróżnienia: Emilia Miszewska (SP 24), Aleksandra Kozieł (SP 8), Lena Trzeciak (SP 8),
Samuel Piotrowicz (SP 1), Artur Falenta (SP 24).

KATEGORIA KLASY IV –VI:

I nagroda – Sylwek Pawłowski (SP 24),

I nagroda – Malwina Szymańska (SP 24),

I nagroda - Jakub Osial (SP 24),

Wyróżnienia: Maria Salińska (SP 8), Agnieszka Bartoszyńska (SP 8), Anna Wiśniewska (SP 8), Marcelina Woźniak (SP 14).

KATEGORIA KLASY VII I GIMNAZJALNE:

II nagroda -  Edyta Kurpiewska (SP 8),

III nagroda - Patrycja Bazanowska (SP 8),

Wyróżnienia: Bartosz Kamieniasz (SP 1), Alicja Szczepańska (SP 14).

W kategorii literackiej Komisja Konkursowa w składzie:

 • Magdalena Kujawa,
 • Magdalena Noga,
 • Katarzyna Piórkowska,
 • Maciej Kaźmierkiewicz,
 • Renata Puzdrowska,

po przeczytaniu 67 prac postanowiła przyznać 1 nagrodę GRAND PRIX, 6 nagród  oraz
4 wyróżnienia w kategoriach :

 • klasy I-III SP – 1 nagroda i 2 wyróżnienia,
 • klasy IV-VI SP – nagroda GRAND PRIX , 4 nagrody oraz 2 wyróżnienia,
 • klasy VII i gimnazjalne – 1 nagroda.

GRAND PRIX zdobyła Ida Klim (SP 24, kategoria klasy IV-VI )

Pozostałe nagrody:

KATEGORIA KLASY I –III:

I nagroda – Julek Giedrys (SP 8),

Wyróżnienia:  Matylda Cziczak (SP 8), Justyna Nowakowska (SP 1).

KATEGORIA KLASY IV –VI:

 nagroda – Marysia Salińska (SP 8),

 nagroda – Wiktoria Herzberg (SP 24),

 nagroda – Anna Dziemian (SP 24),

 nagroda – Marcel Prochera (SP 13),

Wyróżnienia: Karol Rzadkiewicz (SP 8), Marta Kuczmarska (SP 1).

KATEGORIA KLASY VII I GIMNAZJALNE:

nagroda -  Barbara Krzyżanowska (Gimnazjum Dwujęzyczne w IV LO )

Dwie nagrody dodatkowe ufundował ponadto Dom harcerza. Dostali je Maksymilian Włodkowski z SP nr 1 za pracę literacką i Łukasz Wierzbicki z SP nr 8 za pracę plastyczną.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  W sobotę 29 lutego 2020 roku Akademia Futsalu FC KJ Toruń zaprasza na „Dzień Otwarty”. Zajęcia rozpoczną się o godz. 10:00 w hali UCS UMK przy ul. Św. Józefa.
 • Spotkania z mieszkańcami 2020
  Biznes, Drogi, Inwestycje, Kultura, Miasto, MZK, Sport
  Od 17 lutego do 26 marca prezydent Torunia Michał Zaleski spotka się z mieszkańcami toruńskich osiedli. Prezydent zaprasza do rozmowy wszystkich torunian zainteresowanych sprawami miasta.
 • Kultura, Miasto, Sport
  Taki weekend jak ten przypada raz na cztery lata, dlatego warto skorzystać z oferty kulturalnej w Toruniu! Przed nami: Jazz Od Nowa Festival, finisaż Artuum Mobile, Kasia Kowalska w Jordankach oraz Mata w NRD.
 • Miasto
  Projekt ChainDoc, jaki został wdrożony w Toruńskim Centrum Usług Wspólnych, został wyróżniony w konkursie Innowacyjny Samorząd, zorganizowanym po raz pierwszy przez Serwis Samorządowy Polskiej Agencji Prasowej.
 • Miasto
  28 lutego 2020 roku Justyna Wileńska obejmie stanowisko dyrektora Miejskiego Szpitala Zespolonego. Komisja konkursowa jednogłośnie rekomendowała jej kandydaturę.
 • Miasto
  Od 24 lutego 2020 r. rozpoczynają się postępowania rekrutacyjne dzieci do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń, oraz do klas I w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń.
 • Już 17 marca 2020 r. w Centrum Targowym Park odbędzie się IV Toruńskie Forum Zawodowców, w ramach którego funkcjonować będzie Strefa Biznesu.
 • W kolejnym odcinku cyklu filmowego „Invest in Toruń” rozmawiamy z Jarosławem Pińkowskim ze spółki GC Skwer. Inwestorem nowoczesnego biurowca u zbiegu ulic Grudziądzkiej i Chełmińskiej jest firma Transchem z Włocławka, która w naszym mieście realizuje także inwestycję deweloperską – osiedle domów jednorodzinnych Słoneczna Polana.
 • Strzała Amora trafiła Toruń - w ten weekend mnóstwo wydarzeń z okazji święta zakochanych. Przed nami: Walentynki dla ptaszynki, Randka w ciemno z książką oraz Ślizgawka Walentynkowa. Będzie też coś dla miłośników sportu: mecz hokejowy na Tor-torze, futsalowy w "Spożywczaku" oraz Halowe Mistrzostwa Polski w Arenie Toruń.
 • Prezydent Michał Zaleski wydał oświadczenie dotyczące zajścia przy ul. Podmurnej w nocy z 8 na 9 lutego w 2020 r.
 • Rozbudowa mostu drogowego im. Józefa Piłsudskiego to najważniejsza inwestycja gminna realizowana w roku 2020. Na przełomie kwietnia i maja rozpoczną się prace remontowe.
 • 24 lutego 2020 r. rozpoczyna się rekrutacja do przedszkoli miejskich i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Rekrutacja potrwa do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00.
 • Rozpoczyna się rekrutacja do szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń. Nabór do klas I potrwa od 24 lutego 2020 r. do 13 marca 2020 r. do godz. 15.00                           Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej przyjmowane są do klasy I na podstawie zgłoszenia rodziców. Wzór karty zgłoszenia dziecka obwodowego tutaj...
 • Żużlowa Reprezentacja Polski wraca po 9 latach na Motoarenę! 29 marca 2020 r. o godz. 14:00 właśnie w Toruniu Polacy zmierzą się z Australijczykami.