Kamienica na Rybakach na sprzedaż | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Kamienica na Rybakach na sprzedaż

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 08 lutego 2023
Autor: Paula Gałązka
Kamienica na Rybakach na sprzedaż

Zbliża się termin przetargu na sprzedaż kamienicy, wraz z przylegającym terenem, na toruńskich Rybakach. Przetarg odbędzie się 21 lutego 2023 roku.

Nieruchomości położone w Toruniu przy ul. Rybaki 57 mają odpowiednio 0,17 i 0,09 ha - stanowią funkcjonalną całość. Działki, które są własnością miasta Torunia i Skarbu Państwa, zabudowane są 4-kondygnacyjnym, podpiwniczonym budynkiem głównym wybudowanym w 1900 r., o powierzchni zabudowy 374 m2, powierzchni użytkowej 1396 m2 oraz niepodpiwniczonym, 2 - kondygnacyjnym budynkiem oficyny o powierzchni zabudowy 296 m2, powierzchni użytkowej 551 m2. Elewacja frontowa kamienicy posiada przeszklone loggie, ornamenty oraz liczne detale architektoniczne. Budynek jest podłączony do mediów (woda, prąd, kanalizacja, gaz). Obecnie jest pustostanem, po tym jak w  2018 roku Centrum Kształcenia Ustawicznego przeniosło swą działalność w inne miejsce. Rzeczoznawca określił stan techniczny budynku głównego jako zadowalający, budynku oficyny jako średni. Dla budynku nie sporządzono świadectwa charakterystyki energetycznej.

21 lutego 2023 roku odbędzie się przetarg, w którym będzie można dokonać zakupu tych nieruchomości. Ustalona cena wywoławcza wynosi 5,5 miliona złotych (4 miliony złotych dla kamienicy Skarbu Państwa (działka nr 230) - tj. 72,73 % ceny wywoławczej i 1,5 miliona złotych dla nieruchomości Gminy Miasta Toruń (działka nr 229) tj. 27,27 % ceny wywoławczej). Przetarg zostanie zorganizowany przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia.

Tego typu nieruchomości niezbyt często pojawiają się w portfolio sprzedażowym miasta. Pod kątem inwestycyjnym na tę pozycję na pewno warto zwrócić uwagę. Wszyscy, potencjalni inwestorzy zainteresowani udziałem w przetargu, aby wziąć w nim udział muszą uiścić wadium w wysokości 550 tys. zł, w nieprzekraczalnym terminie do 15 lutego 2023 r., do czego zachęcamy mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu.

Historyczny układ urbanistyczny Bydgoskiego Przedmieścia i Rybaków został wpisany do rejestru zabytków. Wszelkie prace budowlane i inne działania przy zabytku można przeprowadzić jedynie w uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Obecnie budynek dawnej zasadniczej szkoły zawodowej wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. W umowie sprzedaży nieruchomości przy ul. Rybaki 57 nabywca zobowiązany zostanie do rozpoczęcia prac remontowo - konserwatorskich i budowlanych budynku głównego w ciągu 2 lat i zakończenia prac w terminie 6 lat.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami planistycznymi i szczegółami przetargu, które znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Centrum Wsparcia Biznesu

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ścieżka w powstającym parku kieszonkowym
  Eko, Miasto
  Wydział Środowiska i Ekologii ogłosił kolejny przetarg na wykonanie nowych dokumentacji projektowo-kosztorysowych dla czterech nowych parków kieszonkowych w Toruniu.
 • Pracownicy Grupy Maflow pomagają Ukrainie
  Biznes, Miasto, Toruń dla Ukrainy
  Pomoc zostanie skierowana do Łucka - partnerskiego miasta Torunia.
 • Na zdjęciu: wnętrze kościoła pw. św. Józefa
  Miasto
  Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Na zdjęciu: fasada szkoły podstawowej nr 28, zielona z kolorowymi rysunkami
  Miasto
  Nauczyciele otrzymali wyrównanie wynagrodzeń, a podwyżki wynagrodzeń obejmą także pracowników niepedagogicznych miejskich szkół i przedszkoli w Toruniu.
 • Działki na Jarze sprzedane
  Biznes, Miasto
  Dwie działki pod domy jednorodzinne na osiedlu JAR mają nowych właścicieli
 • Miasto
  21 marca obchodzimy światowy dzień solidarności z osobami z trisomią 21. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie fotograficznym!
 • Wierni parafii św. Józefa na osiedlu Bielany zgromadzili się podczas uroczystej mszy odpustowej.
 • Od kwietnia 2023 r. uzyskanie dofinansowania będzie możliwe w pełni online za pomocą nowego systemu iPFRON+ umożliwiającego uzyskiwanie wsparcia PFRON bez wychodzenia z domu.
 • W ramach obchodów Roku Mikołaja Kopernika w Szkole Podstawowej nr 3 odbyła się trzecia edycja konkursu ortograficznego "Dyktando Toruńskie". Uczniowie szkół podstawowych zawalczyli o Złote, Srebrne i Brązowe Pióro Prezydenta Miasta Torunia.
 • Wiosną jeszcze bardziej zachęcamy do skorzystania z kulturalnej oferty Torunia. W marcu warto zajrzeć chociażby do Centrum Sztuki Współczesnej! Toruńskie CSW Znaki Czasu są w formie i doceniają to krytycy. Instytucja znalazła się na drugim miejscu w kategorii Galerii Samorządowych tegorocznego rankingu galerii opublikowanego przez tygodnik...
 • Grunty znajdują się przy ul. Łódzkiej 148, Włocławskiej 103 oraz Podgórskiej 36–40 i Dwernickiego 3-7.
 • Przedsiębiorców prowadzących działalność w Toruniu lub okolicach zapraszamy do przystąpienia do tegorocznej edycji „Toruń za pół ceny”. Wydarzenie odbędzie się w dniach 14-16 kwietnia 2023 roku.
 • Wraz z początkiem wiosny MZK Toruń ogłosiło czasową obniżkę cen na Samoobsługowej Stacji Paliw MZK.
 • Brzegiem Wisły przy Forcie X i ruinach zamku Dybów powiedzie w sobotę 25 marca 2023 r. piesza wycieczka z cyklu "Wędrówki rodzinne z PTTK".