Kamienica na Rybakach na sprzedaż | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Kamienica na Rybakach na sprzedaż

Inwestycje, Miasto
Data publikacji: 08 lutego 2023
Autor: Paula Gałązka
Kamienica na Rybakach na sprzedaż

Zbliża się termin przetargu na sprzedaż kamienicy, wraz z przylegającym terenem, na toruńskich Rybakach. Przetarg odbędzie się 21 lutego 2023 roku.

Nieruchomości położone w Toruniu przy ul. Rybaki 57 mają odpowiednio 0,17 i 0,09 ha - stanowią funkcjonalną całość. Działki, które są własnością miasta Torunia i Skarbu Państwa, zabudowane są 4-kondygnacyjnym, podpiwniczonym budynkiem głównym wybudowanym w 1900 r., o powierzchni zabudowy 374 m2, powierzchni użytkowej 1396 m2 oraz niepodpiwniczonym, 2 - kondygnacyjnym budynkiem oficyny o powierzchni zabudowy 296 m2, powierzchni użytkowej 551 m2. Elewacja frontowa kamienicy posiada przeszklone loggie, ornamenty oraz liczne detale architektoniczne. Budynek jest podłączony do mediów (woda, prąd, kanalizacja, gaz). Obecnie jest pustostanem, po tym jak w  2018 roku Centrum Kształcenia Ustawicznego przeniosło swą działalność w inne miejsce. Rzeczoznawca określił stan techniczny budynku głównego jako zadowalający, budynku oficyny jako średni. Dla budynku nie sporządzono świadectwa charakterystyki energetycznej.

21 lutego 2023 roku odbędzie się przetarg, w którym będzie można dokonać zakupu tych nieruchomości. Ustalona cena wywoławcza wynosi 5,5 miliona złotych (4 miliony złotych dla kamienicy Skarbu Państwa (działka nr 230) - tj. 72,73 % ceny wywoławczej i 1,5 miliona złotych dla nieruchomości Gminy Miasta Toruń (działka nr 229) tj. 27,27 % ceny wywoławczej). Przetarg zostanie zorganizowany przez Wydział Gospodarki Nieruchomościami Urzędu Miasta Torunia.

Tego typu nieruchomości niezbyt często pojawiają się w portfolio sprzedażowym miasta. Pod kątem inwestycyjnym na tę pozycję na pewno warto zwrócić uwagę. Wszyscy, potencjalni inwestorzy zainteresowani udziałem w przetargu, aby wziąć w nim udział muszą uiścić wadium w wysokości 550 tys. zł, w nieprzekraczalnym terminie do 15 lutego 2023 r., do czego zachęcamy mówi Łukasz Szarszewski, dyrektor Centrum Wsparcia Biznesu.

Historyczny układ urbanistyczny Bydgoskiego Przedmieścia i Rybaków został wpisany do rejestru zabytków. Wszelkie prace budowlane i inne działania przy zabytku można przeprowadzić jedynie w uzgodnieniu z Miejskim Konserwatorem Zabytków. Obecnie budynek dawnej zasadniczej szkoły zawodowej wpisany jest do gminnej ewidencji zabytków. W umowie sprzedaży nieruchomości przy ul. Rybaki 57 nabywca zobowiązany zostanie do rozpoczęcia prac remontowo - konserwatorskich i budowlanych budynku głównego w ciągu 2 lat i zakończenia prac w terminie 6 lat.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami planistycznymi i szczegółami przetargu, które znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej.

Centrum Wsparcia Biznesu

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: ludzie niosą ulicą miasta żółto-niebieską flagę Ukrainy
  Miasto
  Od 24 lutego 2022 r. w Ukrainie toczy się wojna. Jako wyraz solidarności z jej narodem w drugą rocznicę tego wydarzenia miało miejsce poruszające spotkanie na Rynku Staromiejskim.
 • Na zdjęciu ceglana wierza ruin Zamku Krzyżackiego nocą
  Kultura, Miasto, Sport
  Przed nami weekend pełen magii, czarów i zaklęć - kto chce poczuć się czarodziejem i wróżką, zapraszamy do wizyty w Zamku Krzyżackim. A kto już się zmęczy czarowaniem, zachęcamy do uczestnictwa w wielu innych zajmujących wydarzeniach w Toruniu.
 • Akt powołania na stanowisko urzędnicze odbiera z rąk prezydenta Torunia Natalia Raszkiewicz
  Miasto
  Do korpusu urzędników toruńskiego samorządu dołączyło 10 nowych osób. 23 lutego 2024 r., po zakończeniu służby przygotowawczej i zdaniu egzaminu, złożyły ślubowanie na sztandar miasta i odebrały z rąk prezydenta akty powołań na stanowiska urzędnicze.
 • Na zdjęciu: zawodnicy masters - mężczyźni biorą udział w biegu w hali na bieżni
  Miasto, Sport
  24 lutego 2024 r. w Arenie Toruń odbędą się są 33. Halowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce Masters połączone z 7. Halowymi Mistrzostwami Polski Lekarzy.
 • Na zdjęciu: ludzie w kościele, widać złoty ołtarz
  Miasto
  Uroczystą mszą św. odpustową uczczono pamięć o toruńskim duchownym, patronie harcerzy polskich, bł. ks. Stefanem Wincentym Frelichowskim.
 • Miasto, Toruń dla Ukrainy
  24 lutego 2022 roku rozpoczęła się agresja rosyjska na Ukrainę. W 2. rocznicę tych dramatycznych wydarzeń głos zabrał prezydent Torunia Michał Zaleski.
 • Od poniedziałku 26 lutego 2024 r. wprowadzone zostaną korekty odjazdów linii nr 30, 39 i 44 w dni robocze z pętli Nad Strugą i Wapienna w godzinach 7:00-8:00.
 • 23 lutego przypada Światowy Dzień Walki z Depresją. Jeśli zauważamy wśród bliskich niepokojące zachowania, nie wahajmy się skorzystać z pomocy specjalisty.
 • 23 lutego 2023 r. w Światowym Dniu Walki z Depresją wiele miast włącza się w ogólnopolską kampanię „Żałoba 146 rodzin”, której organizatorem jest Fundacja Słonie na Balkonie.
 • 22 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 3 przy ul. Legionów odbyło się kolejne spotkanie prezydenta Michała Zaleskiego z mieszkańcami Torunia – tym razem okręgu Chełmińskie.
 • Przedstawiciele firm marketingowych spotkali się z prezydentem Michałem Zaleskim, żeby porozmawiać o możliwościach rozwoju oraz podzielić się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami w prowadzeniu biznesu w Toruniu.
 • Z okazji obchodów 100-lecia hokeja w Toruniu, jak również w ramach akcji „Sportowe ferie 2024” został rozegrany turniej e-hokeja.
 • Na lodowisku Tor-Tor przy ul. Bema trwają Mistrzostwa Polski Centralnej Ligi Juniorów w hokeju na lodzie. W turnieju doskonale spisują się gospodarze - MKS Sokoły Toruń.
 • Wracamy do tematu sceny plenerowej w Czerniewicach. Będziemy rozmawiać o dwóch alternatywnych rozwiązaniach projektowych – walorach funkcjonalnych, kosztach realizacji i utrzymania, potrzebach lokalnego środowiska w zakresie użytkowania obiektu. Zbierzemy uwagi i opinie uczestników.