Jazz Od Nowa Festival | www.torun.pl

Jazz Od Nowa Festival

Data wydarzenia
-

Pomarańczowy napis GłosujMY na niebieskim tle z chmurkami.

Od 16 do 25 października 2021 r.
głosujemy na projekty do Budżetu obywatelskiego Torunia na 2022 rok.

>>> Przejdź do informacji na temat głosowania

  

plakat festiwalu
Opis wydarzenia: 

Wśród festiwali organizowanych regularnie w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” szczególne miejsce zajmuje JAZZ Od Nowa Festival.

Inauguracja festiwalu w 2001 roku była w pewnym sensie ukoronowaniem istotnego wątku działalności toruńskiej „Od Nowy”, która zarówno w swej pierwotnej siedzibie,
w staromiejskim Dworze Artusa, jak i pod obecnym adresem na „akademickich” Bielanach zawsze była miejscem jazzowi przyjaznym. Co zaś najważniejsze, festiwal ten od razu zaistniał w krajowym kalendarzu jazzowych imprez jako kilkudniowe spotkanie o możliwie dużym rozmachu organizacyjnym i w naszym założeniu ciekawym, wyraźnie skrystalizowanym profilu. Zdaniem bywalców JAZZ Od Nowa Festival, od początku odznacza się przemyślaną i konsekwentną formułą łączącą w swoim repertuarze jazzową klasykę z jej wybitnymi przedstawicielami, z improwizowaną muzyką jazzowego pogranicza, sięgającą całego spektrum muzycznej awangardy.

Organizatorzy od początku starają się łączyć klasykę jazzu z jego nurtem eksperymentalnym. Zapraszając gwiazdy polskiego i światowego jazzu nie zapominają przy tym o wykonawcach lokalnych, a także tych debiutujących, którzy stoją u progu kariery. Istotnym elementem myślenia o festiwalu jest dbałość o szerokość jego formuły stylistycznej, rozciągającej się od klasycznego, akustycznego mainstreamu, przez wszelkie odsłony jazzu elektrycznego, w tym jazz-rockowy fusion, free jazz, aż po muzykę improwizowaną, czy wkraczającą wręcz w sferę muzyki współczesnej. Stąd też na festiwalowych afiszach obok Blancharda, Fostera, Ptaszyna, Namysłowskiego, Stańki, Urbaniaka, czy Makowicza pojawiają się Vandermark, Łoskot, Pink Freud, Robotobibok, bracia Olesiowie, czy reprezentujący muzykę współczesną kompozytor Krzysztof Knittel, a nawet przedsięwzięcia o wymiarze bez mała parateatralnym w wykonaniu znanego performera Andrzeja Mitana.

Program 2021:

13 października, środa, godz. 20:00, Od Nowa
Rodziewicz (Rodziewicz, Nash, Sikała, Gawdzis)
O.N.E. Quintet
Bilety: 50 zł / 60 zł

14 października, czwartek, godz. 20:00, Od Nowa
Grzegorz Kapołka Trio
EABS
Bilety: 50 zł / 60 zł

15 października, piątek, godz. 20:00, Od Nowa
Sebastian Zawadzki
Piotr Wojtasik Quintet
Bilety: 60 zł / 70 zł

16 października, sobota, godz. 20:00, Aula UMK
String Connection
Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz
Bilety: 70 zł / 80 zł

Karnet: 140 zł / 160 zł
bilety dostępne na https://going.pl/21jazzodnowa

Data: 
13.10.2021 20:00 — 16.10.2021 20:00
Miejsce: 
Od Nowa, ul. Gagarina 37A
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Dynie na pl. Rapackiego
  Eko, Miasto
  Spacerujący w okolicach starówki dostrzegą w kilku miejscach okazałe dynie. W ten sposób Toruń oswaja jesienny czas.
 • Drzewo zwalone na nagrobki w nocy z 21/22 października 2021 r. na cmentarzu św. Jerzego, fot. Małgorzata Litwin
  Miasto
  Uszkodzone i zerwane dachy oraz linie energetyczne, powalone drzewa i spadające konary to skutki wichur, które przechodzą przez nasz region.
 • Na zdjęciu prezes Stowarzyszenia Wędka Wojciech Przybysz odbiera sakwę z monetami z rąk prezydenta Michała Zaleskiego
  Miasto
  Wrzucane na szczęście do Strugi Toruńskiej monety wyłowione zostały dzisiaj, 22 października 2021 r. przez grupę dzieci z Torunia, Poznania, Koszalina i Wrocławia. Strzeżony przez Smoka przy ul. Przedzamcze skarb przekazany zostanie Stowarzyszeniu Dzieciom i Młodzieży Wędka.
 • Na zdjęciu:Samochody parkujące przy chodniu wzdłuż cmentarza św. Jerzego
  Drogi, Miasto
  W okresie Wszystkich Świętych obowiązywać będzie inna organizacja ruchu, umożliwiająca dojechanie do toruńskich cmentarzy i zaparkowanie w ich pobliżu.
 • nagrobek rodziny Langraf
  Miasto
  Po raz dziewiętnasty 1 listopada 2021 r. Urząd Miasta Torunia i Towarzystwo Miłośników Torunia organizują kwestę na cmentarzu św. Jerzego. W tym roku celem zbiórki jest odnowa zabytkowego nagrobka rodziny Landgraf.
 • baner wydarzenia
  Biznes, Miasto
  Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu po raz kolejny zostało regionalnym koordynatorem Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości. Celem projektu jest promocja świadomego kształtowania ścieżki kariery, próbowania własnych sił w biznesie, racjonalnego i odpowiedzialnego rozwijania firmy. Znamy już pierwsze wydarzenia tegorocznego projektu, o kolejnych...
 • „Czas solidarności” – to hasło przewodnie tegorocznego Festiwalu Sztuki Faktu, który odbędzie się 25-26 października 2021. Aby bezpiecznie kontynuować Festiwal nawet w czasie pandemii COVID-19, impreza przyjmie charakter hybrydowy.
 • W piątek 22 października 2021 roku utrzyma się w Toruniu silny wiatr.
 • Grupa mieszkańców partnerskiej Lejdy zgodnie z tradycją co roku odwiedza nasze miasto w okresie jesiennym. 21 października 2021 r. w Sali Rady Ratusza Staromiejskiego spotkał się z nimi zastępca prezydenta Torunia Paweł Gulewski.
 • Od 1 lipca 2021 r. istnieje możliwość ubiegania się o przyznanie bonu na zasiedlenie w wysokości 9 000,00 zł finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach projektu „Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w Toruniu (V)” Program Operacyjny Wiedza Edukacja Rozwój.
 • Rada Miasta Torunia przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021 i Wieloletniej Prognozie Finansowej miasta Torunia na lata 2021-2050. Miało to miejsce podczas 35. Sesji Rady Miasta Torunia, która odbyła się w dniu 21 października 2021 r.
 • Wystawy Magdaleny Abakanowicz i innych rzeźbiarzy, a także grafik dziecięcych z całego świata dla miłośników kultury, 100. Rowerowa Masa Krytyczna i 38. Toruń Maraton dla aktywnych oraz wielka inauguracja sezonu siatkarskiego Aniołów Toruń dla kibiców – to tylko mała część propozycji weekendowych w Toruniu. 22-24 października 2021 r. na pewno nie...
 • Po raz 22. toruńska Galeria i Ośrodek Plastycznej Twórczości Dziecka zorganizowała Międzynarodowe Biennale Grafiki Dzieci i Młodzieży. Wręczenie nagród i otwarcie wystawy pokonkursowej odbyło się 21 października 2021 r.
 • Na stronie internetowej online.ecfcamerimage.pl oglądać można filmy poświęcone architekturze i architektom. Europejskie Centrum Filmowe Camerimage w ramach wydarzenia towarzyszącego wystawie podsumowującej konkurs na koncepcję architektoniczną ECFC prezentuje 4 filmy dokumentalne, składające się na przegląd filmów „Architektura w oku kamery /...