Jazz Od Nowa Festival | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Jazz Od Nowa Festival

Data wydarzenia
-
plakat festiwalu
Opis wydarzenia: 

Wśród festiwali organizowanych regularnie w Akademickim Centrum Kultury i Sztuki „Od Nowa” szczególne miejsce zajmuje JAZZ Od Nowa Festival.

Inauguracja festiwalu w 2001 roku była w pewnym sensie ukoronowaniem istotnego wątku działalności toruńskiej „Od Nowy”, która zarówno w swej pierwotnej siedzibie,
w staromiejskim Dworze Artusa, jak i pod obecnym adresem na „akademickich” Bielanach zawsze była miejscem jazzowi przyjaznym. Co zaś najważniejsze, festiwal ten od razu zaistniał w krajowym kalendarzu jazzowych imprez jako kilkudniowe spotkanie o możliwie dużym rozmachu organizacyjnym i w naszym założeniu ciekawym, wyraźnie skrystalizowanym profilu. Zdaniem bywalców JAZZ Od Nowa Festival, od początku odznacza się przemyślaną i konsekwentną formułą łączącą w swoim repertuarze jazzową klasykę z jej wybitnymi przedstawicielami, z improwizowaną muzyką jazzowego pogranicza, sięgającą całego spektrum muzycznej awangardy.

Organizatorzy od początku starają się łączyć klasykę jazzu z jego nurtem eksperymentalnym. Zapraszając gwiazdy polskiego i światowego jazzu nie zapominają przy tym o wykonawcach lokalnych, a także tych debiutujących, którzy stoją u progu kariery. Istotnym elementem myślenia o festiwalu jest dbałość o szerokość jego formuły stylistycznej, rozciągającej się od klasycznego, akustycznego mainstreamu, przez wszelkie odsłony jazzu elektrycznego, w tym jazz-rockowy fusion, free jazz, aż po muzykę improwizowaną, czy wkraczającą wręcz w sferę muzyki współczesnej. Stąd też na festiwalowych afiszach obok Blancharda, Fostera, Ptaszyna, Namysłowskiego, Stańki, Urbaniaka, czy Makowicza pojawiają się Vandermark, Łoskot, Pink Freud, Robotobibok, bracia Olesiowie, czy reprezentujący muzykę współczesną kompozytor Krzysztof Knittel, a nawet przedsięwzięcia o wymiarze bez mała parateatralnym w wykonaniu znanego performera Andrzeja Mitana.

Program 2021:

13 października, środa, godz. 20:00, Od Nowa
Rodziewicz (Rodziewicz, Nash, Sikała, Gawdzis)
O.N.E. Quintet
Bilety: 50 zł / 60 zł

14 października, czwartek, godz. 20:00, Od Nowa
Grzegorz Kapołka Trio
EABS
Bilety: 50 zł / 60 zł

15 października, piątek, godz. 20:00, Od Nowa
Sebastian Zawadzki
Piotr Wojtasik Quintet
Bilety: 60 zł / 70 zł

16 października, sobota, godz. 20:00, Aula UMK
String Connection
Dorota Miśkiewicz i Henryk Miśkiewicz
Bilety: 70 zł / 80 zł

Karnet: 140 zł / 160 zł
bilety dostępne na https://going.pl/21jazzodnowa

Data: 
13.10.2021 20:00 — 16.10.2021 20:00
Miejsce: 
Od Nowa, ul. Gagarina 37A
Kategoria wydarzenia: 
Festiwal
Położenie: 

Najbliższe wydarzenia

Pokaż więcej

Najczęściej czytane aktualności

 • Inwestycje, Miasto
  Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • Na zdjęciu: widok na ulicę, pośrodku której biegnie linia tramwajowa, w tle duży biały budynek urzędu marszałkowskiefo
  Drogi, Miasto
  W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Watis inwestuje w Toruniu
  Biznes, Miasto
  Spółka otworzyła swój punkt przy ul. Lelewela 9A. Firma z Wielkopolski, w przetargu organizowanym przez Miasto Toruń, zapłaciła za nieruchomość 2 700 000 zł.
 • Na zdjęciu: skoszona trawa złożona na taczce
  Eko, Miasto
  Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
  Drogi, Miasto
  Miejski Zarząd Dróg poinformował, że dzisiaj (16.07.2024 r.) przeprowadzone zostaną prace związane z udrożnieniem i oczyszczeniem sieci kanalizacji deszczowej przy ul. Szosa Chełmińska.
 • Na zdjeciu: prace budowlane na terenie zieleni
  Miasto
  Poniżej zamieszczamy list z apelem, który skierował prezydent Paweł Gulewski do Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, Sambora Gawińskiego.
 • - We wtorek 16 lipca od godz. 12:00 do godz. 19:00 prognozuje się upał. Temperatura maksymalna w dzień wyniesie od 31°C do 33°C - informuje Toruńskie Centrum Zarządzania Kryzysowego.
 • Prezydent Paweł Gulewski wręczył klucze rodzinom uprawnionym do wynajęcia lokalu mieszkalnego w budynku przy ul. Rolniczej 5-5A/7-7A w Toruniu. W budynku mieszczą się łącznie 72 mieszkania.
 • W poniedziałek 15 lipca 2024 r. wprowadzona została czasowa zmiana w organizacji ruchu w centrum miasta.
 • Posiadacze ogrodów i działek doskonale zdają sobie sprawę, że ich pielęgnacja wiąże się z powstawaniem tzw. odpadów zielonych. Nie można się ich pozbywać w dowolny sposób. Czym właściwie są odpady zielone i w jaki sposób je zagospodarować?
 • Doktor Wiktor Cajsel został nowym prezesem Klubu Sportowego Toruń Hokejowa SA. Jak zapowiedział, pierwszym działaniem, jakie podejmie, będzie przeprowadzenie audytu w spółce.
 • Za nami On The Move Music Festival. W ramach wydarzenia w Fosie Zamkowej zobaczyliśmy i usłyszeliśmy takich artystów jak Smolasty, Daria ze Śląska, Małpa, Rosalie i Vito Bambino.
 • Niedziela (14.07.2024 r.) w Toruniu zapowiada się burzowo. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia.
 • Łukasz „Małpa” Małkiewicz otrzymał Medal Thorunium. Było to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane przez Prezydenta Miasta Torunia Pawła Gulewskiego.