Informacja prezydenta nt. TOR-TORu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi

Informacja prezydenta nt. TOR-TORu

Miasto, Sport
Data publikacji: 20 stycznia 2023
Autor: Paula Gałązka

Oświadczenie Prezydenta Miasta Torunia Michała Zaleskiego w sprawie sytuacji związanej z działalnością lodowiska TOR-TOR im. Józefa Stogowskiego w Toruniu:

Potwierdzam, że obie płyty lodowiska będą zamrożone do końca marca, a płyta główna do końca kwietnia br. i w tym czasie kluby mogą z nich korzystać. Trwają ustalenia, od którego dnia w sierpniu kluby sportowe będą w stanie rozpocząć korzystanie z tafli lodowiska (warunkiem mrożenia w tym miesiącu jest złożenie zamówienia przez kluby na minimum 10 godzin każdego dnia).

W bieżącym roku powodem trzy- lub czteromiesięcznego rozmrożenia, tak jak co roku latem, jest prowadzona szeroka modernizacja obiektu, na którą pozyskaliśmy dofinansowanie rządowe w wysokości 2,5 mln zł. Za nami jest wymiana band na obu płytach lodowiska: głównej i treningowej. Trwa montaż osuszaczy powietrza na płycie treningowej. Przed nami jeszcze bardzo ważna wymiana maszynowni, oświetlenia na energooszczędne w całym obiekcie oraz  remont szatni, sanitariatów itd. Wszystko po to, aby w kolejnych latach obiekt był bezpieczny, funkcjonował prawidłowo.

Podkreślam, że wszelkie insynuacje o rzekomym zamknięciu lodowiska na pół roku są niezgodne z prawdą.

Michał Zaleski

Prezydent Miasta Torunia

Zobacz wydarzenia kopernikańskie

Twarz Mikołaja Kopernika i napis: 550. rocznica urodzin Mikołaja Kopernika  


  

Najczęściej czytane aktualności

 • Kobiety odśnieżajace chodnik przed sklepem
  Drogi, Miasto
  W związku z obfitymi opadami śniegu przypominamy, że obowiązek odśnieżania dotyczy nie tylko służb miejskich, ale także innych właścicieli i zarządców nieruchomości na terenie Torunia.
 • Mężczyzna w żółtej kurtce puka do drzwi
  Miasto
  Od soboty 4 lutego 2023 r. w Toruniu rozpocznie się akcja roznoszenia decyzji wymiarowych w sprawie podatków lokalnych na rok 2023.
 • Zdjęcie przedstawia lód na chodniku.
  Miasto
  Po intensywnych opadach śniegu przyjdzie oblodzenie. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie I stopnia dla Torunia.
 • Plakat z rodziną, dzieckiem i telefonem z aplikacją mobilną ZUS
  Miasto
  Duże zainteresowanie świadczeniem 500+. Do ZUS napłynęło już prawie 670 tys. wniosków.
 • Baner 550-lecia Mikołaja Kopernika przed wejściem do sali sesyjnej Rady Miasta Torunia
  Miasto
  Rozpatrzenie uchwały w sprawie zasad udzielania dotacji konserwatorskich będzie jedynym punktem sesji Rady Miasta Torunia 9 lutego 2022 r.
 • Piaskarka na zaśnieżonych Wałach gen. Sikorskiego
  Drogi, Kultura
  W związku z intensywnymi opadami śniegu 3 lutego 2023 roku na toruńskie drogi ruszyły piaskarki i ciągniki.
 • Narodowy Bank Polski 9 lutego 2023 r. wprowadzi do obiegu kolekcjonerski banknot oraz srebrną monetę kolekcjonerską poświęcone Mikołajowi Kopernikowi.
 • Część wydziałów Urzędu Miasta Torunia zmieniła swoje dotychczasowe siedziby. Poniżej wykaz aktualnych lokalizacji.
 • Ostrzeżenie będzie obowiązywało od 2 lutego 2023 roku od godziny 19:00 do 3 lutego 2023 roku do godziny 09:00.
 • Od poniedziałku 6 lutego 2023 r. zostanie otwarte po przebudowie przejście dla pieszych na Szosie Chełmińskiej w rejonie Trasy Średnicowej Północnej przy ul. Wybickiego.
 • Najlepsze prace udekorują torty, które pojawią się 18 lutego 2023 roku podczas imprezy urodzinowej Mikołaja Kopernika.
 • Prawne aspekty funkcjonowania samorządów były tematem konferencji samorządowej, jaka odbyła się 1 lutego 2023 r. w Centrum Innowacyjnej Edukacji. Gościem spotkania był minister ds. samorządu terytorialnego Włodzimierz Tomaszewski.
 • Przeciwdziałanie nałogom i patologiom społecznym to cele programu "Profilaktyka Uzależnień", prowadzonego przez Fundację Pomocy Samotnym Matkom w Toruniu.
 • Powiatowy Urząd Pracy dla Miasta Torunia prowadzi nabory wniosków na formy wsparcia, które realizowane są w ramach środków pochodzących z Funduszu Pracy.