Grupa BNI Premium w Toruniu | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Grupa BNI Premium w Toruniu

Biznes, Miasto
Data publikacji: 12 kwietnia 2024
Autor: Paula Gałązka
Grupa BNI Premium w Toruniu

11 kwietnia 2024 roku w Hotelu Filmar odbyła się uroczysta inauguracja nowej Grupy BNI Premium w Toruniu – jednej z największych inicjatyw biznesowych w północnej Polsce.

Celem Grupy BNI Premium jest połączenie właścicieli dużych firm, by dzięki synergii i współpracy poszerzać działalność o nowe rynki zbytu, optymalizować procesy w firmach, zwiększać efektywność, wydajność i konkurencyjność, a także wspólnie inwestować, tworzyć nowe produkty i usługi. Dążeniem BNI jest budowanie przewagi konkurencyjnej zrzeszonych Polskich firm na arenie międzynarodowej.

BNI (Business Network International) to międzynarodowa organizacja biznesowa założona w 1984 roku w USA. W Polsce istniej od 2006 roku i do tej pory zrzesza 2 225 firm sektora MŚP w 21 miastach.

Obecny na uroczystej inauguracji Prezydent Torunia Michał Zaleski mówił, że jest dumny z tego, że Toruń jest miejscem, gdzie BNI rozpoczyna swoją działalność oraz wspominał o różnorodności i wszechstronności toruńskiego biznesu:

- Przedsiębiorczość jest przyszłością rozwoju całego kraju, jak i naszego miasta Torunia, dlatego takie inicjatywy z wielką radością są witane w Toruniu. W Toruniu działamy w każdy możliwy sposób, by wspierać przedsiębiorców – przygotowujemy tereny, lokalizacje pod inwestycje, doprowadzamy sieci, drogi, zapewniamy także ulgi w podatkach. Ważne są inkubatory technologiczne i przemysłowe – stamtąd wywodzą się nowe firmy. Stwarzamy dobrą atmosferę wokół lokalnej przedsiębiorczości. Miasto wspiera i promuje lokalny biznes, podkreślając jego rodowód między innym przez projekt Made in Toruń. W doraźnych sprawach pomoc oferuje Centrum Wsparcia Biznesu, mające bezpośredni kontakt z przedsiębiorcami.

W Toruniu działa jedna grupa BNI, a cztery są w trakcie tworzenia. Spotkania grup odbywają się raz w miesiącu, by efektywnie współpracować, zwiększać konkurencyjność i walczyć o przewagę rynkową. Do Grupy BNI Premium Toruń należy 19 firm, których obroty są na poziomie od 3 do 406 milionów złotych.

fot. CWB w Toruniu

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...