www.torun.pl

Funkcjonowanie urzędu [19.03.2020]

Miasto
Data publikacji: 19 marca 2020
Autor: Adrian Aleksandrowicz

Ze względu na ryzyko zagrożenia koronawirusem urząd miasta i miejskie jednostki obsługują interesantów wyłącznie za pośrednictwem telefonu i poczty elektronicznej. W kilku komórkach urzędu, gdzie obsługa bezpośrednia interesantów jest wciąż możliwa wdrożono nadzwyczajne środki ostrożności.

Osobiście, po wcześniejszym umówieniu się na konkretną godzinę, można załatwić sprawę w: Wydziale Spraw Administracyjnych, Wydziale Księgowości (kasa przy ul. Grudziądzkiej), Urzędzie Stanu Cywilnego, Wydziale Komunikacji i w Miejskim Zespole ds. Orzekania o Niepełnosprawności. Funkcjonują także dwa Punkty Informacyjne Urzędu Miasta Torunia (przy Wałach gen. Sikorskiego i przy ul. Grudziądzkiej).

- Dziękuję, że rozumieją Państwo, że możemy przyjmować mniej interesantów niż zazwyczaj. Jeszcze w poniedziałek wszystkie te komórki odwiedziło prawie 800 mieszkańców, we środę ta liczba spadła do 300 interesantów. Zachęcam do załatwiania spraw telefonicznie i internetowo, te łącza są ciągle dostępne i można z nich korzystać – przyznaje prezydent Michał Zaleski.

Najwięcej użytkowników odwiedza Wydział Komunikacji przy ul. Wały gen. Sikorskiego 25.

- Te ilości będą od jutra jeszcze bardziej ograniczone. Działa tam pięć stanowisk, przez cały dzień będą one mogły obsłużyć maksymalnie 120 osób. To zapewni bezpieczeństwo i interesantom i urzędnikom – dodaje prezydent.

Ponad 20 procent pracowników urzędu miasta korzysta w tej chwili z opieki, albo przebywa na zwolnieniach lekarskich.

Z pracy zdalnej korzysta ponad 20 osób.

fot. Małgorzata Litwin

Najczęściej czytane aktualności

 • Sport
  O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.
 • Zółto-niebieski tramwaj swing na przystanku przy Cinema-City
  MZK, Sport
  MZK uruchomi dodatkowy kurs tramwaju nr 5 w związku z czwartkowym meczem Apatora Toruń z TŻ Ostrovia.
 • Na zdjęciu fragment budynku Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy
  Kultura, Miasto
  Biuro Programu „Niepodległa” ogłosiło wyniki naboru w ramach programu dotacyjnego „Koalicje dla Niepodległej #wiktoria 1920”. Dofinansowanie otrzymało Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy, które w październiku zaprosi na dwudniowy festiwal nauki związany z militarną historią Torunia.
 • Parking przy ul. Skrzyńskiego od 1 października 2020 r. będzie płatny
  Drogi, Miasto
  Przypominamy, że od 1 sierpnia 2020 r. Strefa Płatnego Parkowania w Toruniu została poszerzona. Do SPP Podstrefy "B" zaliczono 238 dodatkowych miejsc parkingowych zbudowanych w 2019 roku.
 • Na zdjęciu laborantka bada próbki
  Miasto
  Woda dostarczana przez Toruńskie Wodociągi jest przydatna do spożycia - stwierdził Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Toruniu.
 • Strona tytułowa ksiażki "Smak Gothicu"
  Kultura, Miasto
  Na pokaz kulinarny w wykonaniu Bogdana Gałązki zaprasza w piątek 7 sierpnia 2020 r. Muzeum Toruńskiego Piernika przy ul. Strumykowej. Początek o godz.17:00.
 • Centrum Wsparcia Biznesu, miejska jednostka zajmującą się promocją gospodarczą miasta i współpracą z inwestorami, przygotowało zaktualizowane portfolio gospodarcze Torunia.
 • Statki i łodzie rzeczne spłyną 15 i 16 sierpnia do Torunia w ramach czwartej edycji Festiwalu Wisły. Oprócz możliwości podziwiania jednostek pływających, publiczność weźmie udział m.in. jarmarku regionalnych produktów oraz pikniku przy Zamku Dybowskim.
 • W toruńskich szkołach i przedszkolach trwają wakacyjne remonty. Na prace w placówkach oświatowych miasto przeznaczyło w tym roku 4,5 mln zł.
 • Od soboty 8 sierpnia 2020 r. nastąpią zmiany w organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości spowodowane pracami realizowanymi w ramach projektu BiT-City II.
 • Pod hasłem "Wielka tajemnica wiary" 4 sierpnia 2020 r. z Torunia ruszyła 42. Piesza Pielgrzymka z Torunia i 40. Pielgrzymka Ziemi Lubawskiej na Jasną Górę.
 • W sobotę 15 sierpnia 2020 r. wystartuje kolejny z cyklu historycznych rajdów rowerowych „Śladem toruńskich dróg do wolności”. Na trasie wyprawy znalazły się miejsca, które pokażą wielowątkową historię Torunia. Wystartowały zapisy na to wydarzenie.
 • Gmina Miasta Toruń rozstrzygnęła konkurs na organizację i udział w imprezach sportowych w II półroczu 2020 roku. Na organizację imprez sportowych, które odbędą się w Toruniu miasto przeznaczyło 165 400 zł.
 • 15 sierpnia 2020 roku o godzinie 19:15 na toruńskiej Motoarenie Toruń im. Mariana Rosego odbędą się PGE Indywidualne Międzynarodowe Mistrzostwa Ekstraligi. Poznaliśmy zawodników uprawnionych do startu w tych zawodach.