www.torun.pl

Auto Skyway Festival

Kultura, Miasto
Data publikacji: 31 lipca 2020
Autor: Natalia Przytarska
Plakat informacyjny Auto Skyway Festival

Największe świetlne wydarzenie lata w nowej, oryginalnej lokalizacji. Niemal 5 kilometrów festiwalowej trasy, 12 różnorodnych stref i ponad 20 festiwalowych atrakcji – tak zapowiada się "Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie", który już w dniach 19–22 sierpnia 2020 roku odbędzie się na lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Na wydarzenie ruszyła sprzedaż biletów.

Toruński festiwal światła w tym roku zagości w zupełnie nowej przestrzeni – lotnisku EPTO Aeroklubu Pomorskiego w Toruniu. Ta zmiana pociąga za sobą również zmianę formuły na drive through. Oznacza to, że tegoroczny "Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie" spędzimy bezpiecznie, oglądając świetlne instalacje z wnętrz swoich samochodów. Zamiast spacerować tłumnie po terenie wydarzenia, publiczność przejedzie trasą festiwalowych instalacji, bez narażania się na bezpośredni kontakt z innymi.


Co czeka na festiwalowej trasie?

Tegoroczny program pełen jest niecodziennych instalacji. Wyruszając w niemal 5 kilometrową trasę widzowie miną kilkadziesiąt świetlnych projektów zgrupowanych w 12 stref tematycznych. W programie znajdą się instalacje nawiązujące do motywów toruńskich, lotniczych, jak i samochodowych. Przemieszczając się po terenie wydarzenia widzowie miną m.in. fabrykę z akrobacjami cyrkowymi i pirotechniką, świetlną projekcję na balonie czy projekcję na ścianie lasu. Jedną z atrakcji będą także świetlne pokazy motocross i pit-bike. Wśród utalentowanych kierowców motocrossu pojawi się m.in. Karol Kruszyński, Mistrz Polski MX2.

Nie zabraknie też projektów z przymrużeniem oka i udziałem obcej cywilizacji – oczywiście narysowanych przez jednego z toruńskich rysowników. Humorystyczne ufoludki towarzyszyć będą widzom przez całe wydarzenie – wyznaczając ponadto festiwalowy świetlny szlak.


Uwaga! Wjazd tylko dla samochodów osobowych

Wjazd na teren wydarzenia odbywać się będzie ul. Łukasiewicza (boczną ulicą dojazdową do Motoareny). Wpuszczane będą tylko te pojazdy, które uznać można za samochód osobowy w rozumieniu Ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym (punkt 40 Art. 2, tj. pojazd przeznaczony do przewozu nie więcej niż 9 osób łącznie z kierowcą, o łącznej masie do 3,5 tony, do kierowania którego uprawnia prawo jazdy kat. B). Wszelkie inne rodzaje pojazdów, takie jak: autobusy, pojazdy motorowe, itp. nie będą mogły wjechać na teren Auto Skyway Festival.

Co istotne, na terenie wydarzenia w samochodzie może jednocześnie przebywać maksymalnie liczba osób określona w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. To znaczy, że kupując jeden bilet wjazdu, dobrą zabawę zapewni sobie cała rodzina lub grupa znajomych!

Wydarzenie odbywać się będzie w godzinach 20:30–00:00, natomiast ostatni wjazd na teren wydarzenia przewidywany jest około godziny 23:45. Przed wjazdem obowiązywać będzie jedna kolejka, a zakupienie biletu elektronicznie nie uprawnia do wcześniejszego wjazdu.


Kup bilet wcześniej i ciesz się festiwalem

Tegoroczny Auto Skyway Festival będzie imprezą biletowaną. Aby wjechać na teren festiwalu, trzeba mieć bilet zakupiony elektronicznie lub kupić go w dniu imprezy - przed wjazdem na teren wydarzenia. Zachęcamy do kupna biletu wcześniej przez serwis Bilety24.pl, co nie tylko zapewni większe bezpieczeństwo, ale i pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu.

Warto podkreślić, że jeden bilet ważny jest na jeden samochód. Tym samym w ramach jednego biletu festiwal może obejrzeć kilka osób z jednego gospodarstwa domowego!

Cena biletów to kolejno: 30 zł, jeśli chcemy zobaczyć festiwal w środę i czwartek lub 40 zł, jeśli chcemy odwiedzić festiwal w piątek i sobotę. Zakupiony bilet można zrealizować w jeden z wybranych przez siebie dni, zgodnie z rozpiską cenową. Cena biletu dotyczy jednego samochodu, bez względu na ilość osób w nim przebywających i dotyczy jednorazowego wjazdu na teren wydarzenia (ulicą Łukasiewicza z boku Motoareny). Przejdź do strony ze sprzedażą biletów. 

Jeden zakupiony bilet to także doskonała okazja, aby pomóc środowisku! Dzięki współpracy z Regionalną Dyrekcją Lasów Państwowych w Toruniu każdy bilet wjazdowy na teren festiwalu to jedno posadzone drzewo w toruńskich lasach! Co znaczy, że im więcej nas będzie, tym więcej drzew posadzimy! O akcji szerzej poinformujemy już wkrótce!


Hybrydy i samochody elektryczne wjadą za darmo

Z dobrej informacji ucieszą się natomiast wszyscy właściciele samochodów hybrydowych oraz elektrycznych. Te pojazdy uprawnione są do bezpłatnego wjazdu na teren festiwalu. Na prośbę organizatora kierujący pojazdem jest zobowiązany do okazania dowodu rejestracyjnego pojazdu w celu zweryfikowania sekcji P3, określającej rodzaj paliwa używanego w samochodzie (pojazdy uprawnione do bezpłatnego wjazdu powinny posiadać oznaczenie EE lub P/EE).


Co warto wiedzieć przed festiwalem?

Ze względu na epidemię COVID-19 Auto Skyway Festival rządzi się w tym roku innymi zasadami niż dotychczasowe edycje imprezy. Na terenie wydarzenia odbywać się będzie ruch ciągły, a uczestnicy mają obowiązek poruszać się samochodem osobowym z prędkością wynoszącą 5-10 km/h, z włączonymi światłami postojowymi. Na trasie festiwalowej nie będzie możliwości zatrzymywania się, a także wysiadania z samochodów.

Wszyscy uczestnicy imprezy zobowiązani są do przestrzegania aktualnie obowiązujących rygorów, wytycznych i nakazów Ministra Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego na czas pandemii. Pasażerowie samochodu zobowiązani są do skutecznego zakrywania ust i nosa maseczką lub przyłbicą ochronną przez cały czas przebywania na terenie wydarzenia, zwłaszcza w momencie zakupu biletu lub okazania go do sprawdzenia. Ponadto podczas wjazdu na teren wydarzenia organizator wykona zdjęcie rejestracji wpuszczanego samochodu, które bedzie wykorzystane wyłącznie w celu ewentualnego skontaktowania się z uczestnikami w razie konieczności poinformowania ich o sytuacji epidemiologicznej.

Najczęściej czytane aktualności

 • Maciej Tacher
  Kultura, Miasto
  Laureatów w kategoriach nadzieja, wykonawca, dj i płyta roku w plebiscycie Toruńskie Gwiazdy poznamy 8 sierpnia 2020 r. o godz. 19.00 podczas koncertu w sali na Jordankach. Na scenie pojawią się znani i lubiani lokalni wykonawcy.
 • Na zdjęciu: tramwaj czekający na przystanku
  MZK
  W sobotę 8 sierpnia 2020 r., w związku z zawodami żużlowymi, uruchomiony zostanie dodatkowy kurs tramwaju linii nr 5.
 • Na zdjęciu: maszyny i ludzie pracujący na poboczu w rejonie Al. św. Jana Pawła II
  MZK
  W związku ze zmianą organizacji ruchu drogowego w rejonie al. św. Jana Pawła II oraz pl. Niepodległości od soboty 8 sierpnia 2020 r. godz. 8:00 przeniesiony zostanie przystanek autobusowy „Plac Rapackiego”.
 • Na zdjęciu: uczestnicy wyścigu z pucharami
  Sport
  1 i 2 sierpnia 2020 r. odbyła się pierwsza edycja międzynarodowego wyścigu „Śladami Królewny Anny Wazówny o Puchar Marszałka Województwa Kujawsko- Pomorskiego”.
 • Na zdjęciu: mężczyzna na boisku do siatkówki plażowej odbijający piłkę
  Sport
  W piątek 7 sierpnia 2020 roku odbędzie się otwarty amatorski turniej siatkówki plażowej. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, trwają zapisy duetów siatkarskich, które chcą wystąpić na boiskach na plaży przy ul. Broniewskiego 90.
 • Przytulona para na tarasie widokowym nad Wisłą
  Kultura, Miasto, Sport
  Trzy spektakle w ramach Festiwalu Teatrów Ulicznych, plebiscyt Toruńskie Gwiazdy 2020, piknik sztuki w Kaszczorku, wieczorne rejsy toruńskich flisaków - tak zapowiada się najbliższy weekend w Toruniu.
 • Po decyzji rządu dotyczącej powrotu uczniów do szkół od 1 września 2020 r. miasto intensywnie przygotowuje się do organizacji pracy placówek oświatowych w nowych warunkach.
 • Na terenie Torunia i powiatu toruńskiego potwierdzono 237 przypadków zarażenia koronawirusem. Kwarantanną objęto 374 osoby, a 172 powróciło do zdrowia. Od początku trwania pandemii odnotowano 20 zgonów.
 • Informujemy, że w czwartek 6 sierpnia 2020 r. w godzinach popołudniowych na terenie budowy w rejonie placu Rapackiego i pl. Niepodległości nastąpiła awaria sygnalizacji świetlnej. Trwa jej usuwanie.
 • Województwo Kujawsko-Pomorskie realizuje projekt, w ramach którego możliwe jest przeprowadzenia testów na koronawirusa wśród pracowników publicznych podmiotów leczniczych z naszego województwa.
 • Świetlny pokaz motocross, szpaler fontann i projekcja na gigantycznych głowach, astronomiczny mapping na balonie czy kilkudziesięciometrowa instalacja z ekranów LED – te i wiele innych instalacji z zakresu sztuki światła czekają na zmotoryzowanych widzów „Auto Skyway Festival. Lotnisko. Toruń. Województwo Kujawsko-Pomorskie.”.
 • Toruńskie Centrum Świaczeń Rodzinie wypłaciło już ponad 1,6 mln zł w ramach świadczenia "Dobry start".
 • Przypominamy, że dzisiaj (6.08) od godz. 21.00 do jutra (7.08) do godz. 5.00 na remontowanym moście Piłsudskiego w Toruniu obowiązywał będzie ruch wahadłowy.
 • O planach Żużlowej Reprezentacji Polski na kolejne miesiące 2020 r. była mowa 5 sierpnia 2020 r. na toruńskiej Motoarenie.