Życzenia dla maturzystów | www.torun.pl

Życzenia dla maturzystów

Miasto
Data publikacji: 04 maja 2021
Autor: Magdalena Kujawa
Zdjęcie portretowe prezydenta Michała Zaleskiego

We wtorek, 4 maja 2021 r. w Toruniu, podobnie jak w całej Polsce, rozpoczynają się egzaminy dojrzałości. Z tej okazji prezydent Torunia Michał Zaleski przekazał zdającym egzaminy oraz ich nauczycielom życzenia.

Dziewczęta i Chłopcy, Absolwenci Toruńskich Klas Maturalnych!

Wiem, że jesteście doskonale przygotowani do swoich matur i na najbliższe majowe dni spoglądacie nie tyle z napięciem, co z optymizmem i nadziejami na dobrą przyszłość. Wraz z całym Toruniem trzymam kciuki za Wasze egzaminy dojrzałości i życzę, abyście zdali je wzorcowo. Będzie to zgodne z Waszymi aspiracjami naukowymi, ale i najlepszymi standardami tradycji kopenikańskiej i prestiżem edukacyjnym Torunia.

Tegoroczne matury rozpoczną się 4 maja, a zakończą 20 maja. W każdej szkole, w której się odbywają, zostały stworzone możliwie najlepsze warunki do zdania tego wyjątkowego egzaminu. Dyrektorki i dyrektorzy Waszych szkół potwierdzili gotowość do przeprowadzenia matur z uwzględnieniem stanu epidemii, dokładnie rozplanowano przydział zdających do poszczególnych sal w sposób ograniczający nadmierną kumulację, a budynki szkół zostały wyposażone w środki ochrony osobistej i płyny dezynfekcyjne. Te wszystkie starania mają zapewnić każdej Maturzystce i każdemu Maturzyście potrzebne poczucie bezpieczeństwa i spokój.

Podejdźcie do każdego z egzaminów z młodzieńczym entuzjazmem, ale i niezbędnym opanowaniem. Tego bardzo pragną Wasi Rodzice, Nauczycielki i Nauczyciele oraz Instruktorzy Zawodów, którym przekazuję słowa wielkiego uznania i wdzięczności za wspieranie Waszej licealnej oraz technicznej edukacji.

W czasie matur na pewno zakwitną toruńskie kasztanowce. Zgodnie z polską tradycją ich piękno wpisujemy w Toruniu w spełnienie Waszych maturalnych i życiowych planów. Połamania piór, samych sukcesów i wszystkiego najlepszego dla każdego z Was!

 

/-/ Prezydent Miasta Torunia
Michał Zaleski

Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • historyczny autobus, popularnie zwany ogórkiem
  MZK
  Sto trzydzieści lat temu, 16 maja 1891 r., na ulice Torunia wyjechał pierwszy konny tramwaj. Z tej okazji w sobotę, 15 maja 2021 r. przy Łuku Cezara na pl. Rapackiego otwarta została wystawa prezentująca trzynaście dekad komunikacji miejskiej w naszym mieście.
 • start ósemek w maratonie
  Sport
  W sobotę, 15 maja 2021 r. odbył się Maraton Wioślarski z Torunia do Bydgoszczy. Wzięło w nim udział dwanaście ósemek.
 • pokazy strzelania z łuku
  Kultura, Miasto
  Turniej łuczniczy, pokazy walk rycerskich, warsztaty tańca średniowiecznego, konkursy, atrakcje dla dzieci – to tylko niektóre atrakcje festynu z okazji Dnia Hanzy, który odbył się 15 maja 2021 r. w Fosie Zamkowej. Wydarzenie było częścią inauguracji sezonu turystycznego w Toruniu.
 • Dzieci z PM nr 13 z upominkami od WGK
  Eko
  Dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział w inicjatywie zbiórki zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Przez trzy dni zbierały śmieci, które następnie zostały poddane recyklingowi w profesjonalnym zakładzie przetwarzania. Akcja podsumowana została 13 maja 2021 r.
 • Na zdjęciu widać żłóto-niebieski tramwaj
  Miasto, MZK
  W związku z koniecznością wyłączenia sieci trakcyjnej w ul. Broniewskiego na odcinku od ul. Sienkiewicza do Reja, od nocy 17/18.05 do nocy 20/21.05 2021 r. wstrzymane zostanie kursowanie tramwajów linii nocnych 1N i 3N.
 • Na zdjęciu widać dwóch żołnierzy biegnących z bronią po terenie poligonu
  Miasto
  Od 14 do 21 maja 2021 roku na toruńskim poligonie odbywają się ćwiczenia, podczas których będą wykonywane strzały artyleryjskie.
 • W najbliższy poniedziałek 17 maja 2021 r. rusza rejestracja na szczepienia osób, które ukończyły 16 i 17 rok życia.
 • Kolejna inwestycja sektora magazynowo-biurowego w Toruniu. Już w lipcu 2021 ruszy budowa drugiej części kompleksu „Forteczna Park” w przemysłowej części tzw. Osiedla JAR – informuje Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu.
 • Wiosenna pogoda sprzyja spacerom na Bulwarze Fildadelfijskim. Skutkuje to także znacznym zwiększeniem ilości odpadów w koszach. By nie dopuścić do ich przepełnienia, będzie ich więcej i będą częściej opróżniane.
 • W szeregi toruńskiej policji wstąpiło 11 nowych funkcjonariuszy – w dniu 13 maja 2021 r. złożyli uroczyste ślubowanie.
 • Szkoła bogata w historie i aż 75-letnią tradycję w kształtowaniu młodych ludzi w zawodzie. Daje możliwości zdobycia obszernego praktycznego doświadczenia. Poniżej tegoroczna oferta Szkoły Gastronomiczno-Hotelarskiej w Toruniu.
 • Wyższe środki na dotacje sportowe o kwotę 495.000 zł - Rada Miasta Torunia podczas 30. sesji przyjęła zmiany w budżecie miasta na rok 2021.
 • W Toruniu w ciągu ostatniej doby potwierdzono 10 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2. Trzy osoby zmarły w wyniku chorób współistniejących z COVID-19.
 • Miasto Toruń zdobyło 1. miejsce jako samorządowy Lider Komunikacji i Promocji w obszarze komunikacji pandemicznej - za całość komunikacji z mieszkańcami podczas pandemii.