Zwycięski powrót na Motoarenę | www.torun.pl

Serduszko w kolorze ukraińskiej flagi - niebieski i żółty, poziomy pas.

Flaga Unii Europejskiej. Żółte gwiazdki ułożone w okrąg na niebieskim tle. Pod flagą napis Unia Europejska.

Zwycięski powrót na Motoarenę

Miasto, Sport
Data publikacji: 19 kwietnia 2024
Autor: Filip Tomasik

W 2. kolejce PGE Ekstraligi KS APATOR Toruń pewnie pokonał FOGO UNIĘ Leszno 59:31. Liderem gospodarzy był Emil Sajfutdinow, który zdobył 14 punktów. Było to pierwsze w tym sezonie spotkanie rozegrane na Motoarenie.

FOGO UNIA Leszno przystąpiła do meczu bez Janusza Kołodzieja. Za kapitana sztab szkoleniowy leszczynian zastosował zastępstwo zawodnika. Spotkanie rozpoczęło się mocnego uderzenia gości, jednak gospodarze odpowiedzieli już w biegu juniorskim. KS APATOR Toruń w pierwszej serii startów wyszedł na czteropunktowe prowadzenie, głównie ze względu na świetną postawę Mateusza Affelta. Na torze dominowały pola pierwsze oraz trzecie. Znajdujący się na nich zawodnicy wyraźnie lepiej startowali.

Po przerwie torunianie zwyciężyli 4:2. Na dystansie oglądaliśmy kapitalną walkę pomiędzy Pawłem Przedpełskim, Bartoszem Smektałą oraz Keynanem Rew. Na tym etapie meczu niepokonany był Emil Sajfutdinow, który bez skrupułów wykorzystywał prędkość, jaką generował jego motocykl. Podopieczni Rafała Okoniewskiego do tamtego momentu trzymali się w zasięgu gospodarzy. Ci w trzeciej serii powiększyli przewagę do ośmiu punktów.

KS APATOR Toruń zapewnił sobie zwycięstwo w wyścigu nr 12. Pech dopadł drużynę FOGO UNII. Upadek zaliczył Andzejs Lebedevs, który po wstaniu wyraźnie utykał na jedną nogę. Przed biegami nominowanymi gospodarze wypracowali aż 20 punktów przewagi, nokautując rywali w czwartej serii.

W dwóch ostatnich gonitwach miejscowi pewnie dołożyli kolejne dwa podwójne zwycięstwa biegowe. Ostatecznie podopieczni Piotra Barona pokonali leszczynian 59:31. Najwięcej punktów po stronie gospodarzy zdobył Emil Sajfutdinow (14). Liderem gości był Grzegorz Zengota (11+1).

Pełna relacja dostępna TUTAJ.

Tekst: Bartosz Glapiak / https://ekstraliga.pl
Fot. Sławomir Kowalski

Najczęściej czytane aktualności

 • Na zdjęciu: samochody - mercedesy
  Miasto
  W niedzielę 19 maja 2024 r. odbędzie się kolejna edycja Ogólnopolskiego Zlotu Mercedes-Benz w Toruniu, która prawdopodobnie będzie największym na świecie tegorocznym spotkaniem fanów tej prestiżowej marki.
 • Kultura, Miasto, Sport
  W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...
 • Kultura, Miasto
  Muzeum Okręgowe w Toruniu zaprasza na I Toruńską Noc Muzeów, która odbędzie się w sobotę 18 maja 2024 r. w godz. od 18:00 do 00.00.
 • Na zdjęciu: ceramiczne czerwone maki, w tle Rynek Staromiejski
  Miasto
  80 ceramicznych maków w 80. rocznicę bitwy pod Monte Cassino – tak Toruń uczcił wielki czyn polskich żołnierzy w czasie II wojny światowej.
 • Bulwar Filadelfijski otwarty na całej długości
  Drogi, Miasto
  Dobre wieści z Bulwaru Filadelfijskiego. Dziś (14 maja) o godzinie 17.00 zostanie udostępniony do ruchu drugi, ostatni odcinek tej ulicy.
 • Na zdjęciu: pani daje dziecku cukierki z koszyka
  Miasto
  Po raz 12. Zespół Szkół nr 19 zorganizował piknik dla swoich uczniów i ich rodzin. Atrakcji było co nie miara!
 • Orsolya Zsuzsanna Kovács, Ambasador Węgier w Polsce, była gościem prezydenta Torunia Pawła Gulewskiego 17 maja 2024 r.
 • Karatecy z klubu Kimura Toruń wrócili z medalami z Międzynarodowych Mistrzostw Polish Open oraz WGKF w full contact karate.
 • Korzyści płynące z programu „Cała Polska Strefą”, wyzwania związane z cyfryzacją i automatyzacją, wyniki najnowszego raportu Randstad oraz oferta działań probiznesowych Centrum Wsparcia Biznesu w Toruniu – to główne tematy spotkania dla przedsiębiorców z sektora BPO, na które zapraszamy 4 czerwca 2024 roku do restauracji Mio Piano w Toruniu.
 • W imieniu Toruńskiej Agencji Rozwoju Regionalnego zapraszamy przedsiębiorców do udziału w "Polsko-Litewskim Forum Biznesowym na Kujawach i Pomorzu". Forum odbędzie się w dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Toruniu i Bydgoszczy. Udział jest bezpłatny.
 • Centrum Sztuki Współczesnej "Znaki Czasu" w Toruniu zaprasza na niezapomnianą noc pełną sztuki, dźwięków i inspirujących spotkań. Przyjdźcie z rodziną i przyjaciółmi – każdy znajdzie coś dla siebie!
 • Prezydent Miasta Torunia ogłasza możliwości zgłaszania kandydatów na członków Rady Seniorów Miasta Torunia na lata 2024-2029.
 • W ramach forum uczelni partnerskich projektu YUFE odbyło się spotkanie przedstawicieli uczelni członkowskich, w tym UMK, w którym udział wziął prezydent Paweł Gulewski.
 • W ten weekend szykuje się duża dawka dobrej muzyki i historii. Wszystko za sprawą tegorocznego VIII Festiwalu Muzykofilia i I Toruńskiej Nocy Muzeów. Miłośników teatru zapraszamy na 38. Toruńskie Spotkania Teatrów Jednego Aktora. Wystąpią znani aktorzy, m.in. Sławomir Holland, Sonia Bohosiewicz, Piotr Kondrat i Wiesław Komasa. Z kolei dla fanów...